Oldal: 217 / 272 ElsőElső ... 117167207213214215216217218219220221227267 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.161 - 2.170 (2715) összesen

Téma: Gimbal

Senior Member
    Hozzászólás
    160
    És mi volt az a amatőr hiba?

Member
    Hozzászólás
    45
    Idézet marciart11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És mi volt az a amatőr hiba?
    nem volt rendesen kiegyensúlyozva

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.698
    sziasztok!
    DYS smart 3 tengelyes gimbalt mennyire ismeritek? Sajnos sikerült elállítani és nem mentettem el a default paramétereket van valakinek hozzá gyári configja?
    Gondolom egy alexmos vezerlo van rajta.
    Ezen a vidin 4 perctol vannak parameterek
    https://youtu.be/pkEEBEzGJCk
    Ha nem jonne be javaslom a dys smart rc groupsos topicjaba szetnezni....ott szoktunk beallitas mintakat megosztani.
    De alexmosnal nincs olyan hogy gyari...en helyedben finomhangolnam...
    A lenyeg hogy a sensor iranyt jol add meg akkor mar nem fog rangatozni....onnan meg szpen be lehet loni a pideket...es a motorerot
    http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.888
    Sziasztok! Van egy Basecam klón boardom 2.2 nulled firmware-el, és kikerültem rajta az AMS1177 feszültségstabilizátort, és közvetlenül 5 volttal hajtom meg a vezérlő részt, működik is szépen. A kérdésem arra irányul, hogy eddig 12 volttal hajtottam meg, most viszont a motorok 4 celláról kapják a delejt (a motor vezérlő dual fetek elvileg 30 voltosak), és mikor próbából bekapcsoltam 3 celláról továbbra is szépen működött a rendszer, viszont a 4 cellás akkut rátéve olyan volt, mintha túl nagyra lenne állítva a motorerő, remegett az egész gimbal. Ha lejjebb veszem a motorerőt nyilván meg fog szűnni a remegés, de vajon ez a megnövekedett feszültség nem fog valamit kinyírni a vezérlőpanelen?

Köszönöm a segítséget előre is!

Senior Member
    Hozzászólás
    160
    Állítgattam, picit javult de a pitch tengely még mindig beremeg bizonyos időközönként. Meg ha lebolintom akkor a roll tengely elállítódik és ferde lesz a kép, és ha vissza állítom újra előre a kamerát 1-2 perc mire vissza áll szintbe. Ugyan ezt forgásnál (yaw) is előadja de akkor nem ennyire durván. Szerintetek mi lehet?

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.035
    és ha vissza állítom újra előre a kamerát 1-2 perc mire vissza áll szintbe.
    Túl nagy a D. Vagy kicsi az I, de inkább előbbi.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.698
    Az I a visszaallasi sebesseget allitja.
    A D a P t komoenzelja...azt erdemes lejebb venni ja gwrjed...persze mindezt foldon tesztelve eloszor...ha lent nem remeg rep kozben sem fog
    ..az a remeges ami rep kozben van nem a gimbal setup okozza.
    Ha bolintasnal elmaszik...akkor erdemes megnezni hogy a sensor tokeletesen parhuzamoa e a motor tenfelyekkel...altalaban a rosszul picit ferden rogzitett sensor okoz ilyet.
    Szemmelmlathatoan pitch mozgasra..mozdul a roll is..ilyenkor

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.698
    Idézet feket663 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Van egy Basecam klón boardom 2.2 nulled firmware-el, és kikerültem rajta az AMS1177 feszültségstabilizátort, és közvetlenül 5 volttal hajtom meg a vezérlő részt, működik is szépen. A kérdésem arra irányul, hogy eddig 12 volttal hajtottam meg, most viszont a motorok 4 celláról kapják a delejt (a motor vezérlő dual fetek elvileg 30 voltosak), és mikor próbából bekapcsoltam 3 celláról továbbra is szépen működött a rendszer, viszont a 4 cellás akkut rátéve olyan volt, mintha túl nagyra lenne állítva a motorerő, remegett az egész gimbal. Ha lejjebb veszem a motorerőt nyilván meg fog szűnni a remegés, de vajon ez a megnövekedett feszültség nem fog valamit kinyírni a vezérlőpanelen?

Köszönöm a segítséget előre is!
    Lutri
    ..tapasztalat szerint az Ams1117 eleghet hamarabb hiszen tobb hot kell elfutenie...de a papirja szerint birnia kene a 4s t is...elektromuszwresz kollegakt erdemes errol faggatni.
    En mindig step downt javaslok es haznalok ha 4s a fo akkum.
    Par kinai board mar egett le 4s tulhajtastol

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.888
    Az AMS117 ki van iktatva, az 5 voltot egy 7805-ről kapja az egyik szabályzóból, aminek a bec része nincs bekötve. Inkább az a kérdés, hogy azok a picike 3 lábúak kibírják-e a többlet feszültséget...

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.698
    7805 is 3 labu...ugyan az kockazata...
    En is jobban szeretwm az ams nel.
    direkt ilyennel szerelt bordokat rendeltunk a sajat gimbaljainkhoz...azota nincs leeges problema..
    De jobb bekotni a step downt...koromyni meret es megfelelo feszkot ad le

A kis 3 labu smd hez szerintem 7805 adja voltot...de lehet tevedek

Oldal: 217 / 272 ElsőElső ... 117167207213214215216217218219220221227267 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva