Oldal: 20 / 21 ElsőElső ... 10161718192021 UtolsóUtolsó
Eredmény: 191 - 200 (202) összesen

Téma: Robbanós versenyek

Rizikó nélkül kijelenthető hogy a modellmotor gyűjtés egy külön kategóriává nőtte ki magát. Kétségtelenül maradandó értékek. Egy versenyző mindíg egy újabb és újabb technikába tolja a pénzét ezért pl. a részvényvásárlás sem opció.

Ettől függetlenül mindenki kiképezhet magának egy MINI gyüjteményt. Ahogy pár lappal korábban az IMBRA VB idején utaltam Gianna Nannini régi slágerére, amiben Maschi k ról énekel. Valami Vitrin is szerepel benne.

Nekem is van egy pár régi erőgyár a szekrényemben és előkelőbb helyet is megérdemelnének. Ezek vér, verejték és vízhólyagon keresztül kötődnek hozzám.

Kis JYSK virin;

Chevrolet

2 Maschi mondatot
    is behelyeznék erről az évről ebbe a Vitrinbe

Mick Schumacher:

Amikor a dolgok rosszra fordultak, rájöttem, hogy mennyire is szeretem ezt a sportot.
    Helyenként döcögős volt az utam, de folyamatosan fejlődtem, nagyon sokat tanultam, és biztos vagyok benne, hogy megérdemlem azt, hogy helyem legyen a Forma-1-ben. Nem zártam még le ezt a fejezetet, és a nehézségek csak megerősítenek.
    A Forma-1 iránti szenvedélyem ugyanúgy lángol, és keményen fogok dolgozni azon, hogy visszatérjek a rajtrácsra.”

Toto Wolff:

Jól beleillene a csapatunkba, és azt gondolom, tényleg megérdemel egy helyet a Forma-1-ben. Majd meglátjuk, hogy tehetünk-e valamit az ügyben. Korábban is láttunk már olyat, hogy egy pilóta kihagy egy évet.
    Ez pedig lehetőséget adhat arra, hogy tesztelj és együtt dolgozz a mérnökökkel. Ez egy teljesen másfajta munka, mint amihez eddig hozzászokott. Ennek a segítségével máshogy kezdheted látni a dolgokat és sok tapasztalatot szerezhetsz”
    Chevrolet

1 kivilágított Vitrin mindenképp nagy 5letnek számít.

Chevrolet

Fő koncepciónk szerint; az 5letessége miatt mindenképp helyet érdemel a Vitrinben, ez a megvalósítás is: (mondhatnánk tipikus "Custom Harley Part"

Az hogy mennyi HUF ba kerülne neked 1 CNC cégen keresztül, arról jobb ha nem beszélünk. ("szeretni kell a modellezést ennyi az egész" vagy legalábbis pályázni)

De mégis fő pontokban;

1. Az eredetileg kettő alkatrészt leskiccelned
    2. A szakembernek 3D ben megrajzolni
    3. Ebből CNC marópályát konvertálni
    4. A tömb 7075 T6 Aluminium anyagot súlyra beszerezni
    5. Az 5 tengelyes marógépen kiforgácsolni
    6. A MEO leellenőrzi hogy beépíthető e
    7. A menyecske kiállítja a számlát
    8. Ha mégis alakítani kell rajta valahol, újra rajzolni és marni a második darabot
    9. Viszont kicsit könnyebb ez a rész, egy O gyűrűvel és kettő csavarral kevesebb van benne, ami széteshetne

H
    Chevrolet

Ugyancsak egy CMB 91 hez passzol ez a "custom part"; azaz egy áttételes motorágy Torsten Preuß Séf tulajdonából.

Nehezen tudom elképzelni hogy az üvegszálas lemezből kialakított bölcső eltörne vagy elrepedne.

Chevrolet

Talán valakinek feltűnt, hogy ha közben van egy fogaskerék pár, hogyan lessz a csigának megfelelő fordulat irány!?

A válasz ezen képen; fordított fordulatot biztosító forgószelep

Chevrolet

A vitrinből, minden évben, A karácsonyfára kerül.

Kellemes & Békés Ünnepeket Kívánok, akár merre jársz a városodban!

Chevrolet

A Covid járvány után a Novarossi úgy gondolta hogy a régi palotában nincs értelme folytatni. De szintén Brescia ban alakult újjá a NOVA Engines. Egyenlőre autós 3,5 ccm motorokat gyártanak de remélhetőleg Marine változat is lessz hamarosan!

https://www.facebook.com/novaengines/

https://nova-engines.com/about-us/
    Chevrolet

Az új NOVA FB oldalán a következő bejegyzésre lettem figyelmes;

Novarossi motors were not used in Offroad models since the crankshaft neck wear out very quickly. This must be taken into account and used for the shaft good and expensive DLC coating

A DLC Coating egy gyémántszerű bevonat, ami rendkívüli kopásállóságot biztosít. Csapágyaknál is alkalmazzák.

Chevrolet

Korábban az AA Engines nek az AXE Rossi szállított motorokat.

Most is eltökéltek hogy megfelelő performance 0.21 motor legyen a birtokukban.

A CNC forgattyúsházat már legyártották az USA ban és ott a porlasztó sem lehet akadály! Jelenleg arra várnak hogy a NOVA persely-dugattyú-hajtókar garnitúrát illetve főtengelyt szállítson nekik. Meglátjuk megvalósul e a motor kit (neked kell összeszerelni) ebből a házasságból.

Chevrolet

Oldal: 20 / 21 ElsőElső ... 10161718192021 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve