Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (63) összesen

Téma: Rádió beállítása

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Rádió beállítása

Ha jól emlékszem már végigmentünk (majdnem) minden autó beállításán, de a rádió hangolása beállítása az ember "kezéhez" legalább ugyanannyira fontos.

Noshát a kérdés az, ki hogy szereti ?

Majd én is leírom, csak most mennem kell.

NaÜdv, Péter

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Rádió beállítása

Olyanokra gondolok mint pl : servo speed, EPA, expo

Senior Member
    Hozzászólás
    370

Rádió beállítása

Először is, az autó akkor jól beállított, ha 60%-os kormánykitérés mellett is jól fordul az autó. (eZ egyébként nem csak az én véleményem TPetra is ezt mondja, és igaza is van). Tehát vegyük ezt alapnak, hogy a rádión a kormánykitérés 60 %. Hogy jó legyen az egyenesfutás, ezért én -40%-os expot adok a kormánynak. A gázexpot nem használom. A szervosebességet szintén nem piszkálom, jó minőségű, gyoors szervókat használok, és mivel javítani nem tudok rajta, rontani sem szeretek. Én speciel vezetés közben sohasem engedem el a kormányt, kanyarból kijövetkor is én fordítom egyenesbe az autót, végig kontrolálva. Nem bízom ezt a rádióra. Szintén nem használok startprogramot, mert kezdetben nem volt erre alkalmas rádióm, utána meg csak összezavart volna a dolog. Inkább jobban figyelek egy kicsit.
    Na egyszerre ennyi.
    "Hogy mondod, Tibi??????"
    <br />&quot;Lóf@sz jön itt Csikánó, nem csillag&quot;

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Rádió beállítása

A 60%-kal en is egyetertek, legalabb is az Xrayemnek altalaban ez a jo beallitas, de el tudok kepzelni olyan esetet is amikor ennel nagyobb vagy kisebb a jo.
    Ezen felul meg a throttle expot szoktam birizgalni ha jo a tapadas adok neki hadd ugorjon ha rossz akkor meg elveszek belole, hogy ne porogjon ki a kerek persze a beallitasnak osszhangban kell lenni a szabalyzo beallitasaval mert hiaba nyomom ra az expot a taviranyiton, ha a szabalyzo a "lassu gyorsitas" programon van ezert a szabalyzot nem szoktam birizgalni hanem mindig a radion finomitok. Foleg stock motoroknal es kisebb nyomateku motoroknal hasznos ratenni a throttle expora, 12 korosnel valoszinuleg inkabb negativ expo a jobb bar ezt nem allithatom biztosan mert meg nem probaltam.
    Hasznaltam a rajtprogramot is de nem vettem eszre nagy kulonbseget. Sot egyszer kiprobaltuk T-Petraval egy gyakorlason hogy egyikonk rajtprogrammal a masikunk anelkul rajtolt de nem lattunk kulonbseget.
    A legjobb "rajtprogram" egyebkent a "comm-drops" hasznalata. Hatranya, hogy hamarabb beeg tole a kommutator, de olyanokat lehet vele rajtolni, hogy beszaras. Persze ha nincs eleg tapadas a palyan akkor inkabb ront a helyzeten mert kiporognek a kerekek es beszital az auto hatulja tole ami rajtnal eleg vicces tud lenni.
    Visszaterve a radiora en 3PK-t hasznalok es neha szegyellem magam, hogy mennyire nem hasznalom ki a lehetosegeit bar szerintem a nagy resze a beallitasoknak igazabaol nitros autoknal jonnek jol az elektromosoknal nincs tul sok varialasi lehetoseg.

Senior Member
    Hozzászólás
    271

Rádió beállítása

Hi.

(TT-01, 3PK)
    A kormánykitérés nekem is 60% körüli, néha ha nagyon nem fordul akkor felmegyek 70% ra, de ez ritka.
    Kormány expo -40% egyéb expo nincs, rajtprogram nincs, szervó sebességállítás nincs.
    Kormányt én sem engedem el, visszafelé is fordítok.
    A tény viszont hogy a rádiót kihasználni nem lehet ebben a kategóriában, ez 1:5 ös modelleket is kielégítene, de ide sok.

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Rádió beállítása

Azért kérdeztem ezeket, mert én tulajdonképpen a dual rate-en kívül mást nem igazán használok (expo-t sem). Azt is 85-ig vagy max 75-ig szoktam visszavenni ezeken a csiki-csuki pályákon. A többit nem igazán tudtam kihasználni.

köszi a hozzászólásokat, Péter

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Rádió beállítása

Lernád mire használod a dual-rate-et? Hátha rajtam is segít egy kicsit :lol:

Senior Member
    Hozzászólás
    288

Rádió beállítása

Szia

Ha jól tudom a dual rate-el mindkét irányba ugyanannyit csökkented vagy növeled balra és jobbra a kormánykitérést.

Üdv
    Nem a Holdra megy!

Senior Member imrepeti logója
    Hely
    Budapest/Eger
    Hozzászólás
    444

Rádió beállítása

Nekem 3PM-em van és 60%-nál van a max kitérés, így nem is lehet nekem több. (tt01 ).
    Még nagyon új a táv, még nem mindent vágok hogy micsoda. Kipróbáltam a kipőrgésgátlót, de nekem nem jött be a cucc, ha egyáltalán kipörgésgátló volt, mert a német tudásom nem valami jó, angol meg nincs hozzá. .
    Van valami stopper is, de az is csak pörög és nem tudok köridőket nyomni rá. ops:
    Valaki aki 3PM-el nyomja tud segíteni?

Senior Member
    Hozzászólás
    114

Rádió beállítása

Sziasztok!

Még kezdő vagyok, de nekem is 3PM-em van.
    két kérdés:
    - most voltam kint vasárnap edzeni. először nagyon csúszott az autó.
    egy srác segített, úgy, hogy az "EPA-ST"-t jobbra és balra is levítte 45re 100ról.
    ha jól gondolom, ez nem az expo állítás. Ez az érték álltalánosságban jó?

Az expo(kormány)-t ha 60-ra rakom, akkor mit fogok észrevenni a kocsi menettulajdonságaiban?

Előre is köszi:

martex

Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve