Oldal: 39 / 110 ElsőElső ... 293536373839404142434989 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 381 - 390 (1095) összesen

Téma: OpenPilot CC3D Flight Controller

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.307
    Idézet Rudolfking eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Tovább próbálgattam a kis quadcopterem, és arra jutottam, hogy a rezgések hülyítik meg a CC3D vezérlőt. Folyamatosan dőlt balra előre, erre leszereltem a gumibakról és felcsavaroztam a vázra közvetlen. Erre most jobbra és egy kicsit előre dől. Ami meggyőzött, hogy nem motor/ESC hiba, hogy Rate módban szépen tudom reptetni, persze mivel ismeretlen és nehéz terep nekem, kész csoda, hogy a nagyszoba közepén tudtam tartani (néhány fotelnek zuhanástól eltekintve). Viszont attitude módban felszállok vele, elindul jobbra és végül már majdnem teljes balra kormányzással tartom egy helyben.
    Kérdésem: mit tudok tenni? Az első szett proppal teljesen jó volt, azóta bárhogy rakok fel bármilyen propot (turnigy/gemfan), csinálja ezt a húzós jelenséget. Van esetleg néhány jó beállítás OpenPilot GCS-ben CC3D-hez, amivel tudok segíteni a vezérlésnek, hogy jó legyen az accelerometer? Most közvetlen fel van csavarozva a gépre, de nem sokkal jobb, mint a gumibakos módszer. Ezek egyike sem jó, csak valami rezgéselnyelős pad? Vagy balanszolni kellene a motorokat/propokat? Ilyet sose csináltam, félek csak rosszabbá tenném a dolgokat... Esetleg ismerkedjek meg a rate irányítással?
    Köszi a segítséget!
    Be kell állítani a szenzorra egy low pass filtert. 42Hz, vagy hasonló. Nem tudom, hogy ezt az openpilot tudja-e. Vizsont ha mindig egy irányba húz, akkor próbáld meg kalibrálni az acc-ot.
    Üdv. Hasi

Senior Member Rudolfking logója
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólás
    207
    Jelentem megjavult a kicsi quad sodródása, megyek ki repkedni Budaörs környékére délután
    A megoldást egy néhány órás netes olvasgatás jelentette, hogy ki mivel tudta megoldani ugyanezt a problémáját. Ebből akalmaztam egy kombót: leszedtem a gumis rögzítést, 180 fokos fejreállásról visszaforgattam a talpára (hozzátenném 2 hónapig jó volt neki fejen állva), reseteltem tökéletesen sík terepen a CC3D-t (nem a quadban), beállítottam az "Accelerometer filtert" 10-ről 20-ra, és most már tökéletesen tartja a szintet, öröm nézni (így 3 hét szenvedés után).

Member
    Hozzászólás
    67
    Sziasztok.Öcsém vett egy Tarot 250es gépet össze is rakta a gépet,de a cc3d beallitasanal elakad. A motorok nem akarnak úgy indulni ahogy kéne .Ha tudna valaki segiteni a beállitásban megköszönném és nem kell persze ingyen...Amikor rádugja sipol és nem hagyja abba...

Senior Member
    Hozzászólás
    356
    Esetleg egy video van a hibarol? Sokat segitene.
    JR Forza 450, Emax Nighthawk 250, DX6 `14 - Magyar FPV Hub - 250 és a többiek FB csoport tagja

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.050
    CC3D + GPS összeállítást használ valaki ? Melyik GPS-t ajánlanátok hozzá ?
    Esetleg beszerzési forrás is jöhet!

Köszi..
    HD FPV \\ DJI Digital FPV System ( AIR unit + camera + Digital Goggles V2 + Remote / V2 )
    RadioMaster TX16S Carbon MAX Edition - TBS Crossfire - Fürkész -

HD Ground Station -

Senior Member
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    06305029301
    Hozzászólás
    497
    Szia nem nagyon kell hozzá GPS mert igen jól repül legaláb is az enyém csak kurva gyors :-))
    Idézet ITEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    CC3D + GPS összeállítást használ valaki ? Melyik GPS-t ajánlanátok hozzá ?
    Esetleg beszerzési forrás is jöhet!

Köszi..
    TBS DISCOVERY<br />QAV 250 QAV 500V2

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.050
    Idézet Hellfirenorbi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia nem nagyon kell hozzá GPS mert igen jól repül legaláb is az enyém csak kurva gyors :-))
    Tudom,nekem is van egy mini gépem cc3d-vel csak az osd miatt kellene,hogy lássam a koordinátákat meg akkor már kipróbálnám a gps pozíciótartást is.

cc3d + gps + minimosd valami ilyesmiben gondolkodom.. A repülésekről készül felvétel és ott a gps koordinátákat is vissza lehet nézni,ha pl elveszne a gép vagy olyan területen repülsz,ahol nagy a növényzet,egy kis gépet szinte lehetetlen megtalálni.

GPS tracker nem igazán vonz,mert kell bele egy simkártya is,hogy működjön,ráadásul szerintem nehezebb,mint a gps + minimosd kombó..
    HD FPV \\ DJI Digital FPV System ( AIR unit + camera + Digital Goggles V2 + Remote / V2 )
    RadioMaster TX16S Carbon MAX Edition - TBS Crossfire - Fürkész -

HD Ground Station -

Senior Member
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    06305029301
    Hozzászólás
    497
    Valóban ezen már én is agyaltam de nagyon nem találtam megoldást rá meg a tömeg is egy fontos tényező ezért nem foglalkoztam vele tovább sok repülés és megszokod .
    Az enyém annyira gyors hogy még ha volna is valami osd szerintem nem nagyon volna idő rá foglakozni mit mutat mert csatt egy fa :-))
    TBS DISCOVERY<br />QAV 250 QAV 500V2

Member
    Hozzászólás
    67
    Szia.Itt egy video a problémáról
    https://www.youtube.com/watch?v=KeTR_C05Pk4

Junior Member
    Hozzászólás
    27
    Ha minden igaz első körben az esc-ek throttle range-et kell beállitanod. Olyan mint ha az esc program módban lenne.

Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Oldal: 39 / 110 ElsőElső ... 293536373839404142434989 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve