Oldal: 140 / 141 ElsőElső ... 4090130136137138139140141 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.391 - 1.400 (1407) összesen

Téma: Elektromos buggy-k! - 1:10 meretarany

Senior Member Necro logója
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.791
    Idézet Alex1974 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Tamiya szerintem csak makett gyártónak jó....
    Nagyon jol beszelsz

Idézet Drazsé eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért ennyire leírni a Tamiyát nem kellene. Tény, hogy vannak gagyi autóik, és ma már inkább a gyűjtők vesznek tamiyát.
    Vannak komoly, versenykategóriás tamiya onroad-ok pl, és ott van a kiváló rally alváz az XV-01 Pro, az szerintem még a mai napig minden fillért megér.

A régi alvázakról ne is beszéljünk, a gagyi rideg műanyagok, a nem kompatibilis akkuk, gyenge kardántengelyek és a zsúfolt macerás alváz úgy en bloc.
    A TT01 meg legalább annyira tömegcikk mint az adidas melegítő és a kőbányai sör a kispesti italkimérésben.

Természetesen nem lejáratni akarom én sem a tamiyát, de a buggy piacon sokkal előrébb járnak már más gyártók, akik alapból egy kompetensebb autót árulnak.
    Nem arrol van szo, hogy gagyi a tamiya, csak eppen rengeteg semmire se jo autoja van
    A versenykategoriat inkabb hagyjuk ki ebbol a sorbol szerintem
    Minden auto versenyauto, ha azt a sajat magaval rakjuk ossze, de amint egy masimilyen auto vs tamiya, akkor egyertelmuen veszit az oreg....
    Aki pedig szuper pilota, annak majnem edes mind1 mivel megy, de ha 2 szupoer pilota kozul az egyiknek tamiya van akkor o eleve a vesztes lett

Szoval szerintem nem csak en, de sokan lirtak mar a tamiyat....az XV-01-el nem tudom hol versenyeznek, de egy rakas muanyaghalommal nem sok eselye van meg a rally kategoriaban sem....
    Ami amugy nem is letezik mar, mint kategoria...
    Hajdanaban danaban a rally, mint versenykategoria, az egy sima buggyra epult fel, ami manapsag ismet kezd visszaterni...ezt a 190-es szeles rallyt csak a tamiya talalta ki....

Udv: Necro

ps a Lacinak nagyon igaza van, mert en is azt vallom, hogy ami regen szar volt, az most is az
    bocsi...
    Utoljára módosítva: Necro által : 2017-05-17 11:28
    RCPortal - KCSD
    Winter Academy, Rampage, SPEEDWAY
    Bővebb információkért keresd fel a KCSD Discord csatornáját,
    ahol mindent megtalász ami KCSD - és meg többet is!
    Kattints az alábbi linkre:
    https://discord.gg/FvvzV4Y

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Hát ahogy én tudom az XV01 azért készült el, hogy ne buggy alvázra épített rallyval játszanak, hanem nézzen ki valahogy rallyautósan.
    Mert a buggy az mindent ver, (Losi TEN, 1:8 buggy alváz) csak ráfaragsz egy kasznit meg teszel rá rally kereket és kb a nagyja megvan.
    Én sosem versenyeztem rally kategóriában, semmilyenben sem, szóval én nem versenyzőszemmel írom ezeket, inkább mint egy autókázós szórakozós ember akinek az XV01 is bőven elég.

p.s.: én is leírtam már a tamiyát anno egy párszor, csak megemlítettem, hogy az összes közül szerintem az XV01 ami valamit is ér, de az se mindenkinek. (Pl a TT01-et betiltanám. De legalább a használt TT01-ek eladását)
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.791
    Am okes, de szerintem sokkal celszeubb es praktikisabb buggyval rallyzni
    nem 1/8ra gondolok
    az XV01 szep ..vagyis a kaszni, mint minden Tamiyanak...de, hogy az akar jatekra is jo lenne....
    bocs, de szerintem nagyon furan nez ki egy kis keskeny vacak
    Am tudom jol, hogy sokan eloszeretettel hasznaljak a 190-es autokat rallyra....de vajon miert csak a csehek szaladgalnak utana? es de mennyien mar

szoval ha mar amugy is buggy a tema, tobben is csinalnak mar rally autot, a nagyok is, okes, nehanyan sct meretut, nehanyan 1/8 buggybol (regen volt a rally game auto is!!! szinten 8as buggybol, gyonyoru szep kasznikkal)
    Szoval a 190-es rally az tamiya talalmany ....de kinek mi a jo, mindig ez a lenyeg

Jomagam maradok a buggynal ....az egy mindenre jo auto, szo szerint!
    persze tovabbra is 1/10rol beszelek

ps
    es ma mar nemcsak a vrx-nek van 10es rally autoja buggybol, hanem a himotonak is...vagy ha ugy tetszik maverick es ebbol is latszik, hogy van erdeklodes az autora, ha mar az olcso gyartok is csinaljak
    Utoljára módosítva: Necro által : 2017-05-17 21:28
    RCPortal - KCSD

Junior Member Nick Raven logója
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólás
    15
    Hát nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Meglepett, hogy mennyire nem vagytok jó véleményen a DF03-ról és átfogóan a Tamiya-ról. Nyilván aki jobban benne van,többet lát, szélesebb körben, meg az is aki főleg a makett oldaláról ismeri a gyártót (én). Ennek ellenére maradok szerintem ennél a kis járgánynál. Lehet, hogy komplett ökörnek fogtok tartani, de talán ismeritek az érzést, mikor megláttok valamit amibe egyből beleestek és nem tudtok engedni, még akkor sem, ha nem éppen egy "ékkő".Nekem ez pont ilyen. Annak idején is megvettem volna, de a DF02-re volt pénzem.Azt is nagyon szerettem. Írtam ugye, hogy nyitott vagyok arra is, hogy amatőr szinten versenyezzek is akár, vagy fene tudja. A száraz valóság az, hogy erre úgy sem lesz időm. Örülök, ha a sok munka mellett majd lesz néha lehetőség elugrani egy épített pályára, vagy egy parkba egy kis hétvégi ökörködésre. Arra pedig szerintem tökéletes lesz. Megmondom őszintén, hogy szétnéztem alaposan ebben a (ár)kategóriában, de semmi nem fogott meg úgy igazán. Egyedül a HPI Trophy/Vorza volt, aminél ugyan ezt az „első pillantásos varázslatot” éreztem. Még csak nem is az tántorított el, hogy megláttam az árukat, inkább a józan ész: teljesen felesleges nekem olyan brutál buggy. Hétvégi kikapcsolódásnak, kis bütykölgetésnek megteszi egy Dark Impact is szerintem és akkor a célon sem lövök túl, meg a saját kis vágy isteljesül. Még egyszer nagyon köszi a válaszokat, meglátásokat!
    Utoljára módosítva: Nick Raven által : 2017-05-23 21:45

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.928
    A modellezés is egy "szerelem". Neked ő tetszett meg, sok örömet hozzá!
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.791
    es csak szerelem es szerelem
    egyszer talan keszen is lesz

Idézet Nick Raven eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Meglepett, hogy mennyire nem vagytok jó véleményen a DF03-ról és átfogóan a Tamiya-ról.
    Talan azert mert nem jo ?
    Kerlek ne vedd rossz neven, de van akin nem lehet segiteni
    Annak ellenere, hogy megis ezt valasztottad a sok ellenjavallat utan is, az azt jelenti, hogy Te mar ezt regen eldontotted, talan valami megerositesre vagytal ez ugyben, de az nem erkezett meg..Sebaj, akkor is az kell

Szoval hajra!

ps: nem kapcsolodik szorosan a temahoz, de talan erdemes azon is elgondolkozni, amit minap beszelgettem egyik jo ismerosommel
    A modellezes mint olyan elegge szerteagazo hobby, van akinek azt takarja, hogy maga az auto a modellezes targya....nem a hasznalata
    Ezert is van az, hogy iszonyat mennyisegu nem hasznalt auto forog kozkezen, amik aztan vegul is nem mennek sehova
    Tudok olyen emberkerol akinek a modellezes azt fejezi ki, hogy tuningol
    Vasarol egy olyet mint pl barmilyen Tamiya, amit aztan szarra lehet tuningolni, kb 5x-os aron, mintha megvenne egy rendes autot....5-od aron
    Persze ezt is meg lehet erteni, de ez az auto sem fog soha a budos eletben palyat latni Miert is? mert mar kivinni se nincs szivem hiszen "kar erte"

Szoval nagyon fura dolgok ezek szamomra - meglehet egyedul vagyok ezzel -, de nalam egy auto legyen az barmi, mindig a versenyzesrol szol
    Nem feltetlen a palyarol, hiszen nagyon regen mi is kimentunk a parkoloba es jatszottunk azzal amink van..Ment a monster a betonon onroaddal egyutt, de mar akkor is versenyeztunk, hogy a sarokig meg vissza
    Nem vagyunk egyformak...persze ez valahol jo is...
    De eslo kezbol tudom, hogy a modellezo aki ugy hasznalja az autojat amire valo, az ritka mint a feher hollo es haloval kell oket elkapdosni....
    Utoljára módosítva: Necro által : 2017-05-26 14:54
    RCPortal - KCSD

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.928
    Idézet Necro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    es csak szerelem es szerelem
    egyszer talan keszen is lesz
    Bizony... kb 2 mm porréteg igyekszik azon, hogy legalább ő kihasználja az autó adottságait/felületeit... (ha a BMW Z4 HB Project-re gondolsz )

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.791
    Idézet Emunem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bizony... kb 2 mm porréteg igyekszik azon, hogy legalább ő kihasználja az autó adottságait/felületeit... (ha a BMW Z4 HB Project-re gondolsz )
    Pedig vartam ra meg anno
    RCPortal - KCSD

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.928
    Kemény kasznis, sajnos inkább lazulós autókázásra akarom szánni, de megvan még a zöld darázs kaszni is, azzal talán, nem ígérem, de egyszer vágyam elmenni egy szőnyeges versenyre. Pedig nem akármilyen felszereltségű...
    Na de ez itt OFF.

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Junior Member Nick Raven logója
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólás
    15
    Sziasztok ismét! Remélem nem gond, hogy ide írom ezt akérdést. Rákerestem, de nem nagyon találtam olyat ami kifejezetten ezzelfoglalkozna (vagy vaksi vagyok). Mivel úgy is 1/10 buggyról van szó éppentémába vág. Ugye fentebb írtam, hogy hamarosan lesz „kisautóm”, azt is hogy mi(DF-03). Konkrétan a karbantartásról, kenőanyagokról szeretnék kérdezni, hogyki mit használ, mi ajánlott? Ugye én kerékpár nagykerben dolgozom, ahol millióféle olajat, tisztítószert és zsírokat árulunk, így könnyen hozzá tudok jutnibármihez, csak kérdés, hogy mennyire „keverhető” a két világ?! Konkrétan milyenösszetételűek az RC autókhoz használt kenő- és tisztító anyagok? Neten kevés infó van egy terméknél. Nyilván ateleszkópokhoz a viszkozitás miatt azt kell használnom amit, de kérdés hogy mondjukegy difinél vagy bárhol máshol is ennyire kötött a dolog, hogy csak azt szabad/érdemeshasználni, amit RC modell boltban árulnak? Ugye a kerékpároknál főleg teflonosak azolajok, a zsírok lehetnek szintén teflonosak, szilikonosak, lítium bázisúak, jóisten tudja. Tényleg millió féle van. Mivel kerékpározom is és elég speckó acucc, ezért itthon is rengeteg van belőle és nagyon jók is mind. Vagy ne isálmodjak arról, hogy ezek alkalmasak lehetnek és szigorúan RC modellekhez valótmindenből? Előre is köszi a válaszokat!

Oldal: 140 / 141 ElsőElső ... 4090130136137138139140141 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva