Sziasztok!

Jó ideje foglalkoztat a címben fogalmazott gondolat, hogy mit tudnék ezügyben tenni. Én ugyanis szeretem a z RC repülőzés ezen formáját, és szeretném versenyeken is megmérni tudásomat. Az idén három verseny volt tudomásom szerint (kettőn ott voltam) a résztvevők létszáma 9-12 fő. Ez nagyon kevés mind a versenyzők, mind a versenyek számát tekintve is. A megoldás lépéseit az alábbiakban látnám:

(0., Aki hozzám hasonlóan szereti ezt a műfajt rá kell ébredjen, hogy összefogás nélkül nem megy. Egymás fikázásával, anyázással nem haladunk előre.)
1., Több versenyző kell.
2., Ha van egy nagyobb létszámú mezőny, akkor több versenyt lehetne szervezni.
3., Több pontozóbíróra van szükség, és a bírókat is ugyanúgy fel kellene készíteni ahogy a versenyzőket is.
4., Ha sikerülne a jelenlegi mezőnyt és versenyek számát megduplázni, triplázni, akkor a jelenlegi kétszintű (RCM - F3A) kategória struktúrát bővíteni kellene (kezdő/RCM - haladó/jelenlegi F3A - mester) három szintűre.

Akkor kezdjük az elején. Tehát több versenyző kellene. Mit tehetünk ezért?
1., A kezdőkkel meg kell szerettetni ezt a kategóriát.
2., Meg kell a kezdőket a repülés alapjaira tanítani, reptéri szabályok!, szabályos felszállás, egyenes repülés!, szabályos leszállás.
3., Át kell adni a tudást. Az internet erre remek médium, csak hiteles ember kell ehhez akinek a tudása ellenőrízhető és elfogadott. A fórum ebből a szempontból nem jó, egy kezdő nem tudja eldönteni a sok hozzászólásból mi jó mi nem jó.
4., Össze kellene kovácsolni a hazai mezőnyt, hogy egy közösség alakuljon ki. Ehhez személyes találkozás kell, pl versenyek utáni közös vacsora, sörözés stb.
5., Repülős táborokat kellene szervezni, ahol mindenki fejleszthetné a tudását, a bírók és a pilóták is!

Személy szerint én próbálom az ismerőseimet rábeszélni, hogy próbálkozzanak meg ezzel a kategóriával, aki kérdez annak tudásom szerint válaszolok is. Reményeim szerint az orosházi klubból jövőre pár emberrel sikerül a versenyeken résztvevők létszámát gyarapítani, hála Nóbik Gyula barátom tevékenységének.

Ha lenne igény rá (legyen!) jövő nyárra megpróbálhatnánk egy repülős tábort megszervezni Orosházára, a reptér kiváló, nomád körülmények biztosítottak, a csapat tuti összekovácsolódik.

Mit szóltok ehhez?