Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (84) összesen

Téma: DIY V-tail Quadrocopter

Senior Member karee2 logója
    Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    +36303495950
    Hozzászólás
    1.190

Re:DIY V-tail Quadrocopter

A stabilitást úgy is a gyrók biztosítják, viszont az orsót piszok gyorsan csinálná!!! ;D
    "Amit egyszer sikerül felvinni a levegőbe, az biztos, hogy fenn nem marad!!!" Végh +36-30-3495950

Senior Member
    Hely
    Pilisjászfalu
    Hozzászólás
    1.755

Idézet karee2 eredeti hozzászólása
    A stabilitást úgy is a gyrók biztosítják, viszont az orsót piszok gyorsan csinálná!!! ;D
    Ha teljesen elhúzom a csűrő kart, durván nyomja az orsót így is ...két gyors orsót akartam, mire megállt 3 lett ;D
    Másik még a design..így jobban tetszik

Olyan vázat kéne építeni, amin állítható minden...első karok állásszöge, és a V állásszöge is...első karoknak akkor a középpontból kéne indulnia mindig...ezzel lehetne kísérletezni mi is a legjobb.
    Skype: bozso7 Telefon: +3670/549-8606 email: bozso777@gmail.com

Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    +36303495950
    Hozzászólás
    1.190

Idézet Bozso777 eredeti hozzászólása
    Olyan vázat kéne építeni, amin állítható minden...első karok állásszöge, és a V állásszöge is...első karoknak akkor a középpontból kéne indulnia mindig...ezzel lehetne kísérletezni mi is a legjobb.
    Tessék, tessék!!! Itt a nagy lehetőség!!! ;D
    "Amit egyszer sikerül felvinni a levegőbe, az biztos, hogy fenn nem marad!!!" Végh +36-30-3495950

Senior Member
    Hely
    Pilisjászfalu
    Hozzászólás
    1.755

Idézet Bozso777 eredeti hozzászólása
    Tessék, tessék!!! Itt a nagy lehetőség!!! ;D
    Először megpróbálom ezt valami értelmes kinézettel ellátni...
    Majd köv gépnek jöhet olyan...perpill semmim sincs hozzá, különben olyan épült volna
    De ki tudja, hátha meghoztam mások kedvét a vtail-hoz, és valaki megcsinálja majd

Senior Member
    Hely
    Pilisjászfalu
    Hozzászólás
    1.755

Elkezdtem a külső kialakítását...
    Felülről eltüntettem az elektronikát

Hátsó motorok kábeljait meghosszabbítottam, és a szabályzók előrébb kerültek. Váz elejéről az aksi tartó nyúlványt levágtam, helyette egy karbon aksitartót kapott...trex 500 vázlapból kivágva ... Oldalkarokról a szabályzók bekerültek a karbonlap alá a vázra. karokat elkezdtem bevonni fóliával.

V alak mert vékony volt ahhoz, hogy az élére menjen a led, így kapott egy 6mm depron borítást, amit fóliáztam, a led már úgy került beépítésre, hogy csak a ledek lógnak ki a fóliából. Törzs burkolata, hogy valami formája is legyen, és persze esésnél megvédje az elektronikát, EPP-ből lett kialakítva. Ennek a lényege, ténylegesen jól véd esésnél...jól is tompít, és könnyű. Minden kábel alul fut és fóliázva van, tehát eltüntetve.

Itt már fóliázva a test, led szalag rejtve beszerelve.
    Csak gyors ráraktam a régi kabint, azt még meg kell csinálni...esélyes hogy az is EPP lesz.

Most este lett eddig kész, hogy újra repkész...
    Hát gyors ki is próbáltam...asszem a kitérésből kicsit visszább kell venni
    Hátrafelé a bukfenc sebessége még csak jó lett volna...deeeee aztán megcsináltam előre is, persze tökig előretolt magasságival...olyan sebességgel pörgött előre, hogy fogalmam sem volt merre áll, a föld meg közeledett...
    ...igen leesett...végül csak egyenesbe állítottam a föld fölött pár centivel, dee addigra már le is ért...
    ...aztán szépen átsétáltam a másik utcába...becsöngettem a szomszédhoz, hogy leszállt egy ufó az udvarukba és kérem vissza
    ... pvc talpak elég jól tompítottak, persze egy eltört, egy megrepedt...de nem is ilyen erőhatást kéne kibírjon
    Igazából nem lett baja a gépnek, viszont megszívtam, mert pont olyan proppom tört el, amiből nincs tartalék már...a simából van az ellenforgóból nincs... tehát szegénykém repképtelen lett...

Most jön az a rész, hogy asszem igenis túl erős a hátulja, és ez előre bukfencnél jön ki. Olyan erővel löki meg a hátulját, hogy iszonyatos sebességgel fordul át a saját tengelyén...
    Megoldás lehet a kisebb légcsavar...persze ,hogy az sincsen
    Vagy a boradon állítani a mixet...dee azt még sosem állítottam...

Hely
    Békéscsaba
    Telefon
    +36303495950
    Hozzászólás
    1.190

Szia Bozso!

Küldj címet, 2 pár proppal (10X4,5 - kisebb nekem sincs -) támogatom a projektet!!!

k

Senior Member
    Hely
    Pilisjászfalu
    Hozzászólás
    1.755

Szia Jószi!

Küldj címet, 2 pár proppal (10X4,5 - kisebb nekem sincs -) támogatom a projektet!!!

k
    Köszönöm az önzetlen segítséget !

Senior Member
    Hely
    Pilisjászfalu
    Hozzászólás
    1.755

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, hogy bizony ha nem is látszik, sérült e más a gépen...nah meg a különböző átfordulási sebesség.
    Kutatás a fiókban, éééés mit találtam ?...egy szinte szuper ellenforgós légcsavart...nem is tudom miért nem lett kidobva...anno még az X quadroval egy piruett után telibe vertem az udvarban egy létrát ...a prop úgy nézett ki mint egy S betű, úgy hajlott, de nem tört el...
    Nekiálltam és szemre kiegyengettem..egy próbára jó lehet alapon...max ha nagyon üt nem emelem fel...
    Kicsit rázza a gépet, dee végülis repült vele...pár kört repültem vele, self levellel, majd anélkül...szépen repült...aztán kisebb kitéréssel egy bukfenc hátra, majd előre...aztán átkapcsoltam full kitérésre, de nem forgattam át, hanem csak egy pillanatra ütközőig húztam az elev kart, aztán vissza, majd ugyanez előre is...elég nagy sebességkülönbség volt... Ezután leszállás lejjebb vettem a boardon a kitérést majd újra próba ugyanezt...jobb lett a sebesség, deee a különbség ugyanaz... viszont rájöttem a megoldásra ...epa beállításoknál visszavettem az előre irányt elég rendesen...125-125 volt...most 125-80...mindjárt szelídebb lett a gép.
    Ezt úgy értékelem, esélyessé teszi az elméletem, miszerint kevesebb emelőerő kéne hátra...
    Persze ezt ki kell próbálni, repülés közben hogyan viselkedne kisebb proppokkal, pl a függőleges emelkedés így jó ahogy van, deee ez a board vezérli, szerintem kisebbel is menne...
    Aksi után leszállás, így nem repülök vele tovább mert már az is jó, hogy ezzel a proppal ezt kibírta ...jobb lenne nem összetörni. Majd ha meglesz az új propp mehet a menet
    Folytatom addig is a külsejét.

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.307

Elvileg ugyan arra forgó propokkal is tudna repülni. Pont mint a tricopternél (én is csak normális irányba forgó propokkal használom).

Egyébként szép a járgány azokkal a ledekkel, olyan ufo-s fíling.
    Üdv. Hasi

Senior Member
    Hely
    Pilisjászfalu
    Hozzászólás
    1.755

Idézet Hasi eredeti hozzászólása
    Elvileg ugyan arra forgó propokkal is tudna repülni. Pont mint a tricopternél (én is csak normális irányba forgó propokkal használom).

Egyébként szép a járgány azokkal a ledekkel, olyan ufo-s fíling.
    Igazából ez a verzió eszembe sem jutott, mert mindenhol csak azt láttam, hogy szembe forgatják...

Ufu filing megvan, mert ha este felszállok vele az udvarban, kicsit magasabbra, máris hallatszik a főúttól, hogy lassítanak az autók ;D...viszont nagyon jól látható vele a gép...és nem csak este, hanem ha nem süt a nap ezerrel már látszik...borus időben meg kifejezetten jó.

Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve