Oldal: 12 / 12 ElsőElső ... 289101112
Eredmény: 111 - 119 (119) összesen

Téma: Földi állomás

mmormota
    Guest

Re:Földi állomás

Mindegy.

Próbáld meg állítani a földi állomás videó amplitúdó potméterét (előtte jegyezd meg, hogy áll), megjön-e a villogás.
    Ha nem sikerül, nézd meg hogy ha a kamera lencséjét letakarod, villog-e a csillag?
    Esetleg próbaképpen nézd meg úgy is, hogy kihagyod az adót és vevőt, a C4S videó kimenetét közvetlenül a földi állomás bemenetére kötve.

Látatlanban nehéz rájönni, mi lehet a baj. Ha jársz Pesten, megnézem. (a kamera, adó, vevő, földi állomás kell hozzá)

Senior Member
    Hozzászólás
    350

Köszi a választ, kipróbálom a leírtakat.

Senior Member
    Hozzászólás
    350

Szia.Ismét lezongorázva a kapcsolatot: kamera nélkül mükszik minden-de ha bekapcsolom elmegy a villogó csillag. Javaslatodra letakart lencsével ugyanaz. Potméter tekergetés csak a kamera kép lesz rosszabb . A kamera tápját leszedtem és akkuval tápláltam -nem jó.
    Levettem a kamerát és egy pixim seawolf kamerával faxán meg marad az összeköttetés- de így a rögzítés a repcsin nincs meg.
    Feltettem egy Mobius kamerát (ami a quadomon van ) és gyönyörűen működik- Marad rajta , pedig állítólag nagyobb a káros sugárzása mint a TopCam nak.(
    Egyébként próbáltam főldelt réz szitával és ónozott vas lemezzel is árnyékolást készíteni, az sem segített. )
    Nem értem mi lehet a gond , de egyenlőre ezzel az összeállítással fogom a próbákat meg csinálni.
    Köszi az eddigi segítséget- még jelentkezem ha rájöttem valamire. 8)

mmormota
    Guest

Milyen típusú kamerával nem működik?

A telemetria átvitel nem függ árnyékolástól, azzal inkább az RC és GPS vétel megbízhatóságát tudod növelni. Ha a videó kép jó, menni kellene a telemetriának is. Elég sokat próbálgattuk, megbízható a telemetria átvitel. Persze nincs tapasztalatunk nagyon sokféle kamerával, talán ha tíz félével próbáltuk. Elképzelhető, hogy esetleg a kamera is ad valamit a nem látható sorokban, meg kellene nézni szkóppal hogy mi történik.

Senior Member
    Hozzászólás
    350

Szia. "szeszi " forumtárstól vettem TopCam a kamera neve. Nagyon meg vagyok elégedve vele, jobbnak tartom mint a Mobiust.
    Szkoppal hiába is nézném nem tudom mit kell látnom.Ez így most jó , a hétvégén fogom tudni terepen is ki probálni.
    Kösziittyu

Senior Member
    Hozzászólás
    1.658

Ahhoz spéci szkóp kell ami tud a kiválasztott sort megjeleniteni. Ilyen a tektronix tds2012 amit ismerek.

Senior Member
    Hozzászólás
    313

Sziasztok!

Véleményetek szerint működhet vele a földi állomás?

http://fightingwalrus.com/

Esetleg használ valaki ilyet?
    Ötletet lophatsz,de kreativitást nem!<br /><br />Elekes Gábor<br />06706048345

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    4
    Sziasztok! Akinek megvan az R6-os program kérem írjon! Lenne olyan szíves megosztaná a program elérhetőségét? Köszönöm

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.324
    Idézet crustysum735 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Akinek megvan az R6-os program kérem írjon! Lenne olyan szíves megosztaná a program elérhetőségét? Köszönöm
    Senki nem válaszol...
    De a gugli segít... nem könnyen, de segít. Nekem is most lett rá szükségem.

http://c4s.uw.hu/R6_GS.zip

Oldal: 12 / 12 ElsőElső ... 289101112

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve