Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (48) összesen

Téma: Carbon Lap

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Carbon Lap

Szia Fülee!

Milyennek tűnik a lap?

Dolgoztál már vele?

Üdv: Bölcsész
    2R Modell<br />0620-454-99-74

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Carbon Lap

Szia Bölcsész!

Teljesen jónak tűnik, erős anyag. Elkezdtem lombfűrésszel vagdalni, a normál fémhez való szál sokkal jobban viszi, mint gondoltam. Jó persze ez elég vékony lap...

Senior Member
    Hely
    Solymár
    Telefon
    20/3205829
    Hozzászólás
    1.851

Carbon lap

Attól függ, mihez akarod használni. Az üveglapra fektetett átgyantázott szövet szart sem ér, ugyanis a carbon és a kevlar anyagok akkor érik el a megfelelő szilárdságot, ha a szövethez súlyának 30-35%-a a gyanta. Akár epoxi, akár műgyanta, mindkettő rideg, nagy mennyiségben törik. Ezért találták ki a kompozit eljárást. Vákummal egy áteresztő anyag felhasználásával leszivatják a felesleges gyantát, így érik el, hogy éppen csak annyi marad a szövetek között, amennyi annak stabil összetartására kell. El kell dönteni azt is, milyen igénybevételre tervezed az alkatrészt. A carbon erős és merev, a carbon-üvegszál kevésbbé erős viszont rugalmas. Milyen mennyiségű és méretű carbon kell?
    ...ha arra ébredsz, hogy nem fúj a szél, süt a nap....biztos, hogy HÉTFŐ van....

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Carbon Lap

Szia Fülee!

Figyelj oda, mire használod a lapot, amit tőlem vettél.

[size=24px][/size]LEHET,HOGY SZAR AZ EGÉSZ.[size=12px][/size]

Mint az köztudott, elég sok gagyit gyártok mostanában.

Szerintem vegyetek lapot POWERBOXER1 kollégától :wink:

Jó éjszakát :idea:

Bölcsész
    2R Modell<br />0620-454-99-74

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Carbon Lap

Nem szívesen szólok bele, mert érzem a tüskéket, de néhány értelemzavaró sajtóhiba csúszott powerboxer1 kolléga írásába:
    1. A gyanta mennyisége csak akkor befolyásolja a szilárdságot, ha túl kevés. Amit befolyásol, az a súly.
    2. A kevlár esetében nem takarékoskodhatunk a gyantával, mert ha túl kevés gyantát használunk, akkor hajlamos a delaminálódásra.
    3. A 30-35 % egyes prepreges eljárásokkal elérhető, de kizárólag autoklávban dolgozható fel az így előkészített anyag, tehát a közönséges vákuum kevés, megnövelt külső nyomásra is szükség van.
    4. Az epoxi is műgyanta. (Ezen kívül műgyanta még a: poliészter, vinilészter, fenol-formaldehid- (bakelit), melamin-, furán-, poliuretán, stb.)
    5. A kompozit két, vagy több anyag makroszkopikus keveréke. Jellemzően egy mátrix anyag (például gyanta) és egy erősítőanyag (pl. üvegszövet) keveréke. Ilyen értelemben kompozit például a vályog, ahol a mátrixanyag az agyagos földdel kevert marhatrágya, az erősítőanyag pedig a szalmatörek.
    6. A fentiek fényében a kompozit eljárás nem a kompozit előállítására vonatkozik, hanem arra utal, hogy a termék kompozitból készült.
    7. A vákuumal kiszívatott gyanta mindig gyengébb eredményt ad, mint a vákuummal beszívatott gyanta, és ez is rosszabb, mint a legtöbb sajtolás. Az autoklávban egyébként külső légnyomással végrehajtott speciális sajtolás történik.
    8. A karbon lemez is lehet rugalmas, ha elég vékony, és léteznek rugalmas gyanták is.
    A többi stimmel.
    Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294

Re:Carbon Lap

Sziasztok!

Én a napokban vásároltam Bölcsész kollégától egy 1mm-es 55x35cm karbon lemezt, aminek mindkét oldala üveg tiszta és fényű. A lemez kifogástalan minőségű, a kolléga gyors és korrekt volt. Ajánlom mindenkinek a termékeit. Keressétek bizalommal.

Üdv Adrián
    Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    ALIGN Trex 450 pro V2 DFC
    Graupner MZ24

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Agybomlasztóan jó anyagot gyárt bölcsész kolléga, forduljatok hozzá bizalommal. Az árán meg ne csodálkozzatok, mert ha a hozzávaló korrekt alapanyagokat összeszámoljátok, kiderül, hogy valójában bagóért csinálja. (szerintem sportból...)

Gejza
    (szintén bölcsész)

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.585

Csatlakozom.

Member
    Hozzászólás
    57

Sziasztok!

300X300 mm karbonlapból kéne néhán. esetleg valaki tud rá opciót? persze árral. Lehetöleg pü ben mert ritkán jutok forumhoz..

Senior Member PT-19 Cornell_A logója
    Hely
    Mernye, Komló
    Hozzászólás
    2.714

Üdv.!

Egy 20 kg -os repülőre való trapéz futóművet el tudna késziteni valaki Magyarorságon? (Katanához) És kábé. mennyibe fájna nekem?

Köszönöm előre is!
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    Pécsvárad-Szilágy Modellreptér
    3D yomtatás

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz