Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (42) összesen

Téma: reptéri szél sebessége otthonról

Re:reptéri szél sebessége otthonról

engem komolyan érdekel, hogy mi a baj a széllel. Érdemes lenne hozzászokni inkább, hogy fúj, megfelelő gépet építeni és megtanulni szélben repülni. pl a csupaszárnyak, kicsi, gyors tollal nagyon kezesek a legnagyobb szélben is...
    06 309 495 056 vagy sandor kukac sesztak.hu... kérlek ne írj privátot!

Senior Member saxon logója
    Hozzászólás
    2.385

Észak- Dél, majd delutan Kelet-Nyugat..de ugy tudom, hogy mar unjak..

Idézet osy51 eredeti hozzászólása
    Akkor megint a semmiről beszélünk.... továbbiakban hozzászólásokat várnék az ámbráscetek vonulási szokásairól a napszakok függvényében.

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.307

T Osy!
    Igen akár arról is beszélhetnénk, mert a mai modellezés sajnos csak néhány elvetemült öreg róka és jónéhány újonc kedvtelése, de látszólag semmi konkrét szervezettség nincs benne. Javits ki, ha rosszul látom.

Senior Member osy51 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.834

Idézet Lobo eredeti hozzászólása
    T Osy!
    Igen akár arról is beszélhetnénk, mert a mai modellezés sajnos csak néhány elvetemült öreg róka és jónéhány újonc kedvtelése, de látszólag semmi konkrét szervezettség nincs benne. Javits ki, ha rosszul látom.

Igen, hiányoznak, a modellezőket összefogó kis szervezetek, klubbok. Kb. annyit lehet tenni, mint hogy a cetek vonulását meg kellene változtatni, hogy ne unják.

Az a baj, hogy amióta figyelem a fórumot, minden értelmes kezdeményezés -főleg , amire 2 Ft-ot áldozni kellene, különösen a " közösbe"- rövid időn belül elhal. Például, ha én egy műszaki vállalkozó lennék, azt mondanám: Gyerekek! A téma az utcán hever, csináljunk egy ilyen kütyüt, teszteljük, utána minimalizáljuk a költségeket, majd gyártsunk le vagy 200-at, közben csináljunk neki piacot itthon, de az Eu-ban mindenképpen, és meg fogják venni!!!
    Persze ez ebben az országban nem működik....mert a sikerért le kell hajolni, attól meg megfájdul a heverészésben kiegyenesedett hátunk. Aztán délután meg hozza a postás a segélyt.... És ez csak egy kicsi példa. :'(
    " betegség ez gyerekek! "

Senior Member
    Hely
    Pilisjászfalu
    Hozzászólás
    1.755

Igazából meg kell tanulni repülni a szélben...ha bírja a gép is

Nálam a szél sebesség mérése úgy van megoldva:
    Kisétálok az ajtó elé, ha nagyon lökdös a szél akkor nem jó...ha nem akkor tovább megyek...kisétálok a kapuig...kinézek...nem messze van egy nádas, látom mennyire hajladozik, aztán nézem a fákat mennyire mozognak...ha jó akkor be a műhelybe fogom a gépet és kisétálok ;D
    Ok persze így könnyű 500m, séta és repülhetek, és igen látom is innen milyen az idő...vagy mégsem ?
    Igen jártam úgy párszor, hogy kinéztem jó az idő, ez a szél tűrhető...kisétáltam és a nagy üres területen mégis más volt a szél erősebb volt mert semmi sem fogta, de az még belefér....viszont mikor felszállok és a kiderül 10-20 méter magasban már elég keményen dobálja a gépet, akkor van hogy rájövök feleslegesen mentem ki...pedig láttam is milyen az idő van...
    Szélben lehet jót repülni, ha egyenletes szél, és azért nem durva nagy...de mikor keményen lökdös az már nagyon nem jó, főleg leszállásnál...

Skype: bozso7 Telefon: +3670/549-8606 email: bozso777@gmail.com

Esetleg:

www.windguru.cz

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091

Otthonról az ember csak szép lehet,de okos nem, sajnos! Nagyon sok összetevője van az otthoni és a reptéri szél közti különbségnek. Régebben ezt úgy oldottam mg, hogy vittük a lányommal a sárkányát is. Ha erős volt a szél,- elő a sárkányt és az lett repítve, a lányom nem kis örömére.
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Támogató asellyei logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.480

Idézet sanyi1959 eredeti hozzászólása
    Otthonról az ember csak szép lehet,de okos nem, sajnos! Nagyon sok összetevője van az otthoni és a reptéri szél közti különbségnek. Régebben ezt úgy oldottam mg, hogy vittük a lányommal a sárkányát is. Ha erős volt a szél,- elő a sárkányt és az lett repítve, a lányom nem kis örömére.
    Sziasztok,

Én évek óta nézem a Windguru mind a 3 modelljét és a met.hu WRF modelljét. (http://met.hu/idojaras/elorejelzes/modellek/WRF/)
    A 4 különböző modell összehasonlításában van tapasztalatom. Az esőt és hőmérsékletet 15-30 perces pontossággal meg lehet mondani 4-5 órával előtte. Viszont sajnos a szélben ezek a modellek nem nagyon sikeresek. A szél változásának a trendjét viszont érdemes figyelni.

Üdv, a

Senior Member embertars logója
    Hely
    Budapest, Mátyásföld
    Telefon
    7o/36o7334
    Hozzászólás
    923

Csatlakoznék néhány előttem szólóhoz, a windguru hasznos!
    Üdv: Z.
    szómát mindenkinek!

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Sziasztok!

Igazából meg kell tanulni repülni a szélben...ha bírja a gép is
    Mivel kb 10 Km autózom a "repteremig" csak ez van

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre