Oldal: 1 / 47 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (461) összesen

Téma: Hóban autózás

Senior Member
    Hozzászólás
    416

Hóban autózás

Hi Mindenki!
    Olyanokat kérdeznék, akik már próbálták: milyen szigetelési előkészületek után lehet hóban autózni elektromos autóval?
    #YOLO

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Re: Hóban autózás

Idézet Giorgio eredeti hozzászólása
    Hi Mindenki!
    Olyanokat kérdeznék, akik már próbálták: milyen szigetelési előkészületek után lehet hóban autózni elektromos autóval?
    Szia.

Nos tegnap este több tanú előtt meghajtottuk a Gravel Houndomat (elektromos tamiya buggy) a hóban.

Alapltétel hogy elektromos autót nem teszünk nedves környezetbe mert mindenképpen veszélyes, igy mindenki csak a maga felelősségére csinálja.

[size=18px]Ha nem vagy biztos abban hogy megfelelően tudod szigetelni a kocsidat, akkor ne kisérletezz szerintem[/size] :!:

Az autóról tudni kell, hogy a kaszni hátul nyitott, igy én az autó elejét simán leragasztottam power tape-vel a kaszni alatt. Az autó alja egyébként is le van ragasztva ugyanezzel a szalaggal, (megelőzendő a karcokat meg a koszolódást) mivel az alváz akksinál és a motornál alapból nyitott.

Visszatérve az autó elejére a ragasztószalagozást úgyoldottam meg, hogy a kaszni alatt spoiler szerűen legyen kialakitva, tehát ha be is megy a hó a kaszni alá, akkor is a nagyja azonmód megy hátra, kifelé a kaszni hátsó részén ami nyitott.

Természetesen az elektromos cuccok környékén oldalt is kapott ragasztószalagot. A motort nem kell szigetelni, ha csak nem tervezed a hóban állást akkor nem fog menet közben beázni lévén melegebb minthogy megálljon rajta a viz.

Az autó fergetegesen jól ment, de most nem ez volt a kérdés.

Annyira jól hogy el is felejtettem képet csinálni róla. De ma feltétlenül csinálok párat.

Az utókezelésről se feletkezzünk meg...

:arrow: Hóban (nedves körülmények közötti) autózás után az akksit le kell csatlakoztatni a szabályzóról, NEM ELÉG KIKAPCSOLNI :!: mert egy esetleges beázásos zárlatnál azonnal kész a baj, ahol az alap a szabályzó halála, de komolyabb problémát is okozhat.

Szóval miután a havat a lehetőségekhez képest eltávolitottad a kocsidról és kivetted az akksit, én javaslom a pár órai pihentetést radiátor közelében (lehetőleg rajta, de ne a kerekein álljon mert az kevésbé hőálló, mint maga az alváz!) Igy ha esetleg mégis bejutott volna a viz, akkor az onnan szépen kiszárad.

A száraz autót pedig olyan alaposan takaritsd ki, mintha koszos, homokos helyen játszottál volna. Azért mert nem látszik a fém alkatrészeket még kikezdi a hólé és a só.

Igy leirva soknak tünik a macera, de hidd el megéri. Nagyon nagy élmény.

Ha pedig ezeket betartod, akkor nem lehet nagy baj belőle.
    Mivel az utcára kerültem a családommal, így a modellezést befejeztem. Újabb hsz-ek sem lesznek.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.356

Hóban autózás

Javaslom a csapágyak szétszedését kimosását nagyon hamar, mert
    különben kuka lesz a vége. Igaz nem hóban, de nyáron esőben
    nyomtunk versenyt. 1,5 napot késlekedtem a pucolással, az Xray-nek
    3 csapágya bánta.

Gyurici

Senior Member
    Hozzászólás
    416

Hóban autózás

A GravelHoundban milyen elrendezésben vannak az aksik? Az egymás mellett álló cellákat leszigeteljem valahogy? Én mechanikus szabályzót tettem fel, mert a jó szabályzókat féltem! ( Lásd tavalyi TAMIYA kupa Budapest! ) Ezt le kell valahogy szigetelni?
    #YOLO

Hóban autózás

sztem ne féltsd a szabályzódat!én TA03-mal mentem már sárban hóban esőben, és általában a lufizás megvédi a szabályzót.sőt, nálam eddig mindig! uh bízz meg nyugodtan a szigetelésben!
    1/10 Portech Shaft 12
    <br />http://oranje.try.hu
    <br />40,825 acoms technisport hayabusa

Senior Member
    Hozzászólás
    120

Hóban autózás

gravel mind ket tipusu akksit fogadja
    a szokvanyos tamiya sort es az masik side by side- tipust is.

en csak sima letaposott hora raktam le a gepet
    es nagyon kafa!
    szupercsikidam party
    <br />büszke vagyok! :-)
    <br />Hajrá Szanyi G!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    271

Hóban autózás

Hi.

Arra azért vigyázzatok, hogy ha nem "no limites" a szabályzótok, a motorba jutó víz rövídrezárhatja a mocit, ami nagy kárt nem okoz a motornak, a fesszabinak viszont mattot ad.

Senior Member
    Hozzászólás
    120

Hóban autózás

jaja azokon a helyeken kell odafigyleni ahol gyenge aram van
    mert a motor 10A-s koreiben nem tesz nagy kart ket csepp viz
    viszont egy sima ttl kor par mA-s koreit off-ra teszi egybol
    szupercsikidam party
    <br />büszke vagyok! :-)
    <br />Hajrá Szanyi G!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    370

Hóban autózás

Mivel a legnagyobb veszélyt tényleg az jelent, hogy a motor zárlatos lesz és ez megöli a szabályzót, ezért javasolnék egy apró trükköt.
    A hóban és ebben a hidegben nem melegszik túl a motor, ezért nyugodtan be lehet csomagolni. Én is így szoktam. A motor eleje felől ráhúzok a motorra egy tamiya fogaskerék zacskót, és a motor pjzsa mögött, a vezetékeknél szigetelőszalaggal lezárom.
    Hibátlanul működik.
    &quot;Hogy mondod, Tibi??????&quot;
    <br />&quot;Lóf@sz jön itt Csikánó, nem csillag&quot;

Member
    Hozzászólás
    71

Hóban autózás

Egy kocamodelező meglátásai és tapasztalatai a hóban autózáról.
    Nekem egy pajeróm van és azzal szoktam a téli útviszonyok idején is szórakozni. Van ?? alapszabályom amit magamnak alakítottam ki.
    Az egyik, hogy a model autó NEM HÓEKE azaz letaposott (ledöngölt) hóban vagy max. 2 cm vtgig autózom. Ha ennél nagyobb a hó akkor HÓLAPÁt és mehet.
    A második, mint ahogy az előttem szólók is írták a model ALAPOS kiszárítása és kitisztítása.
    A következő, hogy a kerekekhez és a ki-be hajtásokhoz visszatettem a gyári múanyag csapágyakat és a hajtás kapott rendesen kenét. újabban WD-40 de régebben a gyári kenő zsírból kapott.
    Az alvázu kapott egy kis kiegészítést egy vékony műanyag lapból így a havat nem nagyon kotorja be az alvázba.
    Nem tudom mennyire jól csinálom, de ez eddig bevált.
    Jó havazást mindenkinek!!
    http://www.rcpilot.hu/gall/auto/404/20091020150031/fodorteam.html

Oldal: 1 / 47 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve