Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (42) összesen

Téma: reptéri szél sebessége otthonról

Senior Member
    Hozzászólás
    127

Re:reptéri szél sebessége otthonról

Már engem is tulajdonképpen "évek óta" foglalkoztat a probléma megoldása, nekem is Osyhoz hasonlóan a családi programok alakítása miatt lenne jó otthonról legalább a szél nagyságrendjét megbecsülni.
    Egy olcsó, a viszonylag védtelen reptéren magára hagyható megoldást gondoltam ki (még nem valósítottam meg).
    Egy kis, kanalas szélsebességmérő kell hozzá, a forgáskörének megfelelő egyszerű áttétellel leosztott fordulattal, amely bizonyos fordulatszámonként megüt egy kicsi csengőt, vagy bármi más módon hangot ad.
    A csengetések időközének mérése pontosan megadja a szélsebességet, már csak távolról kell meghallgatni, amire a megoldás:

"Vadonatúj GSM SIM micro hang poloska!

RAKTÁRON! AZONNALI SZÁLLÍTÁS!

Egy SIM kártya behelyezése szükséges a poloskába, majd az adott szám felhívása akár mobil, akár vonalas telefonról. Ekkor két kicsörgést hallunk, majd utána lehet hallani a poloska környezetében lévő hangokat.

Funkciók:

Call: felhívod a poloskába helyezett SIM kártyát, ezáltal élőben hallod a poloska környezetében a hangokat.
    Call-Back: amikor a poloska hangot észlel, automatikusan felhívja a telefonod.

Specifikációk:

Támogatott frekvencia: 850Mhz/900Mhz/1800Mhz/1900Mhz (Quad-band)
    Készenléti idő: 2-3 nap (Ha a hangjelzés funkció kikapcsolva, készenléti idő: 10-12 nap)
    Munkaidő: 5óra
    Működési hőmérséklet: -40 ~ 50 ° C
    Méret: 4 cm * 3 cm * 1.2 cm
    "

Félreértés ne essék, nem én árulom, ez nem a reklám helye.
    Itthon 10 eFt körül láttam, akkor Kínából negyedannyi lehet.
    Az adatok alapján készenlétben olyan keveset fogyaszt, hogy egy TESCO-s kerti szolárlámpa napeleme bőven ellátja energiával.

Az egységet nem kell közvetlenül a szélsebességmérővel együtt telepíteni, mivel a hang adja az információt, hallótávolságon belül bárhová elrejthető.

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Sokan vannak, akik üzemeltetnek meteorológiai állomást országszerte.. olyan mint a linkelt oldal

az ő állomásaik adai elérhetőek, ha keresgéltek.. ez a hobbijuk, és töltik fel az adatokat..
    én veszprémi vagyok, ezt figyelem.. online.. (oda járok repülni is a környékre, ismerem az uralkodó szélirányt, így tudok kalkulálni)

http://idojaras.veszprem.hu/index.php?mnu=Measures_W

de itt pl országos:

http://www.metnet.hu/?m=online-allomasok

http://www.metnet.hu/?m=sulimet-allomasok

Senior Member
    Hozzászólás
    127

Van ilyen állomás a környéken, de bent a házak között, körülkerített ingatlanon, mert persze drága egy ilyen állomás, ki hagyná kint a "pusztában" őrizetlenül... Ugyanazt mutatja számokban, amit én látok az ablakból. A hangsúly itt a reptéri szélsebességen van.
    Ha ilyen egyszerű lenne, nem lenne kérdés.

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

de hát ki hagyná kint a pusztában? :-)))

nem a környékeden, hanem az említett 50 km re lévő reptér környékén kéne legyen.. valakinek.. arra gondoltam..

Senior Member
    Hozzászólás
    127

Természetesen értem, mire gondoltál, nálunk a reptér 6-7 km, de amikor bent a városban, a házak és a fák között szinte teljes a szélcsend, rákészülsz, kimégy és a kocsiból sincs kedved kiszállni, mert akkora szél van. Ezért keresünk valami megoldást a kinti szél sebességének távoli jelzésére.

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Tudom milyen, Veszprémi vok.. ez az ország leg szelesebb pontja hivatalosan is.. :-( jó hobbit választottam.. már gondoltam RC Vakondra is, hogy kifejlesztem, mert a föld alatt csak nem fúj a szél.. :-)) De Seszié, a legjobb ötlet.. felteszed egy fára, aztán nem is látják.. így talán el sem lopják majd..

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Amúgy az a baj, hogy szerintem ott, hejdunáról fúj a szél... és előfordulhat, hogy kint a jelződ, de a legjobb, ha androiddal követed a mobilodon az állapotot, mert könnyen előfordulhat, hogy bepakolsz elindulsz, mert 5km/h a szél - aztán fordulhatsz is vissza, mert jött a dunai szél... de érdekes módon abban is van állandóság.. !!!

Ezzel azt akarom mondani, ha nem akarsz sokat költeni, csinálsz egy kis barkács házi "állomást" effektív sebességmérővel (mindegy hány km/h konkrétan, változásokat rögzít valahogy... ) aztán mikor kimész, mer úgyis kimész.. :-)) akkor elviszed az adatokat, aztán mikor lesz annyi adat statisztikát készítesz.. és kijön melyik napszak, melyik hónap stb..

a meteorológia - előrejelzés alapja a megfigyelés..volt régen is.. a nagyok is így csinálják.. az, hogy pillanatnyilag látod mi van kint, az addig nyugtat meg, még beszállsz a kocsiba.. :-)) legalább is itt Veszprémben így van.. időszakokat figyeltünk meg..
    olyannyira működik, hogy egyszer, akik "vendégrepültek" boszorkánynak néztek.. hogy ránéztem az órára, és azt mondtam 5 perc múlva eláll.. és pont úgy lett.. :-) (ergo fújt rendesen mikor kimentünk ránézésre potyára)

nekünk is sok benya ráment, de elkaptuk az időszakokat, és az előjeleket.. rep helyenként..
    -10% alattira redukálódott a potyára mentem ki érzés.. mert volt, hogy 3 - 4 órát voltunk kint "potyára"

Most már van foci, és sárkány is a kocsiban, ha beleesnénk a 10% -ba sem unatkozunk.. :-))

Senior Member BAL-IMI logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    3.589

Idézet Seszi eredeti hozzászólása
    engem komolyan érdekel, hogy mi a baj a széllel. Érdemes lenne hozzászokni inkább, hogy fúj, megfelelő gépet építeni és megtanulni szélben repülni. pl a csupaszárnyak, kicsi, gyors tollal nagyon kezesek a legnagyobb szélben is...
    Hát az enyém a maga 174gr-val nagyon küzdött tegnap a széllel
    TT-01, Hpi Wheely King, TT-AT-10, Hólapát 50cm, Tréner egy a hashoz

A windguru.cz 3 hónapra 1740HUF és korrekt szélelőrejelzést ad. Megy regisztráció nélkül is, de akkor 12 órát késik az előrejelzés.

Zs

Senior Member
    Hozzászólás
    127

Szerintem néhányan nem értik a lényeget. A lényeg ott van a topic címében. Lehet, hogy nem zavar mindenkit, ha nagy a szél, lehet, hogy néhányan kifejezetten szeretik, másoknak mindegy, ha feleslegesen mentek ki aznap a reptérre, vannak akik a statisztikában bíznak vagy olyan "előrejelzésben", ami 24 órát késik, de vagyunk szerintem jó néhányan, akik szeretnék tudni indulás előtt, hogy MOST mekkora a szél odakint. Szerintem a topicnak megfelelően ide erre való konkrét és kivitelezhető megoldásokat kellene írni.
    Ráadásul a téma a slowflyerek rovatban van, amelynél nem kell csodálkozni a szélérzékenységen.
    Kíváncsian várjuk a jó ötleteket, vagy a megvalósított megoldásokat!

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva