Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (37) összesen

Téma: Radjet 800

Senior Member
    Hozzászólás
    1.009

Re:Radjet 800

Én mindenképpen fémet raknék bele. Úgy sokkal biztosabb a dolog, és egy keményebb landolásnál vagy belerántásnál se lesz vele gond.

Az a pár gramm meg nem számít.
    Egyszer fenn, egyszer lenn.

A szárnytól tartok még kicsit. Te raktál bele plusz merevítést?
    Üdv,
    András

Graupner MX-20 HOTT, Alpina 3001, Vick Mini DLG

Senior Member
    Hozzászólás
    1.009

Idézet sneci1977 eredeti hozzászólása
    A szárnytól tartok még kicsit. Te raktál bele plusz merevítést?
    Nem az enyémben nem volt, de ha van carbonod akkor tegyél bele mert kicsit hajlik.

De próbáltam anno 2200mAh 3S de az már nehéz volt neki, akkor hajlott.

Arra gondoltam hogy jó lenne valahogy belülre (esetleg fúrással, szárny összeragasztás előtt) berakni a carbont, teljesen átmenőre. Nem tetszik a kívülről ráragasztott carbon. Nem tudom hogy lehetne megoldani.
    Üdv,
    András

Senior Member
    Hozzászólás
    1.009

Nézz szét az rcgroupson.

Én ezt találtam ott be van rajzolva a carbonlap helye.
    http://www.rcgroups.com/forums/showt...526264&page=47

Oké, köszi a tippet, már böngészem is
    Üdv,
    András

Senior Member
    Hozzászólás
    319

A "fúrást" lehet helyettesíteni egy felmelegített végű fémrúddal, ha elég meleg, úgy halad a habban mint a kés a vajban.
    Persze nem árt előre átgondolni hogyan biztosítod hogy a rúd nagyjából a szárny közepén haladjon, mert könnyen kijöhet az oldalán is. Én 2 GWS gépet építettem igy (F15, J10 delta) "csesztertonosra" mert a gyári szárnyrögzítéssel nem mertem repülni. A J10-nek már volt pár balesete, de a szárny sziklaszilárd. ;D

Idézet sneci1977 eredeti hozzászólása
    Arra gondoltam hogy jó lenne valahogy belülre (esetleg fúrással, szárny összeragasztás előtt) berakni a carbont, teljesen átmenőre. Nem tetszik a kívülről ráragasztott carbon. Nem tudom hogy lehetne megoldani.
    FutabaT6EX, MPX Acromaster,GWS J10<br />Amit a földön 100%-ra tudsz, a levegőben csak 50-re.

Köszönöm az ötletet, de már összeragasztottam, ha a levegőben szétesik a következőnél megpróbálom alkalmazni az ötletedet!
    A pontos illesztés valóban problémát okozna, azt nem tudom hogy lehetne megoldani. Valami befogószerkezet kellene, ami fixen és irányban tartja a lyukasztórudat meg a szárnyat.
    Üdv,
    András

Senior Member
    Hozzászólás
    319

Tulajdonképp elég egy konyhaasztal lapja, a szárnyat be lehet úgy "szintezni" rajta alátétezéssel hogy a középvonala párhuzamos legyen az asztal síkjával és leszorítani óvatosan mondjuk pillanatszorítóval.
    A lyukasztó rúdra ha kb. 2x olyan hosszú mint a "fúrni" kívánt lyuk, ugyancsak föl lehet rögzíteni alátéteket (talán az esztergált gyűrűk a legjobbak), a hideg végére és a közepére amelyek párhuzamosan tartják az asztal síkjával és a szárny középvonalába emelik.
    Egy pillanatszorítóval az asztallapra lehet rögzíteni egy lécet, ami mentén a rudat egy határozott mozdulattal bele lehet tolni a habba. ÍGy függőleges síkban az asztallap, vízszintes síkban a léc vezeti meg a rudat. Igazából az állítgatás és az elemek korrekt rögzítése sokkal tovább tart mint maga a lyukasztás........ ;D
    FutabaT6EX, MPX Acromaster,GWS J10<br />Amit a földön 100%-ra tudsz, a levegőben csak 50-re.

Tetszik az elmélet, de én merném kivitelezni.
    Majd a következő repcsinél megcsináltatom veled
    Üdv,
    András

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve