Oldal: 206 / 213 ElsőElső ... 106156196202203204205206207208209210 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.051 - 2.060 (2126) összesen

Téma: FrSky Taranis 16 Channels, Full Telemetry, RSSI

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.998
    Ugyan ezt írtam akkor jól láttam
    minden ami repül...

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.998
    Érdekes 9E is...
    Csatolt k Csatolt k
    minden ami repül...

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    637
    Én anno a life akkut választottam, a9,9v miatt. Valahol olvastam, hogy nem rajong a magasabb feszültségért. Nálam is csont nélkül működik harmadik éve.

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.998
    köszönöm csaron
    igen ez lesz a befutó.
    Igazából elégedett vagyok gyárival mert sokáig bírja de már 3 ik éves. Azért keveselltem az 1500mah ot mert a gyári 2000es.
    minden ami repül...

Senior Member
    Hozzászólás
    315
    Ha valaki nem ismerné, érdemes megnézni a Yaapu lua scriptet.
    https://github.com/yaapu/FrskyTelemetryScript

Ez egy script a Taranis X9D+, X9E, X7 rádiókhoz. Az Frsky passthru protokollt használja, és grafikus formában jeleníti meg a repülési adatokat. Ingyenes.
    A repülés vezérlők általában ismerik az Frsky passthru protokollt. Ezt arra optimalizálták, hogy a telemetriás Frsky vevők Smartportján keresztül viszonylag sok adatot vigyen át elég gyorsan ahhoz, hogy műhorizontot, haza mutató nyilat lehessen rajzolni vevő oldalon.
    Egy csomó dolgot be is mond, pl. a repülési módot. Ez nagyon jól jön, ha a módok egy potméterre vannak programozva, és nem olyan egyszerű 6 módból eltalálni a jót. Ráadásul ha bemondja, az azt jelenti, hogy a gép megkapta a parancsot és átállt az új módba (nem csak azt, hogy a rádió kiadta a parancsot).

Ilyen a képernyő az X7S rádión:

x7.png
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2018-04-23 21:25

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.557
    Láttam! Már van neki X10-re is...gondolkodom rajta, hogy kipróbáljam majd...

Senior Member
    Hozzászólás
    315
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Láttam! Már van neki X10-re is...gondolkodom rajta, hogy kipróbáljam majd...
    Én kipróbáltam egy Z84 csupaszárnnyal és X7S rádióval, nagyon jó.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.557
    Kérlek Titeket, hogy erősítsétek meg, hogy nem én vagyok a hülye!

A helyzet a következő: lecseréltem a Taranis+ rádióm egy X10S-re...hagyományok és/vagy régi beidegződés miatt FCC fw-el vettem meg. Megérkezett, PC-n keresztül OpenTX 2.2.1-el frissítettem a fw-t, először ugyanúgy FCC-re, majd nem is tudom miért, áttértem az EU LBT-re...ugyanígy tettem az új R9M adómodullal, és az R9Slim vevővel.
    Mivel Dragonlinket használok, eddig nem foglalkoztam vele, de ma frissítettem a DJI Phantom-ban lévő X6R vevőmet. STK USB eszközzel a már szinte megszokott módon...a frissítés rendben lezajlott.

Letöltöttem az X8R/X6R legfrissebb fw-eket, mert írták is, hogy az új modulokkal a régi EU LBT fw nem fog menni. A lényeg, kicsomagoltam a fw-eket (EU LBT, és Non-EU)...az STK-n keresztül feltöltöttem az EU LBT fw-t, majd próbáltam bindelni...X10/X12 esetében már bindeléskor ki-be kapcsolható a telemetria funkció...szóval próbáltam bindelni: lenyomtam a vevőn a F/S gombot, majd tápoltam...mindkét LED folyamatosan világított, majd a távon beléptem a modell beállításaihoz, kiválasztottam a D16 módot, és Bindeltem...aztán hullára nem történt semmi...
    újraindítottam a vevőt, de semmi, folyamatos vörös fény volt...próbáltam Bindelni telemetriával, és anélkül is...semmi...

Berágtam, és a vevőre feltettem a Non-EU fw-t...bindeltem, és mocskosul érdekes módon a vevő párosításra került a távval D16 módban, telemetriával.

A távom (én úgy gondolom) EU LBT firmware-el rendelkezik, a Companionban az EU LBT firmware-t töltöttem le, és másoltam fel. A belső modul módjai esetén csak a D16, és az LR12 módok vannak...a D8 nem elérhető.

Én úgy értékelem, hogy az FRSKY-nál valamit nagyon félreírtak, és az EU LBT fw igazából a Non-EU, és fordítva...ergo félreírták...jól gondolom, vagy valamit esetleg én néztem baromira félre, és mégis Non-EU lenne a távom, csak a D8 mód nem látszik?

Tudom, hogy hülye a kérdés, de ez az első eset, hogy a távomon fw-t frissítettem, és már kezdek kétkedni magamban, mert reméltem, hogy megbízhatok az FRSKY mérnökök munkájában....ezek szerint ne bízzak meg, jobban bízzak magamban?
    Kezdem hülyén érezni magam...

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.826
    Ha jól értem, csak az OpenTX-et cserélgetted, az adómodul FW-nem.
    Tehát azon változatlanul a gyári van, amivel vetted.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.557
    Nem. A Companion került a PC-re...azon keresztül letöltöttem az EU fw-t, és USB kábelen keresztül felment. A Non-EU fw. esetén láttam a D8 módot. Amikor megjött az R9M-R9Slim, azokat a freki miatt átflasheltem EU LBT-re...aztán gondoltam egyet, és a PC-n keresztül feltettem az EU LBT fw-t az X10S-re is...azzal nyugtáztam a fw csere sikerességét, hogy ellenőriztem a belső modul módjait...mivel ott ezután nem látszik a D8 mód, csak a D16 és az LR12, így arra következtettem, hogy a fw csere sikerrel járt...

Hmmmm.....van itthon egy L9R modulom, még a régi FCC fw-el...lehet megpróbálom párosítani...

Szerk: okés, most látom, hogy ehhez a vevőhöz nincs külön eu vs. fcc fw...ez nem jött be...
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2018-04-24 21:23

Oldal: 206 / 213 ElsőElső ... 106156196202203204205206207208209210 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva