Oldal: 272 / 272 ElsőElső ... 172222262268269270271272
Eredmény: 2.711 - 2.715 (2715) összesen

Téma: Gimbal

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.046
    Nekem még csak a fiókban van a Storm32, de pont e miatt rendeltem hozzá NT IMU-t: http://www.olliw.eu/storm32bgc-wiki/...ror_Compendium

A másik dolog, amit már írtam itt is régebben, hogy a vezérlő IMU csatlakozóján, a kapcsolási rajzon, 3.3V-os táp van (az enyém v1.3-as, de az a biztos ha kiméred). A kapcsolási rajz szerint nincs is 5V a Storm32-őn.
    A kínaiak meg 5V-os IMU-t szoktak mellé csomagolni. Enyémen olyan LDO van (7333-A), aminek a tápfeszültségének minimum 4.3V-nak kellene lenni. Ha a tiéddel is ez a helyzet, nem csoda ha nem jól működik. Tehát, ha kiiktatod az LDO-t az IMU-n, hogy közvetlenül a 3.3V-ot kapja a szenzor, akkor még működésre bírható.

Az NT IMU-n is van LDO, de azt írják, hogy az 3.3V-ról is működik. Majd kiderül.

Member
    Hozzászólás
    76
    Sziasztok,
    A vezélőmön úgy tűnik elfüstölt valami ami miatt a yaw tengelyt nem hajtja meg.
    2 tengelyesként kivállóan működik tovább.
    Ismertek valakit aki foglalkozik ilyen szinten kontroller javítással?

A látható középtájt egy izé ami gyanúsan néz ki:
    https://drive.google.com/open?id=0B7...09mdGJzY04wRWM

M.
    Utoljára módosítva: nmhu77 által : 2017-05-09 16:08

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.718
    Idézet Bazsi96 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az is furi, hogy csak akkor csinálja ha rajta vannak a motorok. Ha le vannak húzva és aktiválom a motorokat a programból semmi baja nincs vagy ha rajta vannak a motorok de nincsenek aktiválva akkor sincs imu error. Csak akkor ha rajta vannak a motorok és aktiválva vannak akkor kis időn belül imu errort dob. Már frissítettem az FW-t és így is. Tanácstalan vagyok mert sehol nem találok hasonló hibát és megoldást rá.
    Nekem is volt hasonló jelenség, bár ott javitottam vkinek a gimbalt és akkor hülyült meg a mikor a joystick-is csatlakoztatva volt. Asszem a 0,96 legutolsó i2c FW-es frissités segített.
    De lehet érdemes kicsrélni a sensort is ami csinálja, ha nem kamera sensor fagy le hanem a board-on lévő azt meg ki lehet kapcsolni.
    MPU6050-es sensorod van?
    http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    146
    Sziasztok!

Sikerült vásárolnom egy 3 tengelyes gimbalt az Aliexpress-ről. ( https://www.aliexpress.com/item/HAKR...608.0.0.OjUOOQ )

Kézi kamerastabilizálót szerettem volna belőle összerakni ezen videó alapján: https://www.youtube.com/watch?v=mHd4zD3kknM

Természetesen nem sikerült... (még)

A gimbalt akkura dugva elkezdi ugyan a kalibrálást, de a kamerát tartó lemez folyton beleütközik a yaw motorba, illetve, ha ezen esetleg túlszalad, akkor a roll motor rángatja oda-vissza a kamerát.
    Megpróbáltam a videónál található programmal konfigurálni a gimbalt, úgy tűnik, hogy sikerül is, viszont akkor a kamerát fordítja az égnek, majd e a végső lépésnél, amikor újraindítja az alaplapot, már nem kapcsolja be a motorokat.

Asszem csak akkor lehetne rosszabb, ha megfertőzné vírussal a gépem...

Van valami tippetek, hogy mit lehetne kezdeni a kicsikével? (Ablakon kivágás már nekem is eszembe jutott, illetve jeleztem az oldalon, hogy ez a ketyere így nem műxik...)

Előre is köszönöm!

Balázs

Member
    Hozzászólás
    38
    Üdv! Vizsgáztam így nem nagyon volt időm foglalkozni a témával, de most újra elővettem. Olvasgattam a Storm oldalán a különböző hibákról és hibakeresésről. Ugye ezek a motorok elég nagy áramokat vesznek fel, és pwm-es a vezérlésük, valószínüleg nagy zavarokat csinálnak. Ráadásul az enyém nem is eredeti panel hanem másolat. Kipróbáltam egy másik szenzorral is amit ebay-ról rendeltem és szintén nem nt-s volt de próba szerencse de, ezzel is ugyan az volt a baj. Kipróbáltam külső 5V-os táppal szintén ua. El is árulom, az imu szenzor vezetékeire tettem egy ferrit gyűrűt és most nem tapasztalom, hogy lefagyna sőt rendben be boot-ol és működik. Egy problémám van vele, mégpedig mikor a panel ugye felül van kb. 45fok-os szögig jól működik de ha tovább döntöm akkor elkezd rángatózni a kamera. Ha vissza döntöm akkor vissza áll és szépen működik tovább. Ez mitől lehet? Mit kell hozzá beállítani? Igen MPU6050 sensor van benne.
    Utoljára módosítva: Bazsi96 által : 2017-05-22 20:07

Oldal: 272 / 272 ElsőElső ... 172222262268269270271272

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve