Oldal: 13 / 13 ElsőElső ... 3910111213
Eredmény: 121 - 126 (126) összesen

Téma: Két "szárazföldi" gőzgép

Member
    Hozzászólás
    90

Re:Két "szárazföldi" gőzgép

Szia ksanyi!

"Látod meg van a válasz, átmérő : 55 Hosz : 140mm"

Megvan, de van a Wilesconak egy nagyobb 65*165-ös kazánja is. Pl. ezen a gépen:
    http://agroshop.hu/játékok/wilesco_j...D18%20Gőzgép

Csak azért voltam rá kíváncsi mert egyik Wilesco fekvő kazánon sincs füstcső. Sőt a Mamodon sincs, ez a most felrakott videódon is jól látszik. A tűzszekrény egyszerűen teljesen körbefogja a kazánt és jó sok lyuk van rajta alul-felül hogy legyen elég levegője a tűznek. Pont mint az én gépemen a felső sok lyukat kivéve.

Csak gondolom hogy ez a megoldás is jó, persze lassabb a felfűtés, rosszabb lehet a hatásfok és kisebb a levehető teljesítmény.

Az angol könyv is azt írja, amit Pintér János mondott. A modell másképp működik mint az igazi. Kívülről hasonlítson, a tűztérbe meg belógatnak egy csomó vízcsövet meg kisebb tartályt.
    Utoljára módosítva: Pipás által : 2015-04-20 14:16

Member
    Hozzászólás
    90

Monori képek. Így látni őket?
    https://www.google.hu/url?sa=t&sourc...d7AISd9j4Af0bA

Member
    Hozzászólás
    90

Egy szép Merklin gőztraktor fűtése:
    http://www.history.nimg.de/Bilder/Da...153-5-Alex.jpg

Erről a honlapról:
    http://www.historytoy.com/Steam-Toys

Szerintetek hogy működhet ez a spirituszégő?

Member
    Hozzászólás
    90

Sziasztok!

Úgy tűnik végre tényleg stabil a spirituszégő. Még Monor előtt raktam 6 szegecset a keretbe hogy minél kisebb felületen érjen hozzá a lámpa. Valamivel jobb lett.

Monor után Valentini Gyula tanácsára leszedtem a festéket a hővédő lemezől. 1.3 óra folyamatos üzemben a lámpa végig stabil volt.

A tűzszekrény egész szépen kiégett, kivéve a levakolt (kivégzett ) füstcső mögötti részt. Ide ráadásul bőven folyik az olaj is a keresztfejvezetékből.

A másik végén egyszerűbben lehetett bedugni a csövet.

Szóval a lámpa stabil, mindenkinek köszönöm a segítséget.
    A gép úgy megy ahogy a nagykönybven le van írva. Ez abból is látszik hogy kisebb töltésnél kissé kopogva jár. A könyv szerint ez a Stephenson vezérlés hátránya miat van. Ha csökkentem a töltést az előnyitás is kisebb lesz, ez káros a gép egyenletes járására (és az üzem gazdaságosságára ).

Végül egy kis ma reggeli friss gőz. Régen ekkora kéménye volt a gépnek, de apámnak egyszer kellett egy darab rézcső és ebből szolgálta ki magát. Majd szerzek valahonnan sárgarezet...

Member
    Hozzászólás
    90

Ma kipróbáltam sűrített levegővel apám befejezetlen 2 hengeres gőzgépét egy benzinkúton. Csináltam róla egy elég amatőr videót is.
    http://m.youtube.com/watch?v=sdOODmkz1_I

Lenne majd egy kérdésem is ezzel a kazánnak szánt tartállyal kapcsolatban. Holnap majd összeszedem a méreteket.

Member
    Hozzászólás
    90

Szóval nézegettem ezt a tartályt jó lenne-e kazánnak a 2 hengeres géphez.
    Az arányokat tekintve más (gyári) gépekhez viszonyítva kicsinek tűnik.

Méretei: Átm. 90*230. A gőztraktor kazánjának egy rövidebb változata.
    Azt olvastam hogy a termelt gőzmennyiség a fűtött felület nagyságától függ. Mivel a 2 kazán átmérője megegyezik, (szerintem) elég a tűztér hosszakat összehasonlítani.

A gőztraktor tűztér hossza 120 mm. Ezt fűtve a gép 1 hengerrel, kisebb lökettel 0.5 atm nyomáson kb. 120-150/perc fordulaton üzemel folyamatosan.

A kisebb kazánt fekvő helyzetben kb. 200 mm hosszan lehetne fűteni. Ez 2/3-al nagyobb felület. Ennek kéne kiszolgálni egy 2 hengeres gépet. Erről egyenlőre annyit tudok hogy a hengerek külső átmérője 35, a hossza 76 mm. Furatot, löketet még nem mértem. A fűtést spiritusszal oldanám meg. Lenne egy aránylag lapos tartály a tűztéren kívül, ezt egy műanyag szakaszt is tartalmazó cső kötné össze a kanóctartó tálcával. A tálca oldalfalának magssága megegyezne a tartályéval. A tálcába s alakban hajtogatott lámpabél kerülne. Így a szerkezet minden szelep és szintszabályzó nélkül a közlekedőedények elvén működne és remélhetőleg nem futna meg.

A tartályon 4 csonk van. Ezeken el lehetne helyezni a víz beöntőt, bizt. szelepet, gőz kivezetést, feszmérőt. Szóval beindult az agyam. Még annyit hogy csak lágyforrasztáshoz van felszerelésem, és csak kéziszerszámaim vannak.

Érdemes nekifogni vagy eleve reménytelen a dolog a kis kazánméret miatt? Mi a véleményed Sry? Esetleg tudsz-e egy linket ahol vannak képletek a kazánméretezéshez?

Oldal: 13 / 13 ElsőElső ... 3910111213

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva