Oldal: 1 / 89 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (886) összesen

Téma: Pezsdítsük fel a hazai RC műrepülő életet!

Senior Member
    Hozzászólás
    782

Pezsdítsük fel a hazai RC műrepülő életet!

Sziasztok!

Jó ideje foglalkoztat a címben fogalmazott gondolat, hogy mit tudnék ezügyben tenni. Én ugyanis szeretem a z RC repülőzés ezen formáját, és szeretném versenyeken is megmérni tudásomat. Az idén három verseny volt tudomásom szerint (kettőn ott voltam) a résztvevők létszáma 9-12 fő. Ez nagyon kevés mind a versenyzők, mind a versenyek számát tekintve is. A megoldás lépéseit az alábbiakban látnám:

(0., Aki hozzám hasonlóan szereti ezt a műfajt rá kell ébredjen, hogy összefogás nélkül nem megy. Egymás fikázásával, anyázással nem haladunk előre.)
    1., Több versenyző kell.
    2., Ha van egy nagyobb létszámú mezőny, akkor több versenyt lehetne szervezni.
    3., Több pontozóbíróra van szükség, és a bírókat is ugyanúgy fel kellene készíteni ahogy a versenyzőket is.
    4., Ha sikerülne a jelenlegi mezőnyt és versenyek számát megduplázni, triplázni, akkor a jelenlegi kétszintű (RCM - F3A) kategória struktúrát bővíteni kellene (kezdő/RCM - haladó/jelenlegi F3A - mester) három szintűre.

Akkor kezdjük az elején. Tehát több versenyző kellene. Mit tehetünk ezért?
    1., A kezdőkkel meg kell szerettetni ezt a kategóriát.
    2., Meg kell a kezdőket a repülés alapjaira tanítani, reptéri szabályok!, szabályos felszállás, egyenes repülés!, szabályos leszállás.
    3., Át kell adni a tudást. Az internet erre remek médium, csak hiteles ember kell ehhez akinek a tudása ellenőrízhető és elfogadott. A fórum ebből a szempontból nem jó, egy kezdő nem tudja eldönteni a sok hozzászólásból mi jó mi nem jó.
    4., Össze kellene kovácsolni a hazai mezőnyt, hogy egy közösség alakuljon ki. Ehhez személyes találkozás kell, pl versenyek utáni közös vacsora, sörözés stb.
    5., Repülős táborokat kellene szervezni, ahol mindenki fejleszthetné a tudását, a bírók és a pilóták is!

Személy szerint én próbálom az ismerőseimet rábeszélni, hogy próbálkozzanak meg ezzel a kategóriával, aki kérdez annak tudásom szerint válaszolok is. Reményeim szerint az orosházi klubból jövőre pár emberrel sikerül a versenyeken résztvevők létszámát gyarapítani, hála Nóbik Gyula barátom tevékenységének.

Ha lenne igény rá (legyen!) jövő nyárra megpróbálhatnánk egy repülős tábort megszervezni Orosházára, a reptér kiváló, nomád körülmények biztosítottak, a csapat tuti összekovácsolódik.

Mit szóltok ehhez?

Junior Member Zlin logója
    Hozzászólás
    23

Hy Ata!

Az ötlet szerintem kiváló! Én is a modellezés ezen ágában játszom, bár versenyen azért inkább még nem indulnék, de egy ilyen táboron szivesen részt vennék! Egy ilyen rendezvény nagyon alkalmas arra, hogy többekkel megismertesse eme sportot és esetleg meg is szerettesse.
    Sok sikert kivánok céljaid eléréséhez.

Üdv:_Zsolti_

Senior Member
    Hozzászólás
    782

Szia,

félreértés ne essék, én egyedül semmit nem tehetek, csak közösen tudunk bármit elérni. Ehhez arra van szükség, hogy ilyen emberek mint te ne féljenek elindulni egy versenyen. Természetesen előtte becsülettel fel kell készülni, a legfontosabb, hogy meg kell tanulni síkban repülni. Ha van olyan figura ami még nem megy, azt ki lehet hagyni! Az RC-M műsor nem ördöngösség, egyszerű(nek tűnő) elemekből építkezik. Egy dolog fontos, amit csinálsz azt prezízen kell megcsinálni, jól be kell gyakorolni. Az első dolog amit minden kezdőnek ajánlanék, az egyenes repülés alapos megtanulása! Magad előtt egy (a repülőd típusától függően 50-150 m-re) kitűzött síkban egyenes vonalban ugyanazon a magasságon oda-vissza nagyon sokszor, mindenféle szélviszonyok között, keresztszélben is. Nem olyan egyszerű mint amilyennek látszik. Ha ezt már unod, akkor mehet ugyanez háton. Aztán bukfencek előre,hátra, csak mindíg a szabályosságra kell törekedni, egyforma méret, köralak, középen, stb.

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    1.024

Ata!

Maximálisan egyetértek azzal amit leírtál.
    Ez egy nagyon szép kategória de sajnos túl kevés a versenyző.

A problémákat én is több dologban látom:

-sokan nem bíznak annyira magukban hogy megpróbálkozzanak a versenyzéssel
    -a versenyzők soxor egymás és a bírók "fikázásával", nem pedig repüléssel töltik az időt, ami pedig nem bölcs dolog mert nagyon sok kárt okoz
    -sajnos vannak szervezési gondok is (két verseny egy időben pl. <---fejétől büdös a hal?)
    -nincs elég elérhető információ a kategóriáról, így aztán sokan még csak nem is ismerik a lehetőségeket

Szerintem ezeken biztosan lehetne segíteni, de ehhez kellene egy vagy több ember aki felvállalja a szervezést és diplomatikusan tudja kezelni a hőzöngőket is.
    Remélem hogy ha elegen kiállunk az ügy mellett akkor akad valaki aki nyakába veszi ezt a gondot. (nekem sajnos nem sok tehetségem van az ilyesmihez, de amit tudok megteszek...)
    A "nyári tábor" pedig kiváló ötlet! Szívesen csatlakozok is majd ha időm engedi.

Üdv.

Zaquron

ps.: estleg a határokat nehezen tűrőknek be lehetne iktatni egy "freestyle" kategóriát is, hogy kiélhessék a hajlamaikat :wink:

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Szia mindenki!

Valószínű nem versenyzek tovább!

Eddig F3A ban indultam, Öreg vagyok, és izgulós lettem Hi!

Most már izguljanak a fiatalok.

Nagyon szívesen elmegyek bárhová pontozni, ha felkértek!

Igényem!!!!!!!!!!!!!!! Semmi! Sör, lámpa, diszkó, meg csaj.

A modellezés szeretete ennyi4

Hali, a Mackós. Telefon: 06 209 437 519

Tábor

Tisztelt modellező kollégák!
    A "nyári" tábor arra lenne hívatott, hogy akár "kezdő" vagy akára "haladó" pilóták egymás segítségével tanulnának és haladnának előre a tudás útján. Közben azok akik kedvet éreznek a bíráskodáshoz azok is itt tanulhatnák meg a pontozás ismérveit. Ha ez az ötlet támogatásra talál biztos találunk olyat a Magyar repülőmodellezésben, akinek neve van és sokat tanulhat bármelyikünk tőle.
    Nem igaz, hogy nincsenek tehetségek a repítésbe,csak a versenyszellem nem elég erős! Én is indultam Kecskeméten egy versenyen, énlettem a legutolsó, de ez azt erősítette meg bennem, hogy tanuni a jobbaktól és gyakorolni!
    Kiss György Orosházi Modellező Klub
    Skypeldyboy

Senior Member
    Hozzászólás
    2.852

hello

a nyari taborozas nem egy mai otlet. kunszentmikloson immar (ha nem csal az emlekezetem) 6-7 eve minden nyaron van tabor es iden elosszor a pipishegyi repteren is volt. a csepeli MSE oldalan vannak kepek meg mindenfele informacio. a jovo evre nezve ha jol tudom meg nincs meghirdetve hogy mikor es hogyan de lesz.
    es ha esetleg elkeszul a murepcsim es mar sokat gyakorlotam(mondjuk 3-4 ev) akkor en is szivesen csatlakozom 8)

D
    A szél az a levegő amelyik qrvára siet...<br /><br /><br />

Senior Member
    Hozzászólás
    782

Szia DASCO,

én is sok anekdotát hallottam már a 80-as évekbeli pécsi repülőstáborokról... Természetesen nem nekünk kell feltalálni a spanyolviaszt, elég lenne azt a színvonalat (versenyek mennyisége, indulók száma) újra elérni. Műrepülő versenyen akkor még nem indultam, csak szabadonrepülőben, de olyan autós, hajós versenyekre emlékszem ahol 40-50,ha nem több induló volt, valamint arra is, hogy Orosházán is volt pl. F3B verseny jópár résztvevővel. Egyébként nagyra értékelem a te munkádat amit az utánpótlás nevelés érdekében végzel, pl itt Kecskeméten senki nem foglalkozik ezzel (sajnos).

Senior Member
    Hozzászólás
    782

Mégvalami DASCO,

ha kedvet érzel a műrepüléshez, ne várj 3-4 évet, az RC-M műsort bármilyen géppel végig lehet repülni! Ha nincs éppen repülőd, egy tábor erejéig vendégem vagy egy TIRMO-ra.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.852

off:

koszi szepen ata de most epul a REVEN-em
    10ccm moci. sajnos a vizsga idoszak miatt januar vegeig is eltolodhat a befejezese de keszulget. nem ez lesz az elso motoros gepem.
    koszi

D
    A szél az a levegő amelyik qrvára siet...<br /><br /><br />

Oldal: 1 / 89 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve