Oldal: 252 / 261 ElsőElső ... 152202242248249250251252253254255256 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.511 - 2.520 (2608) összesen

Téma: DJI Phantom

Senior Member
    Hozzászólás
    2.570
    Sziasztok!

Biztos volt már vesézve ez a téma, de hátha van aktív forumozó az átalakítók közt, aki első kézből tud adatokat szolgáltatni nekem!?
    Kínai 2 tengelyes gimballal szerelve, 9445-ös propokkal repülve 1250g körül van a felszállósúlyom. A repidőm 7perc körül van 3s 2200as akkukkal. Ezen szeretnék növelni pár percet, úgy, hogy sem a motorokat, sem a szabikat nem nyírom ki.
    A kérdés az lenne, hogy ha a kasztnimat cserélném le V2re, akkor rentábilisan mi lenne a legnagyobb akku teljesítményre, illetve érdemes lenne-e 4 cellára váltani? 1-2 percnél hosszabb repidőt lehet vele elérni? A 4 cellát ugyanúgy le lehet vezetni a kínai gimbalra és a kínai 200mW adóra, mint a 12V-ot?
    nagyon köszönöm előre is a válaszokat!

Senior Member
    Hely
    Csokonyavisonta
    Hozzászólás
    405
    Szia!

Van egy üres P2-es vázam amibe a Multistar 5200-es akku is belefér és így a repidő olyan 15-18 perc körül szokott lenni. Ha érdekel keress meg privátban!

Idézet Freshy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Biztos volt már vesézve ez a téma, de hátha van aktív forumozó az átalakítók közt, aki első kézből tud adatokat szolgáltatni nekem!?
    Kínai 2 tengelyes gimballal szerelve, 9445-ös propokkal repülve 1250g körül van a felszállósúlyom. A repidőm 7perc körül van 3s 2200as akkukkal. Ezen szeretnék növelni pár percet, úgy, hogy sem a motorokat, sem a szabikat nem nyírom ki.
    A kérdés az lenne, hogy ha a kasztnimat cserélném le V2re, akkor rentábilisan mi lenne a legnagyobb akku teljesítményre, illetve érdemes lenne-e 4 cellára váltani? 1-2 percnél hosszabb repidőt lehet vele elérni? A 4 cellát ugyanúgy le lehet vezetni a kínai gimbalra és a kínai 200mW adóra, mint a 12V-ot?
    nagyon köszönöm előre is a válaszokat!

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.862
    Csak halkan: a 4S akkukat nem bírja a gyári ESC...elpukkannak...ezzel a terheléssel, 5200mAh akkuval nagyon kiviszed a gépet a repképes tömeg határára...nem lesz tartalékod...
    Azt, hogy mire kötheted a 4S akkut, nézd meg a kiegészítők leírásában...vannak amik nem bírják, de pl. az ImmersionRC cuccok igen...a többihez feszültség konverter kell majd...Vázcsere helyett első körben ajánlom, hogy valamivel rögzítsd a két akkut a vázhoz, lábakhoz, egy Y-kábellel köst össze őket párhuzamosan, és úgy vidd be a gép testébe...ha minden klappol, szállj fel vele, és nézd meg miképp viselkedik...aztán nézd meg mivel jár a testcsere...lehet jobban jársz dupla akkukkal...2x2200mAh-val lehet repkedni kb. 10-13 percet gimbal/FPV kombóval...egy külső akkutartó olcsóbb is, mint a testcsere...

Senior Member
    Hozzászólás
    2.570
    Köszönöm, ez logikus! Van dupla akkutartóm, egyszer fel is tettem rá. Ugyanazokkal a gain-beállításokkal picit más reptulajdonságokkal, de szépen repült. A repidőmet nem tudtam feljebb kűzdeni +egy-két percnél, de mai napig nem értem, hogy miért!? Aztán megjött a koffer, amibe nem fért volna bele és inkább leszereltem. Azóta be kellett érnem a 7perc repidőkkel.

Senior Member
    Hely
    Budapest, Zugló
    Hozzászólás
    174
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak halkan: a 4S akkukat nem bírja a gyári ESC...elpukkannak...ezzel a terheléssel, 5200mAh akkuval nagyon kiviszed a gépet a repképes tömeg határára...nem lesz tartalékod...
    Azt, hogy mire kötheted a 4S akkut, nézd meg a kiegészítők leírásában...vannak amik nem bírják, de pl. az ImmersionRC cuccok igen...a többihez feszültség konverter kell majd...Vázcsere helyett első körben ajánlom, hogy valamivel rögzítsd a két akkut a vázhoz, lábakhoz, egy Y-kábellel köst össze őket párhuzamosan, és úgy vidd be a gép testébe...ha minden klappol, szállj fel vele, és nézd meg miképp viselkedik...aztán nézd meg mivel jár a testcsere...lehet jobban jársz dupla akkukkal...2x2200mAh-val lehet repkedni kb. 10-13 percet gimbal/FPV kombóval...egy külső akkutartó olcsóbb is, mint a testcsere...
    Lehet hogy igazad van, de nekem is több Phantom 1-es van 2 es testben pont azért, hogy ne Y kábelezni kelljen.
    5200-es 3S-es akksival 24 perceket repül a P1.
    DJI Phantom 1 F330, DJI Phantom 1 FC40, DJI Phantom 1.1.1, DJI S1000+

Senior Member
    Hozzászólás
    2.570
    Sziasztok!

Újabb kérdéssel zavarnálak titeket! Vettem Phantom 3as légcsavarokat a kopterre. Amúgy is 9es srófot használok, gondoltam ezt még elbírja. De vajon elbírja, tényleg? 1170g a felszállósúlya, V1-es motorok vannak a gyári szabályzókkal, ha jól tudom 920Kv értékkel. Sosem loggoltam még a felvett áramot a fedélzeten, de azt tudom, hogy 7 perc vegyes repüléssel 1600-1800 mA-t töltök vissza a pakkokba.
    Az újabb Phantomoknak újabb, más KV értékű motorjaik vannak, a szabályzók kapacitásáról nem tudok semmit. A P3 srófja: 9450 Az eddig használt P2 légcsavar emelkedése pedig 9443.
    -Ti mit gondoltok, illetve van-e már tapasztalat vele?
    -Esetleg a V2 motorjait és szabályzóit áttehetem-e "büntetlenül"?
    -A V3 motorját használhatnám-e a gyári V1es szabályzókkal?
    Minden választ és infót, előre is köszönök!
    Utoljára módosítva: Freshy által : 2016-01-26 20:20

Senior Member mybuster logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.499
    Idézet Freshy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Újabb kérdéssel zavarnálak titeket! Vettem Phantom 3as légcsavarokat a kopterre. Amúgy is 9es srófot használok, gondoltam ezt még elbírja. De vajon elbírja, tényleg? 1170g a felszállósúlya, V1-es motorok vannak a gyári szabályzókkal, ha jól tudom 920Kv értékkel. Sosem loggoltam még a felvett áramot a fedélzeten, de azt tudom, hogy 7 perc vegyes repüléssel 1600-1800 mA-t töltök vissza a pakkokba.
    Az újabb Phantomoknak újabb, más KV értékű motorjaik vannak, a szabályzók kapacitásáról nem tudok semmit. A P3 srófja: 9450 Az eddig használt P2 légcsavar emelkedése pedig 9443.
    -Ti mit gondoltok, illetve van-e már tapasztalat vele?
    -Esetleg a V2 motorjait és szabályzóit áttehetem-e "büntetlenül"?
    -A V3 motorját használhatnám-e a gyári V1es szabályzókkal?
    Minden választ és infót, előre is köszönök!
    A sullyal nem lesz problémád nálam is 1200 al repült a P1. Légcsavarnál a 9 es jó bár a gaineket biztosan állítani kell. Szerintem a V2 motor is 18A-es szabikkal van ellátva. Itt egy idézet a V2 szabirol " This is the V2.1 ESC, which drives the older DJI 2212 / 920kv motor and the new DJI 2312 / 960kv motor."
    Tarot 680 Hexacopter, MXS 64", MAE Hobby Electronics , MAE aerial photography

Senior Member
    Hozzászólás
    2.570
    Szuper, köszönöm!
    Bár pont most szeretném megnövelni a repsúlyt egy V2es kasztnival-tuti 1200g fölé fog menni-majd óvatosan újra próbálom különböző légcsavarokkal. Persze, a gain-beállításokkal lassan egy éve játszom, de nem lehet megunni !

Senior Member lacabatya logója
    Hozzászólás
    1.713
    Sziasztok!
    Ez a drón keresi gazdáját!
    https://m.facebook.com/photo.php?fbi...4385&source=48

Junior Member
    Hozzászólás
    7
    Üdv Mindenkinek.
    Segítséget kérek.
    Balga módon frissítettem az IOS telefonomon a vezérlőt és nem jelenik meg az FPV kép, minden más működik.
    Valakinek van hasonló tapasztalata? Esetleg valami javaslata? Ugyan ezt produkálja Androidon is, ma töltöttem le a vezérlőt oda is.
    Nagy szarban vagyok holnap repülni kellene, de nem látom az élő képet.
    Minden segítséget előre is köszönök
    Üdv
    Joe

Oldal: 252 / 261 ElsőElső ... 152202242248249250251252253254255256 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva