Oldal: 167 / 268 ElsőElső ... 67117157163164165166167168169170171177217267 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.661 - 1.670 (2679) összesen

Téma: Gimbal

OK, igykeszem kibírni.

A másik problémám, hogy ma megérkezett a mini vezérlőm a GLB- től. Természetesen melegszik mint a fene. Downgrade- tem 2.2- re, de továbbra is melegszik. Mit csináljak? Medig még tápfeszt nem is adtam neki, csak az USB- t kötöttem rá. Ez nem az a board mint amiről 2- vel ez előtt írtam!

Zs

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.167
    Idézet Fat Jesus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OK, igykeszem kibírni.

A másik problémám, hogy ma megérkezett a mini vezérlőm a GLB- től. Természetesen melegszik mint a fene. Downgrade- tem 2.2- re, de továbbra is melegszik. Mit csináljak? Medig még tápfeszt nem is adtam neki, csak az USB- t kötöttem rá. Ez nem az a board mint amiről 2- vel ez előtt írtam!

Zs
    Okes

De, annak kene lenni.
    A board nelegszik csak vagy a szenzor is?

Csak a board, azon pedig a nagy sárga tantál kondi és mellette a feszstab.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.703
    Szerintem gyorsan cselerni kene rajra a 3labut....bar ha usb oldalrol is melegszik az mar nem jo jel.
    Igen...ezek mind jellemzoek a glb s boardokra...szerencsere egyre ritkabb a hibas amiota jeleztuk felejuk....80 bol legutobb 10 et visvisszakuldtunk de ezek kozott volt downgradelheto.
    Csak ugy voltunk vele ha 2.4 verzival adja akko mukodjon is vele.
    Van ami melegszik es downgradelheto...van ami full halott zacsibol kiveve...es van amin csak a feszabi cserebsegit mert downgrade utan is melegszik.
    http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem gyorsan cselerni kene rajra a 3labut....bar ha usb oldalrol is melegszik az mar nem jo jel.
    Igen...ezek mind jellemzoek a glb s boardokra...szerencsere egyre ritkabb a hibas amiota jeleztuk felejuk....80 bol legutobb 10 et visvisszakuldtunk de ezek kozott volt downgradelheto.
    Csak ugy voltunk vele ha 2.4 verzival adja akko mukodjon is vele.
    Van ami melegszik es downgradelheto...van ami full halott zacsibol kiveve...es van amin csak a feszabi cserebsegit mert downgrade utan is melegszik.
    Szia,

Köszi a választ. Ez azért nem teljesen megnyugtató. Kicsit a púpom is tele van az eladóval. 2 hónapja rendeltem 2db vezérlőt tőle. 1 hónap alatt sem jött meg. Reklamáltam, újra feladta.... De csak 1db- ot. És közben az eredeti megrendelésem is "valahogy" átvarázsolódott úgy, mintha csak 1db- ot rendeltem volna! Grrrrrr.

Tudsz esetleg más, de biztos beszerzési forrást. Azt tapasztaltam, hogy az a fajta board a jó, amin a sok kis FET helyett 2 db nagy állat van a board- on.

Illetve, hogy tudom a board-ot NEM a microUSB- n keresztül programozni?

Zs

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.703
    Ha nagy fetekrol beszelunk akkor nem mini boardra gondolsz ugye? En arrol beszeltem a downgrade es melegedes kapcsan.
    A nagyvezerlokon altalaban van soros port rxtx gnd vcc ezeken es egy ftdi programozoval ki lehet kerulni az usb portot...csinaltam mar ilyet vkinek amikor behalt az usb rajta. Mondjuk azon ftdi chip volt nem silab de ez talan nem szamit...pulsar ur tlan meg tudja erositeni...en csak csinaltam amit olvastam

A kicsiken nincs gyarilag kiveuetve a soros port...ott inkabb fesz szabit cserelek...vagy kuldom vissza. Amiota itanajartunk es downgrdwltem wgy ilyen boardot meg mielott gaz lett volna azota jol mukodnek.

A nagyvezerlokkel meg mostanaban mar nincs gond tokmindegy milyen fet van rjata...regen en is ugy gondoltam ahogy irtad hogy a nagy fetek jobbak...mostansag a kis fetessel sincs gond...es jo par megfordult nalam.
    Biztos forras nyilvan a gyari basecam...vagy azok a klon nagy boardok amik flashalhetok hivatalos fw el....

Ja es hat ez a reklam helye lenne...mi is biztos forras vagyunk de sajna meg csak UK ban...es ha barmi van cserelunk.

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Természetesen, a nagy fet- es az nem a mini board. Ezekkel a minikkel kapcsolatban teljesen elveszítettem minden bizodalmam!

Senior Member hgabesz logója
    Hely
    Somogy megye, Táska
    Hozzászólás
    521
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nagyon kell figyelnem hogy halljam ezt a sipolást a videódon, inkább szúnyogriasztóra hasonlít pár Hz-en... talán egy nyári röptetésnél jól is jön majd
    ..low noisy-n is ekkora a sipolás hangja vagy ott hangosabb.?

igaz a kisvezérlőt a kismotorokhoz használom....de ekkora motoroknál a normál vezérlőnél más PID-ek váltak be a goprohoz és más motorerő is....51-el kész csoda ha tartja a kamerád.

Roll PID P12, I0,14 D 18
    Pitch PID P10 I0,14 D 6 és nálad a 10 kicsit soknak tűnik pitch D-re

Motorő gopronál roll 100
    pitch legalább 85
    Ugyanúgy sípol mindegyik beállításon, repülés tényleg nem zavar, ha ez nem valami hibának a jele akkor együtt tudok élni vele Motor invert se változtatott semmit, a pitch jól állt, követi a vázat followmode-ban.

Lehet valami kehes vezérlőt kaptam, ez a hosszú szenzor se nagyon tetszik ami van hozzá. Lehet hozzá használni a picit ami a nagy vezérlőhöz van? Nincs ráírva a lábkiosztása, de a kábel ott mindkét végén ugyanaz, a mininél meg egyik szín megvan cserélve.

A motorerő emelés tényleg jól jött, köszi, most sokkal feszesebben tart.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.703
    Természetesen nem árt ellenőrizni hogy a bementi pontok megegyezzenek a kábel két végén, főleg a táp és föld jó helyre menjen ez azért általában sztenderd, és a 4 eres kábelek kiosztása rendre meg is szokot egyezni, teljesen mindegy hogy mini méretű a sensor vagy a szokásos mpu6050 ről van szó. szoktam cserélgetni a mini boardhoz a nagyvezérlőhoz adott micro sensort is és azzal is tökéltes.

kb ez a 3 féle sensor méret forog nálam, van amelyik csatlakozója 5 pines de csak 4 kábel van bekötve, a board felén lévő csati meg 4-es.
    hát ezekre kell figyelni de egyébként működnek oda-vissza boardtól függetlenül...az IC megegyezik rajtuk általában
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: Ltomi78 által : 2015-04-24 17:01

Senior Member zafir38 logója
    Hely
    Budapest, Mátyásföld
    Hozzászólás
    193
    Mennyi áramot vehet fel egy ilyen csillagromboló?
    http://www.aliexpress.com/item/DYS-G...029436552.html

Ha a PDB 2.5-3A BEC-e elegendő is lenne a gimbalhoz,
    szükség lesz egy step-down converterre is külön az FPV szetthez?
    Legalize it!

Oldal: 167 / 268 ElsőElső ... 67117157163164165166167168169170171177217267 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva