Oldal: 3 / 19 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (188) összesen

Téma: Gps....

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    997

Re:Gps....

Nekem pont nem fordulnak meg az irányok...
    Az én szemszögemből mindkét esetben jobbra mászik el a kopter, mindkét esetben (az én szemszögemből) balra kéne korrigálnia a kopternek, ellenben az FCnek megfordulnak az irányok, de mindegy is, ha nem tudja szegény FC, hogy ami neked "balra" az neki merre...
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    997

Idézet OBi_ eredeti hozzászólása
    A fej állás szöge, annak megváltozása, elfordulására, nem pozíció tartás inkább, fejtartás. (mint a helinél)
    Ez sem igaz ebben a formában. Én nem azt mondtam, hogy a magnetométer vissza fogja hozni a koptered (ahogy a GPS sem hozza vissza, csak koordinátákat, meg egyéb paramétereket ad meg neked), de kell ahhoz hogy működjön a pozíciótartás.
    A magnetométertől sem lesz "fejtartásod", hacsak nem írod meg a megfelelő rutint hozzá.

Én azt mondtam, hogy kell a pozíciótartás funkciójához a magnetométer is.

Senior Member
    Hozzászólás
    886

Először is fontos tudni, hogy a GPS a földhöz viszonyított elmozdulást tudja mérni egy koordináta rendszerben amiben ki vannak jelölve az égtájak.
    A GPS csak azt tudja megmondani, hogy merre halad, hogy hogyan tartod, azt nem. A FC se tudja hogy égtáj szerint merre néz.
    Ha nincs magnetométer, maximum úgy lehetne navigálni, hogy a kopter megdől és elindul egy irányba és figyeli (utólag!), hogy a GPS szerint merre mozdult el.
    Utána ehhez képest lehet korrigálni egy ideig. Ez lassú lenne, így nem lehet pozíciót tartani, mert legalább 4-5km/h-ig fel kell gyorsulni és repülni úgy pár másodpercig.

A DJI naza-nak azért van rúd a GPS antennához, mert oda integrálták a magnetométert is amit távol kell tartani a kopterben folyó áramoktól. Ha megnézitek pl. a Phantomot, ott a GPS vevő bent van a bódé alatt és a magnetométert paterolták a leszálló talp végére.
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.030

Idézet Sys-Ak eredeti hozzászólása
    Ha nincs magnetométer, maximum úgy lehetne navigálni, hogy a kopter megdől és elindul egy irányba és figyeli (utólag!), hogy a GPS szerint merre mozdult el.
    Utána ehhez képest lehet korrigálni egy ideig. Ez lassú lenne, így nem lehet pozíciót tartani, mert legalább 4-5km/h-ig fel kell gyorsulni és repülni úgy pár másodpercig.
    Pont erre gondoltam én is, csak még a szelet belekalkuláltam.
    Az irányt GPS koordináták alapján nem, viszont a koordináták változásából meg lehet határozni. Ehhez például 5 mp-ig vízszintesen kell lebegnie és hagynia magát a szél sodrásának. A koordináták változásából lehet következtetni a szél irányára és sebességére. Ezt a sebességet és irányt kell referenciának venni. Innentől fogva elég például önmagához képest jobbra döntenie magát pl. 30 fokban és figyelnie, hogy az előző haladáshoz képest hogyan változnak a koordináták. A koordináták változásából már lehet következtetni az aktuális irányára. Aztán innentől fogva a koordinátaváltozásokat folyamatosan lehet figyelni, de már csak a girók csúszásából eredő elfordulásokat kell korrigálni.

Senior Member OBi_ logója
    Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    918

A GPS ha jól tudom két irány szöget ad meg, amiből pontosan meglehet határozni a pozícióját a térben. Ezt megteszi 5-10 szer mp-en ként, ami a pozíciótartáshoz elegendő. Azt hogy a gép lebegjen ne csúszkáljon arra ott a giro és accelero. A magneto meg az elforduláshoz kell. (meg baro a magassághoz, meg pitot a sebességhez stb.)
    I-I-
    //-/ X multikopter, Y multikopter, Hitec Aurora 9

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    997

És melyik az a két szög? A pozícióját persze hogy meg lehet határozni, arra vannak a koordináták, amivel el tudod helyezni egy koordináta rendszerben, amit Sys-ak szépen leírt. Ugyanebben a koordináta rendszerben lesz 1 másik pontod mondjuk 1 másodperc múlva, ahova elsodorta a szél. Tudsz 1 irányt meg 1 távolságot számolni a 2 koordinátából.
    De hogy mondod meg a kopternek hogy melyik irányba mozduljon??? Hiába mondod neki hogy 25 fok, 2méter, mihez képest 25 fok ha pl nem tudja merre van Észak? (ha tudná, akkor végülis azt is tudja ő merre néz)

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    918

Két pont koordinátából meg lehet állapítani egy irányvektort, amit letárol. A következőhöz hasonlítod, és meg tudod határozni, hogy közelítesz vagy távolodsz. Azt hogy milyen stratégiával mozog azt úgyis a programozó határozza meg, szerintem több stratégia van arra, hogy elinduljon, ill. változtassa az irányát úgy, hogy ne pottyanjon le.
    I-I-

Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    918

Idézet Sys-Ak eredeti hozzászólása
    A DJI naza-nak azért van rúd a GPS antennához, mert oda integrálták a magnetométert is amit távol kell tartani a kopterben folyó áramoktól. Ha megnézitek pl. a Phantomot, ott a GPS vevő bent van a bódé alatt és a magnetométert paterolták a leszálló talp végére.

Sok kártyára rá van integrálva, nekem is ilyen van meg sok ismerőseimnek és jól működik, nem fordul, nem csavarodik.
    I-I-

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    997

Jah hogy ja... hát vakon elindulhatsz bármerre, aztán meglátod jó felé mentél-e... csak ez minden, csak nem pozíciótartás
    Ezt a módszert írta le Sys-ak is, hogy hogyan lehetne kivitelezni, ezt én is tudom, de ugye látszanak a "korlátai".
    A GPS sincs annyira pontos, hogy elég legyen akár 1 métert megtenni, és már biztosra tudd az irányt, ezért kell több másodpercig egyirányba repülni. De ha szél van, akkor ugye máris sodorja egy kicsit, eleve nem lesz pontos a számolás.
    Abban sem lehet bízni, hogy a szél iránya, mértéke állandó.

Senior Member Krisz22 logója
    Hozzászólás
    686

Quadkopter Naza v2 fpv Dragonlink, Dji P3A..
    Fx-61 fy21ap..Dragonlink Fpv...
    Sky Eye Fy41ap..Dragonlink Fpv...
    30/2051974 Fertőd

Oldal: 3 / 19 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve