Oldal: 266 / 273 ElsőElső ... 166216256262263264265266267268269270 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.651 - 2.660 (2727) összesen

Téma: Gimbal

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.085
    Idézet móki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Óóooo! Hát senki nem használ ilyen vezérlőt ?
    Remegni sok minden miatt szokott.
    - Nincs kibalanszolva a gimbal. Sajnos az a jó ha táp nélkül, minden pozícióban megáll és nem akar elbillenni semerre. A nem tökéletes balanszolás azt is okozza, hogy ha nem is érezni, de a kamera hangján frankón lehet hallani a röcögést.
    - Valami miatt nem tud simán mozogni. Például túl vastag, merev kábel.
    - Túl magas D.
    - Túl magas Power.
    - Motor pólusszám nem jó. Általában 14 szokott lenni.
    - Irányok nem jó. Bár ekkor inkább összevissza szokott rángatni.

A kalibráció pont a miatt lenne, hogy az általad írt eseteket kiküszöbölje. Mondjuk, én sose szoktam kalibrálgatni.

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.241
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Remegni sok minden miatt szokott.
    - Nincs kibalanszolva a gimbal. Sajnos az a jó ha táp nélkül, minden pozícióban megáll és nem akar elbillenni semerre. A nem tökéletes balanszolás azt is okozza, hogy ha nem is érezni, de a kamera hangján frankón lehet hallani a röcögést.
    - Valami miatt nem tud simán mozogni. Például túl vastag, merev kábel.
    - Túl magas D.
    - Túl magas Power.
    - Motor pólusszám nem jó. Általában 14 szokott lenni.
    - Irányok nem jó. Bár ekkor inkább összevissza szokott rángatni.

A kalibráció pont a miatt lenne, hogy az általad írt eseteket kiküszöbölje. Mondjuk, én sose szoktam kalibrálgatni.
    Köszönöm a segítséged .

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    709
    Másfél hetes küzdelem a magyar postával (nemecsek ernő) és ma végre kézhez kaptam a Tarot Gopro 3DIII gimbalomat.
    Felszerelni még nem volt időm, csak kézben próbálgattam, még a számítógépre sem érkeztem rádugni.
    Első benyomások alapján legalább olyan jól néz ki, mint a képeken, sőt... Megfogdosva nagyon erős, masszív, minőségi szerkezet érzetét kelti. Belerögzítettem a Turnigy 2K HD kamerámat, viszont szerintem egy kicsit másol van a súlypontja, mint a hero3/4-nek, amihez a gimbalt tervezték. A rögzítésnél megfogva, szemből nézve azonnal balra, a gimbal motor irányába billen az egész, viszont a jól kitalált kamerarögzítésnek köszönhetően elég volt a rögzítőcsavarokat kissé fellazítva 3-4 mm-ert jobbra csúsztatni a kamerát és máris egyensúlyba volt. Szoftveres beállítás nélkül áram alá helyezve, kalibráció nélkül ránézésre jól dolgozik. Remélhetőleg holnap érdemi információt is fogok tudni írni.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.705
    Grat! Fotot pliz
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    709
    Köszi...
    Végre a gépre került a szerkezet.... tényleg csak dugdosd össze és működik. Tarot vázra rém egyszerű és gyors a fel/leszerelése. Egy kábelt kell kihúzni/bedugni, két csavart kell kézzel meglazítani/megszorítani, és már le/fel is csúsztatható. Egyelőre megkapta a hat cella feszültségét, elméletileg filterezve van a gimbal is. Az sbus-os vevő vezetékét ketté osztottam egy y kábellel, egyik a zyx-m-re, a másik a gimbalra megy, sajnos az fc-gimbal vezetékén nem megy át a csatornaadat. A szoftverében csak a csatornakiosztást és a bólintás mértékét kellett beállítani. Próbáltam úgy beállítani a szögeket, hogy ne nyüszögjenek a motorok a végpontokon, 12/98 fokon már nem volt hangja a motoroknak. Jobbra/balra 125/125 fok kitérést lehet max beállítani, ez szemre kb 120/125 kitérést enged vezérelni. Itt nem nyüszögnek a motorok a végpontokon. Még át kell alakítanom a gyári fpv kábelt, mert ugye a gopro-knál mini, az sjcam-oknál pedig micro usb csatlakozót használnak. A kameratartó keret hátulján van az fpv kábel másik végének az aljzata, pár perc alatt ki lehetett mérni, hogy mit hova kell majd kötni. Szerintem délután meg lesz a próbaút is... addig is néhány kép:
    A képet az RcPilot.hu tárolja.

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    464
    Szép kis szerkezet. Jól néz ki.

Az én Tiny 2 Gimbalom nem nagyon szereti a mínusz 15-öt. Teszteltem a hétvégén és forduláskor már ferdül a horizont. Az ősszel ez nem volt probléma.

Idézet mrzed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi...
    Végre a gépre került a szerkezet.... tényleg csak dugdosd össze és működik. Tarot vázra rém egyszerű és gyors a fel/leszerelése. Egy kábelt kell kihúzni/bedugni, két csavart kell kézzel meglazítani/megszorítani, és már le/fel is csúsztatható. Egyelőre megkapta a hat cella feszültségét, elméletileg filterezve van a gimbal is. Az sbus-os vevő vezetékét ketté osztottam egy y kábellel, egyik a zyx-m-re, a másik a gimbalra megy, sajnos az fc-gimbal vezetékén nem megy át a csatornaadat. A szoftverében csak a csatornakiosztást és a bólintás mértékét kellett beállítani. Próbáltam úgy beállítani a szögeket, hogy ne nyüszögjenek a motorok a végpontokon, 12/98 fokon már nem volt hangja a motoroknak. Jobbra/balra 125/125 fok kitérést lehet max beállítani, ez szemre kb 120/125 kitérést enged vezérelni. Itt nem nyüszögnek a motorok a végpontokon. Még át kell alakítanom a gyári fpv kábelt, mert ugye a gopro-knál mini, az sjcam-oknál pedig micro usb csatlakozót használnak. A kameratartó keret hátulján van az fpv kábel másik végének az aljzata, pár perc alatt ki lehetett mérni, hogy mit hova kell majd kötni. Szerintem délután meg lesz a próbaút is... addig is néhány kép:

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.705
    Köszi...
    szép darab. látszólag a feiyu mini 3d motorjait kapta....lehet csak a design tök ugyanaz de az is lehet teljesen egy gyártósoron készültek. Sajnosm a mini 3d nél tapasztaltam tudnak kényesek lenni ezek a motorok, de már azokat is tudtam javítani egy két rc groupsos trükkös megoldással...a bennük lévő mágnes gyűrű elforgatásával.
    persze kicsi a hibaarány de ha ütésnél szétcsúszik egy ilyen motor akkor előfordulhat hogy kézzel vissza kell forgatni a gyűrűt hogy tudjami a középállás.

a yaw tengely 360 vagy csak 270 fokot enged?
    figyelj a fizikai ütközökre motoron belül nehogy átforgasd őket erővel...bár ez tényleg ritkán fordul elő
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    709
    Megvolt a tesztüzem.... egyelőre csak itt a kertben, mert ilyen hidegben nem nagyon akarózik csámborogni.
    Igazából még nem vagyok teljesen képben, hogy mire kell figyelni, ezért linkelem a videót vágatlanul:
    https://www.youtube.com/watch?v=Q-SNaO-srq0
    Ami biztos, hogy nagyon zselés az egész, szerintem ez nem a gimbál hibája, hanem, hogy nincs rendesen balanszolva a gép. Egyelőre csak olcsó propellerekre futotta, azokat is csak statikusan balanszoltam. Nem ártana a motorokat sem balanszolni, majd a propokkal dinamikusan is. A hideg ennek se tetszett, mert pár perc után bebólintotta a kamerát, de korrigálható volt a távról. Viszont valamiért balta billen a kamera egy kicsit, ezt veszi középállásnak, valószínű, hogy kelleni fog az a kalibrálás.
    Ha van időtök és kedvetek, kérlek nézzetek bele a videóba, szívesen veszek minden kritikát és tanácsot.

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    464
    Üdv a klubban :-)
    Ebből nem kell levonni messzemenő következtetéseket.
    Itt bizony minden légcsavart rendbe kell tenni balansz ügyileg. Utána karonként egyesével megforgatva a motorokat dinamikusan is meg kell csinálni a kiegyensúlyozást. Mert a motor propeller csavar összerakva is tud rezgést produkálni!
    Én 0,03-0,04 g közé állítottam be minden karon külön-külön. Veszélyes játék! Vigyázz az ujjadra!
    Ezzel az értékkel ha megfogod a kopter karját akkor sem szabad kézzel rezgést érezned.

Sziszifuszi munka de nekem más kiút nem volt.

Jó hír, hogy itt a tél és így van idő ilyesmire :-)

Régen is mindig télen építettünk......

Jó lesz az!

Üdv
    CSP

Megvolt a tesztüzem.... egyelőre csak itt a kertben, mert ilyen hidegben nem nagyon akarózik csámborogni.
    Igazából még nem vagyok teljesen képben, hogy mire kell figyelni, ezért linkelem a videót vágatlanul:
    https://www.youtube.com/watch?v=Q-SNaO-srq0
    Ami biztos, hogy nagyon zselés az egész, szerintem ez nem a gimbál hibája, hanem, hogy nincs rendesen balanszolva a gép. Egyelőre csak olcsó propellerekre futotta, azokat is csak statikusan balanszoltam. Nem ártana a motorokat sem balanszolni, majd a propokkal dinamikusan is. A hideg ennek se tetszett, mert pár perc után bebólintotta a kamerát, de korrigálható volt a távról. Viszont valamiért balta billen a kamera egy kicsit, ezt veszi középállásnak, valószínű, hogy kelleni fog az a kalibrálás.
    Ha van időtök és kedvetek, kérlek nézzetek bele a videóba, szívesen veszek minden kritikát és tanácsot.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    709
    Köszönöm a tanácsokat.
    Vajon ezekkel a propellerekkel érdemes bajlódni?
    http://www.tarot-rc.com/index.php?ma...oducts_id=1015
    Vagy felejtsem el, és vegyek jobbakat?

Ltomi78:
    Csak 250 fokot forog yaw irányba, 125-125 a beállítható maximum, de szerintem az egyik irányba mintha picit kevesebb lenne ránézésre.
    Az ütközőket még nem szúrtam ki, de próbálok hímes tojásként bánni vele. Bár volt, hogy véletlen hozzáértem bekapcsolva, hááát elég bika van benne, csak erőből lehetne elmozdítani a pozíciójából. Telefonon említettem, hogy aggódom a tarot gyengusz kábelei miatt... de szerintem nem lesz gond, ahogy átalakítottam a gyári fpv kábelét, feltűnt, hogy egész jó anyagból vannak.

Oldal: 266 / 273 ElsőElső ... 166216256262263264265266267268269270 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva