Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 19 (19) összesen

Téma: Robbanós versenyek

Chevrolet

IMBRA 2018 VB eredmények:

https://docs.wixstatic.com/ugd/36bee...705a710a9f.pdf

és a nevező lista:

https://docs.wixstatic.com/ugd/36bee...d7a7b72aed.pdf

(jobb oldalon nagyítható)

Érdekes hogy az USA ból 4 en, Kanadából 2 en utaztak át.
    Láthatod hogy nagyon sok volt a Norvég, Svéd, Német, Olasz, Spanyol, Belga, Holland, Francia, Angol, Orosz versenyző.
    De egyéb országok is szinesítették a mezőnyt.

Utoljára módosítva: Harley által : 2018-08-17 21:38
    Chevrolet

Hi,

Volt CMB 80, lett Novarossi 90 és most OPS 90 Bi-Metal (886g)

https://www.mantuamodel.co.uk/produc...-marine-detail

H
    Chevrolet

Senior Member
    Hozzászólás
    875
    Hali!

Szépen kivitelezett, de filigrán 15-ös motor. Miért kritizálok rögtön? Mert ez a motor erősen emlékeztet a Kalisztratov 15 motorra. Szerkezetileg nagyon hasonló. A Kalisztratov motor brutálisan erős motor volt, de nem volt tartós. Sajnos olyan erő volt benne, hogy saját magát széttörte. Működés közben a vékony falú ház deformálódott és ez töréshez vezetett.
    Ez az OPS kísértetiesen hasonlít a már említett motorra. A legnagyobb eltérést a főtengelyben látom, úgy veszem ki, hogy valószínűleg wolfram-karbid fémpogácsákkal oldotta meg a sonka súlytöbbletét. Kicsi a sonkaátmérő, ehhez igazodik a lendkerék is, így kikövetkeztethető, hogy pörgős, nagy fordulatszámú motor. Offshore és hydro modellekhez valószínűleg kiváló motor, van egy video is, ahol szépen repeszt egy offshore modellben.
    A klasszikus FSR hajóba nem tenném, nem elég robusztus a felépítése. Az alumínium hajtókarból nem nézem ki a folyamatos hosszú idejű futamokat.
    De ha tévedek, cáfoljatok meg.

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Igen írja is hogy a 80 as ból lett kialakítva. (15 ös hydro ill esetleg F1-V15 motor)

Nem tudom az FSR es CMB 15 ös nek mennyi a pontos súlya de azt ráadásul megemelik egy áttétellel.

Ja még van a MAC 84 is :-)
    Utoljára módosítva: Harley által : 2019-02-26 18:08
    Chevrolet

Senior Member
    Hozzászólás
    875
    Az olaszországi Leno-ban láttam a franciáknál CMD motorokat hydroban. A francia bajnok Dominik Marczolf nagyon jól ment a CMD motorjaival. Erősebb öntvényből készülnek a blokkjaik, de amerikai szabványú offshore és hydro kategóriákhoz passzolnak a lökettérfogatok. Valahogy elfelejtettük "K&B" motorokat, szintén az USA-ból. Nemrég láttam egy videofilmet, hogy létezik még ez a cég, és fejleszt is, nagyon dögös kis motorokat láttam a kiállítóasztalon és a tulaj be is mutatta a típusokat.

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

"K&B" re nem fókuszáltam rá mostanában de ami késik nem múlik

Ez 1 új olasz benzines:

Csatolt k Csatolt k
    Chevrolet

Tekintettel arra hogy magyarország mégis csak 1 10 milliós ország, gondolom csak idő kérdése hogy mikor kerül elő 1 olyan tökös generáció akiket először is az érdekel hogyan működik egy rezonátoros kétütemű versenymotor.
    Csatolt k Csatolt k
    Chevrolet

& 1 kis nosztalgia
    Csatolt k Csatolt k
    Chevrolet

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •