Oldal: 38 / 38 ElsőElső ... 283435363738
Eredmény: 371 - 377 (377) összesen

Téma: Walkera V450D03

Member
    Hozzászólás
    96
    Farokrotornak nem adtam elofeszitest.Ugy tanitottak,hogy FBL gepeknel nem kell.Van egy 500as hilleres gepem,annak csinaltam elofeszitest. Egyebkent ennel a walkera FBL vezerlonel RX 2703H-D nemsok allitasi lehetoseg all rendelkezesre.Van 3db potmeter es azt kell beosztani!
    Kettodarab ilyen gepem van.Az egyikben gyari motor es szabalyzo ketyeg a masikban egy Scorpio szett ami joval erosebb. Az a gep aminek a beallitasairol most szo van az a scorpio mocis. Nagyobb lett a teljesitmenye es a fordulatszama is.Igy gyorsabban forog a farokrotor ami a gyari motorhoz volt allitva es most van egy kis csuszasa.Ezert gondolom,hogy majd a farok gyro erzekenysegen erositenem kell. Azota meg nem volt ra alkalmam,hogy repuljek. De amint megtortenik ide jelezni fogom.

Senior Member
    Hely
    Nagykőrös
    Hozzászólás
    268
    [QUOTE=Gabor01;1528381]Farokrotornak nem adtam elofeszitest.Ugy tanitottak,hogy FBL gepeknel nem kell.Van egy 500as hilleres gepem,annak csinaltam elofeszitest. Egyebkent ennel a walkera FBL vezerlonel RX 2703H-D nemsok allitasi lehetoseg all rendelkezesre.Van 3db potmeter es azt kell beosztani!

Kerilnek igaza van. Kell előfeszítést adnod a farok rotornak.
    Állítsd a farokrotort vízszintes helyzetbe, majd a két rotorlapot állítsd fel függőleges helyzetbe úgy, hogy a rotorbefogó vízszintes maradjon. Ezután bindeld össze a távot-gépet és elméletileg a két farokrotor lapátnak egy síkban kell állnia. Annyit kell állítanod a farokrudazaton, hogy a két rotorlapát egymástól kb. 4mm-et nyíljon .
    Tudod mi az igazán nagy dolog? A hajózás! Mert ott a vas úszik a vízen :-)
    Trex-700 DFC Gasser ; Devo 12

Senior Member Robert81 logója
    Hely
    Mende
    Telefon
    +36-20-383-36-79
    Hozzászólás
    203
    Udv!

Repul vki meg ilyen geppel? En mar tobb mint 3 eve. Persze reges regen nem a gyari elektronikaval. Szeretem, jo gep.

Udv.
    Robi

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.493
    Idézet Robert81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Udv!

Repul vki meg ilyen geppel? En mar tobb mint 3 eve. Persze reges regen nem a gyari elektronikaval. Szeretem, jo gep.

Udv.
    Robi
    450-essel repül egyáltalán még valaki?
    Döglött a helis topik. Mindenki drónozik, most ez a sláger.
    Nekem egy HK-s 450-esem volt, de mostanra nem sok minden maradt eredeti benne. Ahogy cserélgetni kellet, mindig Tarot alkatrész került bele.
    Azóta repülök vele amióta csatlakoztam ehhez a fórumhoz.

Most földre kényszerült....illetve először a plafonra, majd onnan vissza eset a földre
    Ahogy kezdtem belejönni a reptetésbe hosszabb szervó karokat raktam fel hogy nagyobb kitéréseket lehessen állítani, viszont a szervók gyengének bizonyultak, kitérésnél nem tudták visszahúzni a rotorszöget és teljes gázzal beleküldtem a kocsibeálló tetejébe. Bár ezt már újjá építettem, a farok szerkezet is túl pontatlan volt nekem és nem kapok normálisat hozzá. Align-t meg nem akarok mert a rohadékok 15ezer forintot elkérnek 1gramm aluért. Szóval most éppen CAD programon tervezem a sajátomat 3D nyomtatóval lesz kinyomva, mivel rájöttem hogy nincs igazán nagy terhelés azokon az alkatrészeken, gyakorlatilag a szervó nyomatékának kell csak ellenállnia, annál meg jóval erősebb, sőt kifejezetten merevek ezek a nyomtatott alkatrészek. Szóval kellően vastag műanyagból még jobb is lesz mint a bolti alu.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Mende
    Telefon
    +36-20-383-36-79
    Hozzászólás
    203
    Annak idejen nekem is foldre kerult parszor a gyari ciklikus szervok miatt, mert sajnos neha elfustoltek. Emiatt lett cserelve mks ds 450-re. Ez bele is fert a vazba atalakitas nelkul, es meg jo szervo is. A farokra align DS 525 M kerult. Ekkor lett a vezerlo is lecserelve egy align 3gx-re, mert a gyari giro-vevot nem lehet reverselni, es az mks szervok miatt kellett volna. Tavaly majusban vettem egy align 6s 1800 kv dominator motort. A 3gx-et lecsereltem egy beastx-re januarban, mert nem volt megbizhato mar. Parszor a csere elott estem miatta. A beastx kivalo. Orulok, h ezt vettem.

Hely
    Mende
    Telefon
    +36-20-383-36-79
    Hozzászólás
    203
    Üdv! Az elöző hozzászólásomban benne van, hogy én mire csereltém az elektronikát. Azóta is működik, persze ciklikus szervót már kellett cserelni, de nem a szervó minősége miatt, hanem mert sok start volt benne és elkopott.
    Szerintem nincs középállás gomb a gyári giro-vevőn.
    Széthúzod a motor esc-t és 50%-ra teszed a gázt és ott van a szervó közép a ciklikusnak. Ha ez volt a kérdésed.

Junior Member
    Hozzászólás
    2
    Sziasztok, nemrég vettem egyet én is, hogy műszakilag mennyire megbízható még nem tudom, de a Walkera csinálta szerintem a legszebb gépeket. Olvastam kezdetben még tartottak a műanyag részek miatt, de ahogy látom azzal több év használat után se volt baj. Egy kérdés, devo 7tel használom, de a szokásos módon nem csatlakozik hozzá. Táv be, heli be, de csak villog a piros led a vevőn. Táv ki-be, helit nem áramtalanítom, ilyenkor rögtön felismerik egymást. Másik, a devo 7-en az FMD kapcsoló 2 fix állású, a harmadik meg rugós, azt hiszem gyárilag drónhoz adták. Amiket neten láttam ott meg 3 fix állás volt, 0,1,2. Stunt módot hogy lehet kapcsolni vele? Be van programozva, de a helivel csak a normál módot tudom elérni, az FMD nem vált módot. Lehet másik kapcsolóra kéne beállítani a repülési mód váltást.

Oldal: 38 / 38 ElsőElső ... 283435363738

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva