Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (42) összesen

Téma: reptéri szél sebessége otthonról

Junior Member
    Hozzászólás
    8

reptéri szél sebessége otthonról

Többször is voltam kint, hogy reptessem a gépet ( Csepel Auchannál), előtte néztem a fákat a XI. kerületben, mert onnan járok, sokat nem látni rajtuk, mert még nincsenek levelek, + megnéztem a met.hu-t, hogy mekkora a szél, 5 km/h-ás volt, de amikor kiértem a placcra reptetni, olyan erős volt, kb 30 km/h, hogy eldobni sem akartam már a Skylady-t. Honnan lehet tudni, hogy a reptéren milyen erős lesz a szél?? Help!!

Re:reptéri szél sebessége otthonról

telepíteni kell odakintre egy szélsebességmérőt, egy 3G-s modemes minipc-t és egy kis napelemes akkus tápellátást. ezzel aktuális adatokat látnál a weben...
    06 309 495 056 vagy sandor kukac sesztak.hu... kérlek ne írj privátot!

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.306

Teljesen mindegy, hogy otthon tudod-e mekkora szél van a repülőtéren. Az a sunyi figyel, és ha meglátja hogy repülőt veszel a kezedbe, mire kiérsz már javában fúj ezerrel. Ma pont igy jártam. >

Senior Member saxon logója
    Hozzászólás
    2.385

Nem szabad elsonek erkezni es fel kell hivni azt, aki ezt nem tudja es mar kiment.

Senior Member
    Hozzászólás
    145

Költözz a reptérre.

Senior Member osy51 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.843

Azok viccet csinálnak a probléma felvetéséből, akiknek nem kell oda-vissza mondjuk 50 km-t utazni, hogy normálisan repüljön egy kicsit, nem kell átszervezni a család programját egy esetleges egyetlen hétvégi vasárnapon, aztán mégsem lehet semmit csinálni.
    Ma már például az FPV repülésben olyan mennyiségű elektronika , műhold követő-kilövő, stb. kütyü és több százezres pénz van ( mondjuk egy-egy modellező hangárjában), hogy értékben nem hiszem, hogy sokkal több lenne , persze az áráról gőzöm sincs. Ma már minden tudunk a gépen telemetriával mérni, azon nem gondolkozunk olyan sokat. Egy kis klub által üzemeltetett, bevált reptér miért nem telepíthetne egy ilyet, pl. pályázati pénzből. Vagy egy közeli mobilszolgáltató gólyalábára fel lehetne akasztani, aztán elketyeg magának.( onnan talán nem lopnák olyan könnyen le)
    " betegség ez gyerekek! "

Senior Member
    Hozzászólás
    734

Én meg szoktam nézni az Időképet. A mérők javarésze ugyanis házak felett van ami nagyban pontositja a mérést. Talajközelben nagyon csalóka megitélni. Bezavar minden: ház, fák akár egy kisebb domb is.
    Éljen a Nőellenes Liga!

btw mi a baj a széllel?
    06 309 495 056 vagy sandor kukac sesztak.hu... kérlek ne írj privátot!

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.306

Osy51
    Alapvetően igazad van, mert normális körülmények között ez igy lenne praktikus. Persze ez is olyan nálunk, mint minden más, nem normális körülmények között üzemel. A reptető helyek nem nevezhetők reptérnek, csak a repülni vágyók által alkalmasnak minősitett közterületek. Oda meg senki nem fog telepiteni semmit. Ha meg 50 km-t kell utazni, akkor meg az induláskori állapot nem biztos, hogy igaz lesz mire odaérsz. Sajna ez nem tőlünk függő rizikófaktor.

Senior Member osy51 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.843

Akkor megint a semmiről beszélünk.... továbbiakban hozzászólásokat várnék az ámbráscetek vonulási szokásairól a napszakok függvényében.
    " betegség ez gyerekek! "

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve