Oldal: 139 / 141 ElsőElső ... 3989129135136137138139140141 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.381 - 1.390 (1407) összesen

Téma: Elektromos buggy-k! - 1:10 meretarany

Senior Member zolisx4 logója
    Telefon
    06202189173
    Hozzászólás
    576
    Én nem gondolnám hogy rossz helyen vagyunk hiszen ezek nagyon fontos infók azok akik gondolkoznak az autó vásárláson,hiszen vrx mint márkáról is bőven esik szó ami fontos lehet,sajnos eléggé le van áldozva a márkának jönnek a jobbnál jobb modellek amik bizony verik a vrx et ezt nehéz beismerni de igazad van .
    Emlékszem mikor vettem pont nálatok akkor még nem ezen a néven volt a bolt,én is azt variáltam hogy mit vegyek,pont te mondtad hogy vrx bullet 2wd igaz ez 2 kerék meghajtású,egyszerű mint a fa ék kezdésnek legjobb,és igazából az egyik legjobb autóm,pedig van 3 szor drágább autóm és bizony azzal több is a probléma .

Na egy szónak is száz a vége:Én a mai napig a vrx bullet 2wd tartom az olcsó kategóriának a legjobb autójának,bátran ajánlom mindenkinek,a 4wd nem ismerem.
    Utoljára módosítva: zolisx4 által : 2016-12-10 01:22
    WLtoys V912, 2 db <br />WLtoys V911 ,2 db <br />Nine Eagles 287A Solo Pro, VRX Bullet

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    857
    Most is tartom a faék filozófiámat én is 2wd buggyval kezdtem anno valamikor 20 éve.
    Sajnos az ár sem mindig jár együtt a minőséggel!
    .
    Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Senior Member conflict logója
    Hozzászólás
    369
    Na, megeresztek már én is egy hosszabb hozzászólást a témában:

Szerintem alapvetően egy rc autót úgy kell (kéne) legyártani, hogy az átlagfelhasználó igényeit kielégítse. Mivel az eladott autók 90%-a szerintem az élettartama alatt egyszer sem jár épített pályán. Lehet, hogy rosszul saccolok, de azt gondolom, hogy egy 50-70 ezer forintos autót inkább a keresőképes korosztály vásárol magának hobby célra, vagy a gyerekkel , családdal ökörködni. Tehát fogják magukat, ha van egy kis idejük, és leruccannak BÁRHOVÁ egyet autókázni. S mivel BÁRHOVÁ ruccannak le, számolni kell azzal, hogy az autó kap homokot, kavicsot, néha sarat, füvet, kutyaszart, lehulló gallyakat, száraz levelet. Ez egy pályaautónál mind elhanyagolható, mert egy döngölt agyagos pályán száguldozó ezer eurós truggy lehet, hogy évekig nem lát vizet, mégis annak van vízálló elektronikája
    Nem fog kavicsot sem kapni, a gazdája meg minden futam után kifújja kompresszorral a port belőle. Tehát pont a hobbyautónál kéne totál zárt hajtásláncot, vízálló elektronikát, meg kissé masszívabb aluvázra épített autót árulni, amin a körbe letöredező olcsóbb műanyag alkatrészeket olcsón, s könnyen szerelve kéne pótolni. Tehát mikor elbénázod, csattansz egyet, a fontosabb és drágább szerkezeti egységek megvédik a motort, hajtásláncot, esc-t, akkut, de a kétezer forintos lengőkar meg letörik, amit egy-két TORX csavar fellazításával pár perc alatt cserélhetsz. Az alu rugótorony meg fejreállás esetén sem törik össze, megvédi az autót, és legfeljeb a kasznitartót kell cserélned egy ezresért, szintén egy-két csavar oldásával.
    Ha egy ilyen lengőkar törésnél fél óra a szerelés, és még ripityomra is kell bontani a kocsit, akkor ott át kéne kissé tervezni a dolgokat. Mint láthatjátok, nem az a koncepcióm, hogy atombiztos autót kell csinálni, hanem baleset esetén könnyen, és olcsón, gyorsan javíthatót, ami alapjába véve a zárt hajtáslánc miatt igénytelen is.
    És aki meg országos bajnok akar lenni, nyugodtan vehet karbon alvázas-lengőkaros-rugótornyos, szarrá könnyített nyílt difis autót is, mert az ö kocsija nem fog kerékpártatrtóval, sétáló dán doggal, murvával, fűven hagyott féltéglával, kerti paddal, törött sörösüveggel, biciklissel találkozni.
    Na akkor ennyit az álmokról, meg a bilibe lógó kézről
    vrx murena + goolrc 8.5T + tsky 120A
    honda nsx jgtc sakura xi sport + 8.5T cheetah cs60

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    857
    Hát igen ez tényleg szép álom a bilis véggel.
    Amikor megírja ezt az ember a kínainak akkor jobb esetben ír valami kitérő választ amiből kiderül, hogy ő csak egy üzletkötő és a saját szarjával sincs tisztában de különben is pici occó mit akarok én? Vagy azt motyogja, hogy továbbítja az engineringnek akik szintén a rossz vicc kategóriába tartoznak mert a válaszuk 99%-ban ez:
    - az autóval lenni minden ok nem? hisz gurulni nem?
    De nem tud egyenesen gurulni az a szerencsétlen autó mert szar a szervóvédő!
    - áááá az pici problem nem lenni gond tessék kormányozni!
    Hát B__D meg..... és még jópár ilyen sztorit tudnék mesélni.

Viszont amit vágyálomnak leírtál az megtalálható 1:8 méretarányban persze drágábban. Jó példa rá kis hazánkban a legjobb ár értékű Carson Specter. Bár a legolcsóbb autó a piacon mégis a középmezőnybe tenném ha lenne egy ilyen táblázat. Edzett acél fogaskerekek, jó minőségű műanyagok, vastag alu alváz és teleszkóp tornyok egyszerű felépítés szinte minden benne amit kívántál.
    De ez sem ide tartozik ha van kérdés akkor ezt itt folytassuk.
    http://forum.rcmodell.hu/showthread....07#post1515407
    De ugye, hogy az 1:8 se legyen fenékig tejfel itt is vigyázni kell mert van 1-2 "humoros" gyártó pl Kyosho, HSP spiáter és műanyag fogaskerekek, HPI Savage szintén gyenge fogaskerekek, Vrx fogaskerék ua. a minőség mint az 1:10-ben és ugye ott is hullik mint a falevél.

És akkor megint eljutunk oda amit egyesek mondnak, hogy az 1:10 inkább a szobába/terembe való én mondjuk nem értek vele egyet, de a választás előtt érdemes megálmodni hogy hol szeretnénk használni és a szerint választani! Nyitott / zárt hajtáslánc, szíjas / kardános hajtás buggy vagy monster stb inkább a megfelelő.
    Utoljára módosítva: gst által : 2016-12-10 14:33
    Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.927
    Idézet Tog3r eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nos így könnyebb lesz
    1. Füves/földes, betonon is.
    2.60e ft
    3.versenyzést nem tervezem
    4.nem
    5.videok és kinézet alapján a truggy jön be
    6.elöre nehéz megmondani, egyenlőre ismerkednék vele
    Brushless jo lenne, csak drága kezdőnek gondolom.

Amugy milyen hamar megy tönkre eg, brushless set?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    Itt kérdezem, mert nem láttam máshol válaszod:
    Lett valami konkrét autó kilátásban?
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.139
    Nálunk szerencsésebb helyeken szinte minden falu szélén van épített pálya ahol lehet autózni, ezek a holmik oda készülnek. Nálunk kevés a pálya, meg egyébként is minek fizetni érte habárhol lehet játszani, csak hamar kiderül, hogy az autó nem bírja.

Junior Member Nick Raven logója
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólás
    15
    Sziasztok!

Lelkesújrakezdő volnék és gondoltam kérek egy kis segítséget tőletek, ám előtte egypicit mesélnék, ami megkönnyíthetné a válaszadást is! Még annak idejénviszonylag aktív voltam itt, sokat beszélgettem, bizniszeltem, stb csak nememlékszem már a nicknevemre így újrareggeltem. Hát nem ma volt. Akkor egyTamiya VW Touaregem volt, meg egy DF-02 buggym. Sajnos rövidre sikerült akarrier, mert el kellett adnom mindkét járgányt, de az utóbbi egy évben márnagyon kibírhatatlan a hiánya. KB egy évig tartott akkor a dolog, teljesenbeleástam magam, tehát van némi alap, nem teljesen vagyok szűz. Hogy mikor voltez? Nem emlékszem már az évre, de akkor jött ki a Tamiya DF-03, tehát tényleg nemtegnap volt XD. Az is volt a nagy álom, de DF-02-re volt keret. Abszolút azoff-road vonal érdekel és az elektromos járművek (robbanósok nem hoznak tűzbe).Természetesen valóra váltanám az akkori álmot és egy DF-03 Dark Impact lenne afő irány. Persze itt elszaladtam kicsit. Nagy hobbihalmozó vagyok. Lego, azonbelül is saját tervezésű dolgok, persze gyűjtöm a széria cuccokat is,makettezés (innen a Tamiyához való ragaszkodás, mert ár/érték arányban az egyiklegjobb a makettezésben szerintem). Ráadásul kerékpárszerelő voltam vagy 10évig, innen ered a bütykölés iránti vágy. Ez így mind + a régi járgányok nagyhiánya, szeretnék vásárolni egy off-road autót. A felhasználás abszolút hobbi.Ez annak idején is így volt, bár a kert adta egy helyen, hogy kialakítsak egynem túl nagy ám izgalmas kis pályát a járműnek, illetve épített pályán isvoltam párszor. Meg ugye hétvégeken valami nagyobb és üres helyen, mondjuktesco parkoló (street gumikkal persze). Ez jelenleg is így lenne, de nincs kőbevésve, hogy örökre. Már vissza is kanyarodok oda, hogy a kimaradt álommegvalósítása a cél, a DF-03, de az lenne a kérdés, hogy ennyi eltelt év utánmennyire maradt „időtálló” a járgány? A google hamar megmutatta, hogy kaphatómég az autó, de lehet hozzá minden kiegészítőt vásárolni még? Nem rossz döntés?A másik kérdés kapásból az, hogy milyen alternatívát tudnátok mondani nekem,ami mondjuk hasonló a DF-03-hoz és egy frissebb kiadású dolog? AkárTamiyáéknál, akár más gyártónál (másnál nincs tapasztalatom). Azt azértegyértelműen nem jelenteném ki, hogy nincsenek hosszú távú céljaim, ahogyfentebb is írom, tehát lehet elnéznék egyszer egy versenyre valami amatőrkategóriában, ha létezik ilyen, de a fő csapásirány a hobbi de nem feltétlenülegy tök alap autó. A másik pedig az elektronika. Ha a DF-03-nál maradok, milyenközépkategóriás „belevalót” érdemes most nézegetni? Totál elfelejtettem már,hogy akkor miket vettem a 02-be. Összefoglalom a kérdéseket lentebb, mert mostösszemosódott kicsit a rizsával. Előre is nagyon köszönöm a segítségeket,tippeket és mindenkinek jó autózást/bütykölést!

1: DF-03autó. Megéri e, időtálló maradt?
    2: Haemellett döntök, akkor milyen nem alap, de nem is nagyágyú elektronikaikellékek mellett döntsek?
    3: Milyenhasonló felépítésű, árfekvésű járgányokban érdemes gondolkodni, napjainkban (akárTamiya, akár más gyártó)?
    4: Azelektronika milyenségének kérdése akkor is kérdés, ha más autóról van szó,mivel van gyenge 10 év lemaradásom a hobbival, alaphangon tehát nem tudom, hogy mi a jó, mit érdemes,mit nem napjainkban!?
    (amitkihagytam, de talán egyértelmű: mindenképp újban gondolkodok, használt kizárva)

Senior Member
    Hozzászólás
    2.139
    A DF03 akkor is *&@ar volt amikor kijött, nemhogy ma. (Versenyeztem a buggy és a rally verzióval is)
    A golyós difi pár éve felejtős, a tamiya végképp. A DF03 hátsó dififedél rosszul zár, bemegy alá a kosz és tönkreteszi a fogaskerekeket. Az akkutartóba nem lehet mai lipo akkut betenni, faragni kell az alvázat. A műanyag alkatrészek gyengék, mindenütt lötyög, igaz nem szorul semmi
    Amit leírtál annak leginkább az Absima AB2.4 felel meg.
    http://shop.absima.com/ABSIMA-TEAM-C...=11638&p=11638

Van rtr és brushless változata is, bár szerintem olcsóbban jön ki ha külön veszel hozzá elektronikát pl. hobbykingről. Egy 13.5 brushless kombó elég bele, hozzá egy olcsó lipo töltő és 1-2 akku. Szervót és rádiót is kapsz itthon használtan vagy külföldi webshopokban. (elektronikán nem érdemes spórolni)
    Autót és alkatrészeket is kapsz itthon.

Senior Member
    Hozzászólás
    195
    A Tamiya szerintem csak makett gyártónak jó....

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Azért ennyire leírni a Tamiyát nem kellene. Tény, hogy vannak gagyi autóik, és ma már inkább a gyűjtők vesznek tamiyát.
    Vannak komoly, versenykategóriás tamiya onroad-ok pl, és ott van a kiváló rally alváz az XV-01 Pro, az szerintem még a mai napig minden fillért megér.

A régi alvázakról ne is beszéljünk, a gagyi rideg műanyagok, a nem kompatibilis akkuk, gyenge kardántengelyek és a zsúfolt macerás alváz úgy en bloc.
    A TT01 meg legalább annyira tömegcikk mint az adidas melegítő és a kőbányai sör a kispesti italkimérésben.

Természetesen nem lejáratni akarom én sem a tamiyát, de a buggy piacon sokkal előrébb járnak már más gyártók, akik alapból egy kompetensebb autót árulnak.
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Oldal: 139 / 141 ElsőElső ... 3989129135136137138139140141 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve