Oldal: 1 / 18 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (174) összesen

Téma: Flitetest repülők

Senior Member
    Hozzászólás
    133

Flitetest repülők

Azért nyitottam ezt a topicot mert ezek a jópofa gépek megérdemelnek egyet.
    Nekem személy szerint azért tetszenek mert nem kell mindig átcsavarozni a motort meg átszerelni mindent csak simán átrakom az egész pack-ot. Én eddig 2 db építettem meg de már készül a 3-dik is. Akár kezdőknek akár bárkinek én azért építettem meg az egyiket hogy megtanítsam repülni egyik ismerősöm. De inkább én repkedek vele annyira jó vele repülni.
    Itt fenn van minden gép tervrajza plusz videó róluk és az építésről.
    www.flitetest.com
    És itt vannak a megépíthető gépek.
    http://flitetest.com/authors/FliteTe...FTScratchBuild
    Ha valakinek megtetszett bármelyik gép és úgy dönt hogy megépíti szívesen várjuk a képeket és az ötleteket.
    FT 3D<br />FT Spitfire<br />Alula Style<br />Versa Wing<br />EasyStar<br />MiniMag<br />Bloody Wonder<br />Futaba T6EXHP

Senior Member
    Hozzászólás
    188

Re:Flitetest repülők

Végre a lézer vágós modern időkben ismét előkerült a régi ötlet ;D (ráadásul pénztárcakimélő)
    épités .Valóban jó és használható az elgondolás ami nem mai keletű.Mivel akkor is és most is
    szegényesen osztják az iskolákban a gyerekek műszaki nevelésére a pénzt,ezért hatunkra jutott
    egy "motorkészlet" (ez a fiókos kiveszem-beteszem megoldás) Ami a jó volt hogy megtanultunk
    egyformán méretre vágni és dolgozni.
    Szerintem Jó lenne ha a Műszaki tanárok erre odafigyelnének,,Persze ha szeretik a gyerekek
    sikerélményét látni.
    &quot;Józanúl nem merek repülni&quot;,,,

Senior Member
    Hozzászólás
    133

Senkinek nem jönnek be ezek a jó kis gépek. Pénztárca kímélő és egyszerű gépek. A diegós habból se perc alatt össze lehet dobni őket. Akár tanuló gépnek akár műrepülő gépnek csak át kell rakni a "packot". Majdnem kijön 1 lapból az egész gép.
    FT 3D<br />FT Spitfire<br />Alula Style<br />Versa Wing<br />EasyStar<br />MiniMag<br />Bloody Wonder<br />Futaba T6EXHP

Én most kezdtem el komolyabban foglalkozni ezekkel a Filtetest-es habkarton gépekkel.
    Sikerült alapanyagot szereznem (sajnos csak 5mm-est lehet nálunk kapni), és találtam helyet, ahol lézervágnák a cuccot.

Most épp a letölthető terveket alakítom át vektorossá a vágáshoz. Egyenlőre 1:1-ben, majd lehet, hogy átteszem 5mm-be is.
    Mal: We’re still flying.<br />Simon: That’s not much.<br />Mal: It’s enough.<br />(Serenity)

Senior Member
    Hozzászólás
    133

Jók ezek a gépek, én simán diegos habból egy sebész szikével kivágtam és ragacs pisztollyal összeragasztottam.
    Már három géppel szórakozok. Csináltam egy FT Flyert egy Bloody Wondert és egy FT Deltát.
    Tervezek egy FT 3D-t is építeni csak elfogyott a diegos habom.
    Megéri megépíteni őket. ;D

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    70/579-54-egykilenc
    Hozzászólás
    3.649

Idézet Edem97 eredeti hozzászólása
    Jók ezek a gépek, én simán diegos habból egy sebész szikével kivágtam és ragacs pisztollyal összeragasztottam.
    Már három géppel szórakozok. Csináltam egy FT Flyert egy Bloody Wondert és egy FT Deltát.
    Tervezek egy FT 3D-t is építeni csak elfogyott a diegos habom.
    Megéri megépíteni őket. ;D
    azért képek sokat segítenének
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Senior Member
    Hozzászólás
    133

Itt vannak a képek.
    FT Delta

FT Flyer

FT Bloodey Wonder

és a minden géphez passzoló doboz

a dobozt azt 6 mm-es depronból csináltam mert a diégos doboz könnyen eltörött egy keményebb leszálláskor

Senior Member
    Hozzászólás
    133

Lassan de elkészül az FT 3D is tegnap délután kinyomtattam és összeragasztottam. Ma délután kivágtam és átvittem a diegos lapra. 2 óra munka után eddig jutottam.

Senior Member
    Hozzászólás
    133

Elkészült az FT 3D is ma vetem egy csomag diegos habot és megcsináltam a szárnyat.
    1 óra munka és kész is van. Végül is 2 tábla habból kész van az egész gép és még anyag is maradt.
    Íme a képek.

Senior Member
    Hozzászólás
    133

Teljesen elkészült az FT 3D, elektronika a helyén, futómű meg minden ami kell. ;D
    Ha holnap jó idő lesz akkor elmegyek berepülni a kicsikét. Kis kitéréssel kezdek és egyre följebb állítom.
    A motor nem egy erőmű de elég lesz. 3D-hez még kicsit gyenge, mert épp hogy nem bírja függeszteni de majd rendelek egy erősebbet. Remélem túl éli az első repülést.
    Drukkoljatok!

Oldal: 1 / 18 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva