Oldal: 161 / 161 ElsőElső ... 61111151157158159160161
Eredmény: 1.601 - 1.606 (1606) összesen

Téma: Villamkerdesek - villamvalaszok

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.520
    ESC beállítása eltérhet.
    Persze az is lehet hogy valóban rossz, de terhelés nélkül azért nem jellemző hogy melegednie kéne a motoroknak.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Junior Member
    Hozzászólás
    18
    Szia!

Köszi a választ! Nem vagyok jártas még nagyon a témában de elvileg létezik olyan a brushless ESC-nél, hogy Timing, amely a ha jól értem elvileg a motorban lévő tekercsek indukciójának időzítéséről gondoskodik és ezzel jelentősen lehet befolyásolni a motor fordulatszámát (részben a hatékonyságát).

Esetleg az elképzelhető, hogy a négy motor közül ennek az egyenek a timing-ja (valamiért) "nagyon" eltérő és ezt külön kell kalibrálni az ESC-ben az optimális működéshez?

Senior Member
    Hozzászólás
    143
    Sziasztok kis segítségre volna szüségem. Összedobtam egy gépet és meglepő problémába ütköztem.
    Egy Naze 32 rev6 fc-n inav 1.7 et futtatok. Motorokat belőttem ,Esc-t is.
    Mikor a modes fülön beállítom a háromállású kapcsoló paráit, csak ARM ben pörögnek fel a motorok. És úgy viselkedik a gép mintha ACRO-ban volna. Szóval nem vízszintezi ki magát. Gyro,ACC működik mert mikor kis gáznál megmozgatom a gépet korrigál az FC.
    Kopter Blogjában sem találtam rá választ. A GPS végett szeretném az inavot.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.520
    Nem. Egyforma motorokhoz egyforma beállítás kell.
    Ha nem megfelelő az érték akkor túl korán adja rá a "gyújtást" és visszarúg a motor, ami melegedéshez, illetve az ESC elfüstöléséhez vezethet (minőségtől függően)

Fordulatszámot nem tudom mennyire befolyásolja. Autóknál tudom hogy ez tuning eszköz, de itt csak a motorhoz kell igazítani.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.520
    Idézet easycopter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok kis segítségre volna szüségem. Összedobtam egy gépet és meglepő problémába ütköztem.
    Egy Naze 32 rev6 fc-n inav 1.7 et futtatok. Motorokat belőttem ,Esc-t is.
    Mikor a modes fülön beállítom a háromállású kapcsoló paráit, csak ARM ben pörögnek fel a motorok. És úgy viselkedik a gép mintha ACRO-ban volna. Szóval nem vízszintezi ki magát. Gyro,ACC működik mert mikor kis gáznál megmozgatom a gépet korrigál az FC.
    Kopter Blogjában sem találtam rá választ. A GPS végett szeretném az inavot.
    Mennyire vagy képben ezekkel a szoftverekkel?

Ha nincs semmilyen repülési üzemmód aktiválva akkor ACRO-ban kell lennie.
    És csak ARM-ben kell felpörögnie a motoroknak. Ez a lényege.
    Az ARM nem repülési üzemmód.

Tehát egy kapcsoló állásra az ARM-ot kell beállítani (általában a jobb szélső két állásút szoktam úgy hogy könnyen tudjam lekapcsolni a motorokat), a másikra meg (pl. a 3 állású erre való) meg a repülési üzemmódok között válaszon.

ACRO-nak amúgy semmi értelme. Csak a PID beállításoknál szoktam beállítani, mert az nyersen csak a giro adatait használja PID-el, semmi mást. Helyette az AIR MODE-ot használd repkedésre. Az sokkal jobban irányítható.
    Utoljára módosítva: keril által : 2020-07-30 20:06
    Kéri Laci

Senior Member
    Hozzászólás
    143
    Köszi az infót reggel a leírtak alapján belőttem.

Oldal: 161 / 161 ElsőElső ... 61111151157158159160161

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva