Oldal: 4 / 275 ElsőElső 123456781454104 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (2743) összesen

Téma: ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140

Re:ArduCopter és MegaPiratNG kérdések tapasztalatok?!

Sziasztok! Kellene egy pici segítség: Van egy Hobbykinges AIO Pro panelem, amin arduplaneng-t futtatok, de a kérdésem nem ennyire specifikus. A fail safe értékekkel küzdök egy Frsky adómodullal felszerelt ER9X firmware-t futtató távval. Az a gondom, hogy szépen beállítottam a gáz csatornán az alacsony fail-safe értéket, amit bekapcsolt állapotban soha nem venne fel ez a csatorna, csak ha kikapcsolom a távot, mégsem áll át a beállított üzemmódra a mission planner kijelzője, mivel ugye a 6-os csatornán is beállítódott egy fail safe érték, és a kijelző azt mutatja, nem pedig mondjuk a circle vagy a return to home módot. mit kellene áttekergetni? a mission plannerben már engedélyeztem a throttle fail-safe-t, vagy elég, ha csak úgy állítom be a 6. csatorna fail safe értékét, hogy akkor álljon RTL módba, és ne foglalkozzak a gáz csatornával, mert úgyis a robot intézi a dolgokat?

Köszönöm a segítséget előre is!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

Idézet feket663 eredeti hozzászólása
    Sziasztok! Kellene egy pici segítség: Van egy Hobbykinges AIO Pro panelem, amin arduplaneng-t futtatok, de a kérdésem nem ennyire specifikus. A fail safe értékekkel küzdök egy Frsky adómodullal felszerelt ER9X firmware-t futtató távval. Az a gondom, hogy szépen beállítottam a gáz csatornán az alacsony fail-safe értéket, amit bekapcsolt állapotban soha nem venne fel ez a csatorna, csak ha kikapcsolom a távot, mégsem áll át a beállított üzemmódra a mission planner kijelzője, mivel ugye a 6-os csatornán is beállítódott egy fail safe érték, és a kijelző azt mutatja, nem pedig mondjuk a circle vagy a return to home módot. mit kellene áttekergetni? a mission plannerben már engedélyeztem a throttle fail-safe-t, vagy elég, ha csak úgy állítom be a 6. csatorna fail safe értékét, hogy akkor álljon RTL módba, és ne foglalkozzak a gáz csatornával, mert úgyis a robot intézi a dolgokat?

Belinkelnéd nekem a Hobbykinges AIO PRO panelt mert nem találom. köszi

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Megvalaszoltad a kerdest, gyari doksi(crius) is ezt tanacsolja
    vagy elég, ha csak úgy állítom be a 6. csatorna fail safe értékét, hogy akkor álljon RTL módba, és ne foglalkozzak a gáz csatornával, mert úgyis a robot intézi a dolgokat?

Bixler, Calmato Sport, Easy FPV, Nanda NRB3, Kyosho Alpha3 GP, Quanum Nova

Senior Member
    Hozzászólás
    169

Ha jol tudom mar nem forgalmazzak a sok reklamacio(forrasztasi hiba) miatt.
    Idézet csillagvzs eredeti hozzászólása

Belinkelnéd nekem a Hobbykinges AIO PRO panelt mert nem találom. köszi
    Bixler, Calmato Sport, Easy FPV, Nanda NRB3, Kyosho Alpha3 GP, Quanum Nova

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140

Idézet Robertony eredeti hozzászólása
    Megvalaszoltad a kerdest, gyari doksi(crius) is ezt tanacsolja
    vagy elég, ha csak úgy állítom be a 6. csatorna fail safe értékét, hogy akkor álljon RTL módba, és ne foglalkozzak a gáz csatornával, mert úgyis a robot intézi a dolgokat?

Köszönöm a segítséget!

Csillagvzs!

Tényleg nem forgalmazzák már a panelt, mert az egyik feszültség szabályzó IC típusa eltér attól, amiről másolták a panel tervét, és az egyik lába nincs testre forrasztva, és emiatt a frissen érkezett panelen egy 1 mm-es forrasztást kellett eszközöni, onnantól kezdve minden úgy működik, ahogy kell. és 35 dolcsiért lett egy ilyen panelem.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

köszi a válaszokat.

Senior Member
    Hozzászólás
    152

Csillagvzs!

Tényleg nem forgalmazzák már a panelt, mert az egyik feszültség szabályzó IC típusa eltér attól, amiről másolták a panel tervét, és az egyik lába nincs testre forrasztva, és emiatt a frissen érkezett panelen egy 1 mm-es forrasztást kellett eszközöni, onnantól kezdve minden úgy működik, ahogy kell. és 35 dolcsiért lett egy ilyen panelem.
    a kártya linkje http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=hu

Szia
    Én is vettem ebből a 35 dolcsis panelből , még nem üzemeltem be. A hibáról nem tudtam ,ha raknál fel képet hogy mit kell átforrasztani megköszönöm. Melyik progit érdemes rárakni ha kamerázni szeretnék vele (nem útvonal repülés) Ezt a GPS-est vettem hozzá :http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...PS_Module.html. Össze lehet vele hozni? Előre is köszi a választ
    Styroman EXTRA300 a BEST

Senior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    1.057

Ebben a topikban mindent megtalálsz!:
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,124577.0.html
    Viktor

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140

Idézet basaci eredeti hozzászólása

Szia
    Én is vettem ebből a 35 dolcsis panelből , még nem üzemeltem be. A hibáról nem tudtam ,ha raknál fel képet hogy mit kell átforrasztani megköszönöm. Melyik progit érdemes rárakni ha kamerázni szeretnék vele (nem útvonal repülés) Ezt a GPS-est vettem hozzá :http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...PS_Module.html. Össze lehet vele hozni? Előre is köszi a választ
    Simán össze lehet hozni, arra kell ügyelni, hogy a GPS modulhoz adott vezetékek színjelölése köszönőviszonyban sincs a szabvánnyal, ezért figyelni kell a modul alján, hogy melyik kivezetés a VCC, TC,RX,GND. Én át is cserélgettem a csatlakozóban a színeket, hogy jó legyen.
    A csatlakozást úgy oldottam meg, ahogy itt láttam:

http://api.ning.com/files/GAKJDgdV91...NG2xEasy2a.jpg

Persze nem árt figyelni itt se, mert ugye a ublox modulnál RX illetve tx kimenet van nem in és out, de az elv azonos, ha meg véletlenül összecseréled a tx-rx kimeneteket abból nem lesz gond, csak nem működik, de nem fog elromlani. a VCC illetve GND pedig az I2C csatlakozó alatt jelölve van.

üdv. István

Senior Member
    Hozzászólás
    152

köszönöm a segítséget!
    hétvégén neki esek
    Styroman EXTRA300 a BEST

Oldal: 4 / 275 ElsőElső 123456781454104 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve