Oldal: 248 / 261 ElsőElső ... 148198238244245246247248249250251252258 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.471 - 2.480 (2608) összesen

Téma: DJI Phantom

Senior Member
    Hozzászólás
    2.570
    Sziasztok!

Nekem is volt ilyen problémám - apró kitérések voltak előre és hátrarepülés közben:

Aztán assistantban kellett varriálnom kicsit a "YAW"-al és sokat javult! Emeld az értéket 5%-al, majd ha ez még kevés, akkor 2-3%onként amíg meg nem áll a bólogatás!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.570
    Most egy picit jobb, de még mindíg állítgatnom kell, mert sosem tökéletes

Junior Member
    Hozzászólás
    9
    Sziasztok ! Nekem elszállt az egyik karon a zöld led világítás , most az valami előjele valaminek ( pl. motor cink vagy szabályzó ) vagy csak elromlott ?

Senior Member mybuster logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.499
    A szabályzóra van ráintegrálva a LED világítás, azt ellenőrizd. Az elektronikában nincs előjel vagy működik vagy nem .
    Tarot 680 Hexacopter, MXS 64", MAE Hobby Electronics , MAE aerial photography

Senior Member
    Hely
    Csokonyavisonta
    Hozzászólás
    405
    Sziasztok!

Érdemes még venni Phantom 1-et? Csak videózni szeretnék vele és max pár száz méter messze mennék.
    Egy Walkera G2D gimbal és egy SJ4000 Wifi kamera lenne rajta. Egy nyugodt, stabil és könnyen irányítható gépre lenne szükségem.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.862
    Most, hogy kijött a P3...szerintem még jobb lesz az ára...minimális átalakítással a WELLPOWER 11,1V 2700mAh akkut is be lehet gyömöszölni a testen belülre, illetve állítólag a 20-30C körüli, 3000mAh-s Nanotech akku is beleférhet...

Gimbal+kamera kombóban kb. 4,5-5 perc biztonságos repülési idővel számolhatsz...mondjuk a wifi-s élőképet látótávolságon kívülre nem ajánlom...késik, és mire észreveszed, hogy baj van, a géped már menthetetlen...ergo gimbal+kamera akkor, ha látod folyamatosan a géped...ellenkező esetben FPV cumó kellhet rá...

Ha pedig elunod a gépet,és jobbat szeretnél, a belseje átrakható valami nagyobb/komolyabb/könnyebb vázra, és használhatod is...
    Arra figyelj, hogy csak olyan gépet vegyél, amin rajta van a gyári matrica, és a megnevezés: Phantom 1.1.1
    Ezek már a javított verziók, javított távirányítással, ami stabilabb, mit a régi Phantom 1.0 gép és vezérlés...
    Ha van rá mód nézd meg a vezérlőt is, nehogy valaki kicserélje egy Naza-M Lite upgrade-elt vezérlőre...érdemes átnézni mit adnak hozzá...ha van hozzá pár kiegészítő (PMU v2, iOSD mini, külső akkutartó, FPV-cumó) az mind emelhet az árán, de mindenképp próbáld ki a gépet, hogy mit tud, repüljön vele az eladó párszor...

Mindenképp figyelj a propellerekre...a frissített modelleken már önszoruló propeller van, nem anyával rögzítős megoldás...ez is árulkodhat a gép korára, illetve az is, hogy önszoruló menettel rendelkező motorok vannak-e rajta...ha igen, akkor a jobb első, és a bal hátsó motoron (asszem) van egy fekete pötty a tengelyen...ez jelzi, hogy melyik önszoruló propeller kell rá...

Akku viszonylag olcsó hozzá, kb. 5000-8000HUF körül van márkától, és bolttól függően...

Ami szerintem a jó, hogy ezt a vezérlőt igazából már nem piszkálja a DJI, nincs benne "No-Fly Zone", és nem is olyan integrált, mint a P3 vezérlője...

Ha ésszel használja az ember, és el is olvassa a "LOOSER MANUAL"-t, akkor nagy baj nem szokott lenni vele...nálunk a szűk körben van 2x FC40-es, és egy Vision+ gép...semmi gondunk nem volt velük komolyabb, pár minimális probléma, de azokat is megoldottuk szerencsére...

Igazából az a jó szerintem, hogy van már építési tapasztalat rá, ergo abban is segíteni tudnak, hogy miképp építsd át másik vázra, tegyél bele új vevőt, ha másik távot szeretnél hozzá, stb...

De nyilván a többiek is mondanak rá majd valamit...

Senior Member Bird logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    830
    Idézet zetra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok ! Nekem elszállt az egyik karon a zöld led világítás , most az valami előjele valaminek ( pl. motor cink vagy szabályzó ) vagy csak elromlott ?
    Nekem volt ilyen problémám, újra kellett csak forrasztani a ledek lábait, és lőn világosság!

Senior Member
    Hely
    Budapest, Zugló
    Hozzászólás
    174
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most, hogy kijött a P3...szerintem még jobb lesz az ára...minimális átalakítással a WELLPOWER 11,1V 2700mAh akkut is be lehet gyömöszölni a testen belülre, illetve állítólag a 20-30C körüli, 3000mAh-s Nanotech akku is beleférhet...

Gimbal+kamera kombóban kb. 4,5-5 perc biztonságos repülési idővel számolhatsz...mondjuk a wifi-s élőképet látótávolságon kívülre nem ajánlom...késik, és mire észreveszed, hogy baj van, a géped már menthetetlen...ergo gimbal+kamera akkor, ha látod folyamatosan a géped...ellenkező esetben FPV cumó kellhet rá...

Ha pedig elunod a gépet,és jobbat szeretnél, a belseje átrakható valami nagyobb/komolyabb/könnyebb vázra, és használhatod is...
    Arra figyelj, hogy csak olyan gépet vegyél, amin rajta van a gyári matrica, és a megnevezés: Phantom 1.1.1
    Ezek már a javított verziók, javított távirányítással, ami stabilabb, mit a régi Phantom 1.0 gép és vezérlés...
    Ha van rá mód nézd meg a vezérlőt is, nehogy valaki kicserélje egy Naza-M Lite upgrade-elt vezérlőre...érdemes átnézni mit adnak hozzá...ha van hozzá pár kiegészítő (PMU v2, iOSD mini, külső akkutartó, FPV-cumó) az mind emelhet az árán, de mindenképp próbáld ki a gépet, hogy mit tud, repüljön vele az eladó párszor...

Mindenképp figyelj a propellerekre...a frissített modelleken már önszoruló propeller van, nem anyával rögzítős megoldás...ez is árulkodhat a gép korára, illetve az is, hogy önszoruló menettel rendelkező motorok vannak-e rajta...ha igen, akkor a jobb első, és a bal hátsó motoron (asszem) van egy fekete pötty a tengelyen...ez jelzi, hogy melyik önszoruló propeller kell rá...

Akku viszonylag olcsó hozzá, kb. 5000-8000HUF körül van márkától, és bolttól függően...

Ami szerintem a jó, hogy ezt a vezérlőt igazából már nem piszkálja a DJI, nincs benne "No-Fly Zone", és nem is olyan integrált, mint a P3 vezérlője...

Ha ésszel használja az ember, és el is olvassa a "LOOSER MANUAL"-t, akkor nagy baj nem szokott lenni vele...nálunk a szűk körben van 2x FC40-es, és egy Vision+ gép...semmi gondunk nem volt velük komolyabb, pár minimális probléma, de azokat is megoldottuk szerencsére...

Igazából az a jó szerintem, hogy van már építési tapasztalat rá, ergo abban is segíteni tudnak, hogy miképp építsd át másik vázra, tegyél bele új vevőt, ha másik távot szeretnél hozzá, stb...

De nyilván a többiek is mondanak rá majd valamit...
    Tökéletesen körbeírta Shmit-hun a lényeget.
    Nálunk a Phantom 1 mindegyik verziója megfordult, ma is repűl belőle 3 folyamatosan.
    Jó választás még ma is, de nézd meg vásárlás előtt!
    DJI Phantom 1 F330, DJI Phantom 1 FC40, DJI Phantom 1.1.1, DJI S1000+

Junior Member
    Hozzászólás
    9
    Idézet Bird eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem volt ilyen problémám, újra kellett csak forrasztani a ledek lábait, és lőn világosság!
    Kösz Bird ! Amikor eladtad nem mondtad !

Member
    Hozzászólás
    43
    Sziasztok!

Most szereztem egy ilyen Phantom-ot. Eddig autóztam, és hajóztam, azzal nem volt gond, de a gép összedugás után csak sárgán villog. Néztem a user manualt, és azt írja, hogy nincs kapcsolat a vevő és a gép között. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi a megoldás? Itt is lehet újra bindelni?

A gép nem új, de jelen pillanatban most ezzel küzdök, illetve a típust sem merem biztosra mondani, DJI az tuti, és az is biztos, hogy az önszorító rotorlapátok vannak rajta.

Oldal: 248 / 261 ElsőElső ... 148198238244245246247248249250251252258 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva