Oldal: 11 / 12 ElsőElső ... 789101112 UtolsóUtolsó
Eredmény: 101 - 110 (119) összesen

Téma: Földi állomás

mmormota
    Guest

Re:Földi állomás

Érdeklődnék, hogy a régi C4S-sel várhatóan mikor fog működni a földi állomás?
    Már régóta működik firmware frissítéssel, amit természetesen adunk a földi állomás panellel.

Felmerült bennem az az ötlet, hogy a trackerre rákerülne egy 5,8 GHz-es videó antenna (helix v. patch), mellé pedig egy 2,4 GHz-es, ami az irányításé lenne (pl, helix), így az irányítás is mindig a gépre nézne. Van ennek valami akadálya?
    Nincs.

Zavar? Nagyobb teher a mozgató szervókon?
    Ebben az esetben célszerű erősebb forgatót építeni mint a mi műanyag dobozos változatunk (vagy két külön forgatót), és az antennákat kicsit távolabb tenni. Ezt célszerű előre kipróbálni, ez forgató nélkül is lehetséges. A panel sokkal erősebb szervókat vagy több szervót is meghajt.
    Éppen nyomtatódik egy más rendszerű forgató, amely elbír egy 1,2GHz-es Yagit is. Meglátjuk, mennyire válik be. Ennél a bólintó szervó is sok fordulatos és egy hatalmas 90 fokos fogas ívet hajt meg. Majd teszek be fényképet, látványos...

Senior Member
    Hozzászólás
    488

Köszi!
    Fliton Edge 540, Boomerang Trainer, P-13 Sport, Styro Extra 300, Easy Star, Styro Trainer, Futaba

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

Hú, de jó, hogy még nem vettem új dobozt ;D
    Mekkora lesz a nagyobb?
    Mivel én úgy tervezem, hogy a doboz nem mozog, csak rajta az antenna és elfér 7Ah zselés akku, miegymás, már kinéztem a megfelelőt, amire esetleg még a noti is kirakható. Egy tab biztosan elférhet, csak azt kevésnek tartom, míg nem tudom onnan programozni a C4S-t is.
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

mmormota
    Guest

Idézet mcelek eredeti hozzászólása
    Hú, de jó, hogy még nem vettem új dobozt ;D
    Mekkora lesz a nagyobb?
    Az alsó része az LCD-vel, akkuval alig nagyobb mint a meglevő. Viszont ez nem forog, hanem a tetején van a nagy fogaskerék, és azt forgatja.
    A fogaskerékre van szerelve villa alakban két magas tartó, felül vízszintes tengely. Ezen egy negyed környi fogaskerék, jó nagy, ezt hajtja a bólintó szervó. Ránézésre félúton van egy csillagvizsgáló meg egy bólogató olajszivattyú között...

Mivel én úgy tervezem, hogy a doboz nem mozog, csak rajta az antenna és elfér 7Ah zselés akku, miegymás, már kinéztem a megfelelőt, amire esetleg még a noti is kirakható. Egy tab biztosan elférhet, csak azt kevésnek tartom, míg nem tudom onnan programozni a C4S-t is.
    Esetleg megteheted, hogy csak a felső részt használod, a függőleges tengely (ami cső, benne a drótok) csapágyait és a forgató szervót pedig a saját egyedi dobozodra szereled.

Senior Member
    Hely
    Domoszló
    Telefon
    30/2573895
    Hozzászólás
    623

Lassan kész lesz az én "állomásom" is.
    Sajna antennát még nem szereztem be, így egyenlőre csak ez van......

https://www.youtube.com/watch?v=Qde7wwGTmjc

Nem szép, de legalább csúnya... ;D
    A felszállás lehetőség. A leszállás kényszer.<br /><br />Mátrai Modellező Baráti Kör

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

Nem csúnya
    A lényeg, hogy a doboztetőt ne tudja a szél letépni :-*
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Telefon
    06204731330
    Hozzászólás
    1.341

na, megy egy GS készen

Van benne egy 960-1300MHz vevo, GS, Raspberry, balanszer tolto es PC tap. Ha 230V-t kap, feltolti az akkut majd. Szemuveg csatlakoztatasa 2 3,5mm jack dugaly segiti majd. A fules adja a majd az A/V-t, a nyikrofon meg a tapot (5V UBEC LowNoise 5A max). Beepitesre kerul majd egy 9" kijelzo is. Annak a meghajtokartyaja tudja a HDMI es az analog video jelet is, igy jo lesz majd videonezesre akar Raspberyrol, akar kozvetlenul a GS modulrol. Kesobb keresunk majdegy HD kijelzot, de most meg nem kell.

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Telefon
    06204731330
    Hozzászólás
    1.341

és még vaéami, ha tudtok Linuxra, Androidra RCben hasznalhato szoftvereket, irjatok meg...van ott meg 1 kartyanak hely. IO portokra lehet meg szenzorokat aggatni.

Senior Member
    Hozzászólás
    350

Hali. Kérdést szeretnék feltenni a C4S robot és a földi állomás kapcsolattartásáról.
    Tehát : a kapcsolat létrejön és meg jelennek a kordináták ,villog a kijelzőn a csillag. Amikor a kamerát is bekapcsolom (topcam ) a csillag nem villog - csak ha kikapcsolom a kamerát.
    A földi állomásról monitoron nézve meg jelenik az OSD kép, a topcamot bekapcsolva jön az élőkép is hozzá jó minőségben,de az adat frissítést jelző csillag nem villog.
    A kamera és az adó külön tápozva, minden rogyásig szűrve csillagponti földdel stb
    Mi lehet a gond ? Lehet hogy NTSC a kamera ?

Senior Member
    Hozzászólás
    350

Le rövidítve a kérdés : NTSC vagy PAL rendszerü kamera kell a földi állomásnak , -vagy mindegy ?

Oldal: 11 / 12 ElsőElső ... 789101112 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva