Oldal: 2 / 17 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (170) összesen

Téma: FPV és multirotor project olcsón, info 'budget megoldásokról/updatek első hsz

Senior Member
    Hozzászólás
    179

Re:Mini fpv project olcsóért, terv.

Hali Urak!

Örülök, hogy más is próbálkozik olcsó megoldással FPV repülni!
    Én is egy ilyen terven dolgozom, illetve a finisében vagyok.
    V929-es Katicát rendeltem és a táv hatótávolságának növelésével kezdtem. Először tettem rá egy GP antennát:
    https://www.youtube.com/watch?v=y8ptwVJhA1w
    300m-re nőtt a hatótáv. Aztán tettem a GP helyett egy 2.4 GHz-es TP-LINK WIFI antennát (8dBi-s típus, 1000,- Ft) próbára és alig hittem el, hogy kb. 500m lett a távolság!!! Pedig annyi kb.!!! Meg ez nem annyira sérülékeny, mint a GP!
    És akkor most jöhet az FPV! Ha 500m sugarú kör közepén állok, akkor 1km az, amit berepülhetek kb.
    Mini kamera 1gr 520TVL, mini 200mW-os video adó 5.8GHz-en. Csináltam egy CL antennát az adóra, a vevőre SPW antennát. Az adót egy 180mAh akksi hajtja, kb. két repülést tud hibátlanul és a hatótáv elegendő a tuning antennás távhoz.
    Motorvédőket lepattintottam a súlycsökkentés miatt. Az adó részt a kamerával egy fél literes PET palack aljára építettem rá. Ez kaszniként 3g, míg a gyári katica 5g, és védi is az egészet, ha pottyanunk... Bármikor levehető, áttehető másik gépre!
    Az össz súly így 89g lett. Nem kevés, de működik 8 perc repidővel 600mAh-s akksival. Rendeltem GWS 5443 propellereket is, mert olvastam, hogy jobbak lesznek a repülési tulajdonságok. Meg persze könnyebbek is a gyári légcsavaroknál!!! Ha megjönnek le is írom a tapasztalatot azokról is.
    De most meg kell tanulni vezetni először is 8"-os monitoron keresztül! Itt tartok... (amint tudok, teszek fel képeket is)
    Üdv, Tibi<br />06-20-524-56-55

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Szervusz! Az antennával kapcsolatban küldtem pü-t.

Hétfő délután kaptam meg a v212-t... most van szerda délelőtt és eddig tartott, h lenullázzam a cuccot és rendelni kelljen hozzá valamit. Név szerint elhagytam a motor tengely végéről a fogaskereket, király! Nem baj, ma már repülni fog a modded v202 legalább addig sem szünik meg a fun hacsak megint meg nem oldom valahogy, h ez se működjön
    230mm DIY CF, CC3D, 1806-2300KV, <br />430mm DIY CF, Sunnysky V2216 KV900-II 5,8 /NEC LT260

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170

Hát, ez nem jó hír. De legalább van időd szétszedni, és úra összerakni. Most már csavarrögzítővel (a fogaskereket a motortengelyen is)... Lehet, hog a csapágyaknak is jót tenne egy kis olajozás. Nekem tegnap és ma adták postára a váz alkatrészeit, úgyhogy leghamarabb 2 hét múlva kapom csak meg.
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Na igen, mondjuk szétszedni nem tervezem, a motornak semmi baja szal csak veszek egy másikat, átrakom róla a fogaskereket és jól odaragasztom természetesen. A v202 még érdekel hogy fog teljesíteni, a váz le lett könnyítve, a csatlakozók eltávolítva minden szépen beforrasztva, valamint most mennek rá a mini pet propjai amivel még virgoncabb.
    230mm DIY CF, CC3D, 1806-2300KV, <br />430mm DIY CF, Sunnysky V2216 KV900-II 5,8 /NEC LT260

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170

Azért, én a történek után átnézném a cuccot. Lehet, hogy legközelebb egy másik motor pinionja repül el...
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Idézet Bigyula eredeti hozzászólása
    Azért, én a történek után átnézném a cuccot. Lehet, hogy legközelebb egy másik motor pinionja repül el...
    Jaja átmegyünk rajta mindenképp és mindegyiket rögzítjük rendesen, elsőre a többi fixnek tűnik. Egy kemény dolog van a kertben egy beton lépcső és csúnyán megfejelte szegény, akkor is megnéztem és nem tűnt fel semmi majd fél percre rá kb éppencsak hozzáértem egy fa felső lombjához amitől lezuhant és már nem volt meg az áttétel földetérésnél.

Holnap rendelek másik motort, viszont a 202 nagyon komoly lekönnyítve az új propokkal. Mostani állapotában az is elbírná az fpv-t, majd próbálkozok ha meglesz.

edit: közben találtam pinion geart, kemény 1usd de a várakozás az ugyanannyi sajna.
    edit2: közben megadta magát a 202 egyik motorja, tehát megint nem működik egyik quad sem, de nem baj már úton az alkatrészek és egyszer majd csak tudom élvezni is ezeket hosszabb távon.

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Re:Mini fpv project olcsóért, terv. (updatek első hsz)

Senior Member
    Hozzászólás
    179

Azért csináltam így a VTX-et, hogy egy nyúlással át lehessen tenni bármire! Törekedj majd arra, hogy minél kisebb darabot vágj le a PET palackból, de még ne lógjon bele mechanikailag a vezérlőbe. Viszont ne is legyen nagyon messze tőle, mert akkor nagyobb súlyt képvisel. Minél könnyebb legyen.
    Nekem az antenna és az aljzat között van még egy átalakító, hogy az RP-SMA antenna csatit tudja fogadni az SMA aljzat.
    Üdv, Tibi<br />06-20-524-56-55

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Köszi a jó tanácsokat! Megnézek több műanyagflakont és a legmegfelelőbbet kiválasztom, mindenképp én is átszerelhetőre akarom csinálni, csak lekapom és 2 perc múlva már másik modellen működik, legalább is így képzelem.

Oldal: 2 / 17 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva