Oldal: 11 / 94 ElsőElső ... 7891011121314152161 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 101 - 110 (931) összesen

Téma: Pezsdítsük fel a hazai RC műrepülő életet!

Senior Member
    Hozzászólás
    782

Pezsdítsük fel a hazai RC műrepülő életet!

Remélem mindenki teljes erővel tréningezik az OB-ra, augusztus 27-re! Ma is itt a repülő az autómban, ha az eső is úgy akarja, akkor 3-4 startot csinálok ma is.

Senior Member
    Hozzászólás
    854

Asszem egy ilyen táborra én is vevő volnék bármikor . :-)
    Ata, megteszed, hogy az én emilemet is felveszed az érdeklődők közé ? toma76@freemail.hu

Köszi !
    Üdv, Tomcat (Skype: tomcatfly)

Senior Member
    Hozzászólás
    494

Hi!
    Érdekelne ez a tábor dolog, de most lesz egy-két nagyon hülye kérdésem: ha csak egy 3D-s gépem van, ami mondjuk még nem biztos hogy megmarad vmi szépen mondjuk késben, akkor azt nem lehet hozni? Vagy lehet, csak ne számitsak elsö-második-harmadik helyre? Ha pedig lesz ott vmi "tréner" mürepcsi amit vezethet bárki, akkor mi van akkor ha mondjuk az én vezetésem alatt, bármilyen okbol lezuhan?
    Csakmert egy fillérem sincs se egy uj mürepcsire, se pedig a károk kifizetésére, minden moneyem elvitte a most leendö gépem...
    Üdv: Wick
    -Teljesen normális vagyok.. Megmondták a hangok is..

Senior Member
    Hozzászólás
    782

A következő táborig hátravan még 3/4 év. Annyi idő áll rendelkezésre, hogy egy műrepülhető gépet megépíts/beszerezz/stb. A 3D-s néven emlegetett gépek (főleg a kicsik) nem alkalmasak ilyen típusú repülésre (sem). A tréner repülőt alapvetően tréner kábellel lehet vezetni, úgyhogy talán nem lesz baj. A károkat pedig természetesen a károkozó téríti.

Gyere el az OB-ra, ott megnézheted miről is van szó.

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    362

Nekem most jött meg az EDGE 540-esem, azzal lehet műrepülni? Persze nem profi szinten csak műkedvelőként, veresenyeken én lennék a ballaszt. őszintén szólva nekem a repülők eredeti kinézete is fontos a gép tudása mellett, még ha ez kompromisszumokkal is jár. Nem akarok megbántani senkit, de nekem a versenygépek valahogy nem tetszenek.... amolyan célgépek. Tehát köztes rosszként inkább valami eredetileg is műrepülőt vettem, hátha azzal is lehet valami alap szinten megjeleníteni a műrepülést. Nagy hülyeséget mondok vagy azért kicsi igazság van bennem?

Mellesleg a műrepülésre való hajlamot pont a májusi verseny hozta meg nekem, meg az hogy itt a műrepülés elhalásáról beszéltetek.... bár egy funtana nem igazán műrepülő, de gyakorlásra eddig jó volt. Innen már csak fejlődhetek!

Senior Member
    Hozzászólás
    782

Szia,

majdnem minden géppel meg lehet a műrepülő műsorok elemeit repülni, a műrepülés az a precizitástól lesz jó. Talán jobb is az angol kifejezés erre a repülési módra: precíziós műrepülés (precision aerobatics) vagy pattern flying (ezt fordítsa le valaki ha tudja, lényegében azt jelenti, hogy mintázatot/motívumot repül). Tehát mindennek olyannak kell lenni mintha szerkesztve lenne, körzővel, vonalzóval rajzolva, és ezt csak úgy lehet megcsinálni, ha nem a gép rossz tulajdonságait kell egyfolytában kordában tartani, hanem a repülésre tudsz koncentrálni. Erre az követelményrendszerre tervezik a modell! műrepülő gépeket, és ezért nem is olyanok mint az igaziak, hiszen nem ugyanazok a tervezési kritériumok (csak, hogy világos legyen, pl: nincs pilóta, nem kell az ergonómiával foglakozni, stb).

Hogy az Edge 540-ed hogyan repül arról nem tudok nyilatkozni, viszont a versenyzésre alkalmasságnak van két fontos kritériuma, 2x2m-nél nem lehet nagyobb és 5kg-nál nehezebb. Attól szoktam hülyét kapni, mikor valaki egy 8 kilós gépre azt mondja, hogy jól repül F3A-t. Egy 8 kilós gép sehogy sem repül F3A-t.

Ja, arról nem is beszélve, hogy amit a hazai versenyen F3A-nak hívnak, az csak a nevében F3A, nagyon-nagyon messze van a nemzetközi műsortól, a FAI F3A-tól.

Senior Member
    Hozzászólás
    362

ata: Akkor a súly és a méret rendben van. 1,6x1,7 méteres és 3,2 kilós gépről van szó. Elírása alapján képes akrobatikus műrepülésre és nem 3D tipusú a gép. Ha majd repül el tudom majd mondani mennyire könnyű vele röpülni. Bár sok összehasonlításom nincs, de a nagyok amcsiknál ilyennel repülnek mű és elmondások szerint perfekten tud mindet csak beállítás és gyakorlás kérdése.

No, akkro tréningezek tovább...
    Jó repülést mindenkinek!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.196

Elnézést, hogy idepofátlankodtam ebbe a topic-ba, de hátha ezt többen olvassák, meg azért valamennyire témába is vág.
    6.5 ccm-es 2 ütemü mocihoz keresek F3A tervrajzot. Van esetleg ilyen valakinek elektronikus formátumban (dxf, dwg stb.)?
    "Nem számít, majd kitrimmeljük..."

Member
    Hozzászólás
    85

Formosa-val lehet indulni ?

Senior Member
    Hozzászólás
    782

Hangya: kérdezd meg Mabor-t hátha tud valamit ajánlani (ha nem is elektronikus formában). A 6,5 ccm nagyon kevés! 10ccm-hez lenne több jó repülő is, ha nem is elektronikus formában.

Kajci: ha képes a kifutópályáról felszállni, akkor igen.

Egyébként ajánlom mindenki figyelmébe a FAI F3A szabályzat fordítását a honlapomon. Egyszeri átolvasás után sokminden világosabb lesz.

Oldal: 11 / 94 ElsőElső ... 7891011121314152161 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva