Oldal: 273 / 273 ElsőElső ... 173223263269270271272273
Eredmény: 2.721 - 2.729 (2729) összesen

Téma: Gimbal

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    129
    Szervusztok!

Régebben írtam, hogy készítettem egy könnyű két tengelyes gimbalt Runcam HD kamerához. Akkor még egy Tarantula X6 volt a hordozó. Azóta ezt lecseréltem egy MJX B6-ra, ami sokkal erősebb, precízebb gép. Persze már brushless motoros. Ez szépen emelgeti is a kamerát és a gimbalt, amit azóta kiegészítettem egy FPV-adóval is.
    Van viszont egy gondom, amire eddig nem találtam megoldást: Ha a gép emelkedik, halad, vagy lebeg, akkor a kamera egész stabil, de ha süllyed, főként ha nagyobb sebességgel, akkor beremeg, ami átadódik a gimbalra és persze a kamerára is. A kép ilyenkor csúnyán ugrál. Több csillapító betétet (lágyabbakat és sprődebbeket) is próbáltam, a gimbal mechanikával is variáltam, de nem tudtam kiküszöbölni a problémát. Amikor a gép már lejjebb jön, olykor szemmel is észrevehető a beremegése.
    Mit gondoltok, mi lehet ennek az oka, és hogyan tudnám kiküszöbölni?
    Előre is köszi a segítséget!

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.691
    Idézet krudya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szervusztok!

Régebben írtam, hogy készítettem egy könnyű két tengelyes gimbalt Runcam HD kamerához. Akkor még egy Tarantula X6 volt a hordozó. Azóta ezt lecseréltem egy MJX B6-ra, ami sokkal erősebb, precízebb gép. Persze már brushless motoros. Ez szépen emelgeti is a kamerát és a gimbalt, amit azóta kiegészítettem egy FPV-adóval is.
    Van viszont egy gondom, amire eddig nem találtam megoldást: Ha a gép emelkedik, halad, vagy lebeg, akkor a kamera egész stabil, de ha süllyed, főként ha nagyobb sebességgel, akkor beremeg, ami átadódik a gimbalra és persze a kamerára is. A kép ilyenkor csúnyán ugrál. Több csillapító betétet (lágyabbakat és sprődebbeket) is próbáltam, a gimbal mechanikával is variáltam, de nem tudtam kiküszöbölni a problémát. Amikor a gép már lejjebb jön, olykor szemmel is észrevehető a beremegése.
    Mit gondoltok, mi lehet ennek az oka, és hogyan tudnám kiküszöbölni?
    Előre is köszi a segítséget!
    Ami könnyű az mindig jobban össze fogja szedni a rezgéseket ha azok jönnek, akkor vagy jó ha nem jönnek. Foglalkoztam hasonló gimbalok gyártatásával és ezeknél nem árt ha extrán jól balanszolt a prop és a motor is.
    Nem látom a gimbalt amiről irsz de valószínűleg az anyag merevsége, merevitettége is sokat számít hogy ne jöjjön elő amit csak hangvillat efektusnak hívtam...
    süllyedésnél kisebb a fordulatszámod és itt valamiért nagyobb rezgés jön elő úgy tűnik...esetleg próbáld meg rezgésmentesíteni a propot motorokat úgy hogy alcsony fordulatnál is minimális legyen a vibráció.

ha nagyon preciz akarsz lenni, van az okostelokhoz seismograph app, ezek közül esetleg olyat érdemes váalsztani ami logolja a rezgéseket és vissza tudod nézni a süllyedésnél hogy változik a vibráció mértéke...egyszerűen jol rá kell erősíteni a mobilt és kicsit le fel lebegni vele.

volt olyan gimbal aminek pont a gumikat kötegelővel kelet olyan 50%-osan osszeszorítanom hogy eltűnjon a lefel ugrálás (mini3D gimbal phantom2 -ön is beremegett rendesen enélkül)
    Utoljára módosítva: Ltomi78 által : 2017-07-11 12:58
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.119
    Ha a kopter süllyed, akkor a propellerek által gerjesztett légörvénybe süllyed, ami dobálja a gépet. Annál jobban, minél nagyobb a süllyedési sebesség. Ez egy ismert jelenség sajnos.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    129
    Kedves Ltomi78 és bla!

Köszönöm a tippeket!
    Azt nem hiszem, hogy a gimbal-mechanikám nem lenne elég merev, mert a Tarantulán szépen dolgozott. Most a rajta lévő tömeg is nagyobb valamivel, hiszen az FPV-adó is rákerült.
    A telefonos rezgésmérést ki fogom próbálni, hátha elárul valamit. A porpellerek balanszolásra is gondoltam már, bár ez egy triviális nehézségbe ütközik: nincs balanszoló készülékem. Egyelőre..
    A légörvényes gondolat nekem is eszembe jutott. A Tarantula rotortengely távolsága nagyobb volt valamivel, mint az MJX B6 esetében. Azaz a rotorok légörvénye talán jobban elkerülte a váz középső részét, így a gimbalt is. A B6-nál valamivel kisebb ez a távolság, így akár jobban érvényesül a rotorok örvényeinek egymásra hatása is. Ha ez a feltételezés a helytálló, akkor lehet bármit is tenni?

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    129
    Szervusztok!
    Úgy tűnik, hogy a propellerek keltette légörvénybe ereszkedés mindenképpen oka lehet a fent leírt vibrációnak. Ha ugyanolyan gyorsan ereszkedem, de egy kicsi vízszintes komponenst is adok a gép mozgásának (azaz pl. kissé előre is mozgok vele), akkor a vibráció nem, vagy csak lényegesen kevésbé jelentkezik. Gondolom, ilyenkor maga mögött hagyja az örvényt, így az nem tudja berázni.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.691
    Akkor..pipa...
    Gimbal nelkuli fixen rogzitett kamera is sokat elarul mikor mi tortenik...jo balanszolt gepnel meg jello is alig van ha fixen ra va szoritva egy actioncam
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    129
    Sajnos szemmel is jól látható, hogy beremeg a gép, amikor gyorsan, függőlegesen süllyed. De azért ki fogom próbálni a javaslatodat.

Más: SimpleBGC 2.2 vezérlőm van. A minap nekiálltam, hogy finomítok a PID paramétereken, de csak rosszabb lett. Így - szégyenszemre - kénytelen voltam visszaállítani az eredeti paramétereket. Tudnátok esetleg javasolni valamilyen jó leírást arról, hogy hogyan érdemes ezt csinálni? (Bocs, ha volt korábban erről szó. Sajnos most nincs időm az egész fórumot végigbogarászni.) Előre is köszönöm!

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    472
    Idén végigteszteltem az elérhető fw-ket a Tiny2-höz.
    Arra jutottam, hogy az 1.11Ap a legjobb. Különböző időjárási helyzetekben is.

https://www.youtube.com/watch?v=Ic7H...ature=youtu.be

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.256
    Sziasztok !

Még sosem használtam repülő szerkezetimen gimbalt az SJ4000 kamerához .
    Most úgy gondoltam ,hogy meg kellene próbálnom egy viszonylag olcsó és használható gimbalt vennem és feltennem és azzal videózni .
    Milyen gimbalt ajánlanátok ?
    Köszi előre is a választ .
    Üdv .M.

Oldal: 273 / 273 ElsőElső ... 173223263269270271272273

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve