Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (63) összesen

Téma: Elektromos S.P.A.D.

Senior Member
    Hozzászólás
    512

Elektromos S.P.A.D.

Lattam repulni, en igy laikus szemmel azt mondanam, mindegyik ugyanugy repul.
    Laci azota fejlodott, szoval ha azt mondja a 3dx meg a tobbi jobban repul, szerintem nem a gep, hanem mar O reptet jobban.)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.149

Elektromos S.P.A.D.

Sziasztok

Én most csináltam eggyet ami mindjárt kettő lett!
    Az erdeti ESPA3D lett kicsit magyarítva.Az elsőnél még elhittem ,hogy nem kell bele semmiféle szárnymerevítés.Le is tapsolt az első adandó alkalommal!
    Egyébként nagyon jópofa kis repcsike,ha nem zavar a szárny önnáló élete!
    Sebaj kezdtünk mindent elölröl.A szárny belépő élére került egy 5x3 mm-es fenyőléc,a csűrők elé meg a tesója!Ez miatt kicsit alakítani kellett az eredeti rajzhoz képest .és csak kb 8 gr-al lett nehezebb. Viszont teljesen merev a szárny,lógni meg eddig se tudott a 300-as mocival! 8db AAA méretű NiMh aksi kb 8-10 percre elegendő!

Üdv a Picipocc
    Skypeeicipocc

Senior Member
    Hozzászólás
    512

Elektromos S.P.A.D.

A 10 perc eleg jo eredmeny az aksiktol.
    speed300-assal 18 percet repulok liion aksival.
    Ehhez viszonyitva tenyleg kiraly.
    Mondjuk en elegge magas gaz tartomanyokban es 3d figurakban. Ha siman repkednek 25 perc korul kilehetne huzni.
    Het vegen mar feltehetoleg brushless mocival nyomom. Ha a magyar posta is ugy akarja.)

Senior Member
    Hozzászólás
    759

Elektromos S.P.A.D.

Na mégis megrendelted?

Végre.....
    üdv: tata<br /><br />40MHz Ch.85<br />Twinstar (FPV, mikor hogy)<br />Vespid

Senior Member
    Hozzászólás
    1.149

Elektromos S.P.A.D.

Lógatásról meg 3d figurákról szó nincsen .
    Csak szépen langzamosan kb 1/3-ad gázzal! ops:
    Skypeeicipocc

Member
    Hozzászólás
    64

Elektromos S.P.A.D.

Még el sem készült a SPAD3D-m, de már ez is felkeltette érdeklődésem.
    Mesélnél erről az elektromos kis jószágról?
    4,5 milis cartonplast jó hozzá? Mekkora milyen mocit ajánlasz? Milyen szervókat raktál bele?..stb
    Képek az építésről? Magyarosított tervrajz?..stb

Idézet picipocc eredeti hozzászólása
    Sziasztok

Én most csináltam eggyet ami mindjárt kettő lett!
    Az erdeti ESPA3D lett kicsit magyarítva.Az elsőnél még elhittem ,hogy nem kell bele semmiféle szárnymerevítés.Le is tapsolt az első adandó alkalommal!
    Egyébként nagyon jópofa kis repcsike,ha nem zavar a szárny önnáló élete!
    Sebaj kezdtünk mindent elölröl.A szárny belépő élére került egy 5x3 mm-es fenyőléc,a csűrők elé meg a tesója!Ez miatt kicsit alakítani kellett az eredeti rajzhoz képest .és csak kb 8 gr-al lett nehezebb. Viszont teljesen merev a szárny,lógni meg eddig se tudott a 300-as mocival! 8db AAA méretű NiMh aksi kb 8-10 percre elegendő!

Üdv a Picipocc

Senior Member
    Hozzászólás
    1.149

Elektromos S.P.A.D.

Szia

Itt van egy kis zavar ,ez a gép ugyanis Depron habbol készült
    Talán csak a "szép kecses"vonalai miatt hívják spadnak! ops:

A rajza meg az építési leírása:

Én csak annyit modosítottam rajta ,hogy a belépő él,és a csűrők elött be lett ragasztva két db 5x3 mm-es fenyő léc

Üdv a Picipocc
    Skypeeicipocc

Member
    Hozzászólás
    64

Elektromos S.P.A.D.

Hoppá, ez tényleg zavar volt!
    Mesélsz nekem errő a Depron habról?
    Honnan szerezhető be? Hogy munkálható meg?
    És akkor rátérnék a többi részére a gépnek: motor, szervók..stb

Itt van egy kis zavar ,ez a gép ugyanis Depron habbol készült
    Talán csak a "szép kecses"vonalai miatt hívják spadnak! ops:

Én csak annyit modosítottam rajta ,hogy a belépő él,és a csűrők elött be lett ragasztva két db 5x3 mm-es fenyő léc

Senior Member
    Hozzászólás
    1.149

Elektromos S.P.A.D.

Szia!

Olyan sok mesélni való nincs.
    3, 4, 5, 6, mm vastagságban lehet kapni a modellboltokban.Sokkal keményebb mint a Hungarocell. Kb 1500 ft egy tábla belőle Jó éles pengével gyönyörűen vágható ,Álltalában vadi új pengével szoktam nekiesni.Ha már egy kicsit is cakkozza az anyagot máris török a pengéből.Ha nem akarsz sokat csiszolgatni akkor kerítesz valami vastagabb acélvonalzót.Ez még később is hasznos lessz ha már balsából építgeted a gépeidet.Nállam ezt a feladatot egy 30x10 mm-es 1m hosszú laposvas látja el amit bazi nagy ékszíjtárcsák vagy fogaskerekek ékjének szántak! Amúgy eléggé nehéz ami jól jön a ragasztásoknál is,de a lényeg ,hogy a 10 mm-es oldalához már szépen oda lehet fektetni a szike pengéjét és tuti merőlegeseket lehet vágni!
    A ragasztásról rengeteg infót találsz a Fórumon, pillanatragasztó, epoxigyanta
    spéci méregdrága ragasztó szóval bármi ami nem oldja vagy marja a habot.
    Végszükség esetén még a sima faragasztó is segíthet ,de nem az igazi.
    A ragasztáshoz szépen bekened mondjuk epoxival a felületeket és pár db gombostűvel letűzöd .Finoman lepréseled néhány könyvel és a ragasztótol függöen 20 perc vagy pár óra múlva készen is van.Ha csak most fogsz ragasztót venni akkor figyelj oda az úgynevezett fazék időre ami a két komponens összekeverésétől a felhasználhatóságig terjedő időt jelenti.
    Van 2, 5, 12 perces epoxi.Az 5 perc kb normális bár ennyi idő alatt 15-20 bordát beragasztani letűzni eléggé kapkodós meló.
    Nagyjából ennyi jutott most az eszembe a depronról és a ragasztásról!

Üdv a Picipocc
    Skypeeicipocc

Member
    Hozzászólás
    64

Elektromos S.P.A.D.

Köszi az infot!
    Olvasgatom a többi topicot is!
    Azért be kell valljam az első gépem egy szett volt, aminek a törzyének és a szárnyának ez volt az anyag. Ennek a szárnyát törtem ketté a harmadik fellszállási kisérletemnél :cry: Ezt egy két komponensű ragasztóval csináltam meg, amit egy modellboltos emberke javasolt nekem. Úgy megfogta, hogy erősebb most ott, mint a másik felén ahol nem tört el

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva