Oldal: 195 / 195 ElsőElső ... 95145185191192193194195
Eredmény: 1.941 - 1.945 (1945) összesen

Téma: FrSky Taranis 16 Channels, Full Telemetry, RSSI

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.721
    Idézet Tomcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És akkor az örök kérdés van e teljesítmény különbség EU és INT között
    Az első videó megmutatja. A korábbi EU-s teljesítmény csökkentéssel oldotta meg, hogy szabályos legyen, az EU LBT viszont ugyanúgy 20 dBm-os tüskéket ad, mint az INT verzió.

Megjott a heten az X7-em vegre.

Mivel utananeztem a temanak az tiszta volt hogy sem aksit nem adnak hozza sem csatlakozoja nincs kivezetve.
    Ugyhogy mire ideert ideert az EU HK-s 5-cellas NiMh pakk is es kinyomtattam a hatulso takarot is,
    mivel ugy dontottem nem a gyarit fogom megfurni. (megsem vagyunk allatok )
    Egy JST csatit ragasztottam a hatuljaba epoxyval es kesz is.
    Igy most mar ha minden igaz sosem kell nyitogatnom a hatuljat.

backplate-epoxy.JPGradio-back.JPGcharging.JPG

Ha mas is csinalna maganak itt a rajz: http://www.thingiverse.com/thing:2517925

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.034
    ... az x9d plus (2.1.6 firmware) adójára enyhén szólva érdekesen volt ráforrasztva a vezeték, illetve annyira rövid volt, hogy ha egyik oldalról a másik oldalra forgattam az antennát, megfeszült a vezeték! Így nem mertem volna üzemszerűen használni.
    Forrasztottam rá egy másikat (meg ne kövezzetek érte, de egy HITEC - Spectra modul adó vezetéke került rá csatlakozóstul (ezennel elvesztettem a taranis garanciáját -is). A mérés pedig a képen látható módon történt.

Az azért érdekes, hogy ugyanaz az elrendezés D16 üzemmódban lényegesen nagyobbat mutat mint LR12 és D8-ban.
    A különálló, meglévő XJT modulom 80 mW -körüli értéket mutat u. így mérve (persze rá lehet tenni a modult a taranis-ra). Szóval ezek szerint szépen lassan csökkentik az adóteljesítményt?

Azt hiszem azért így már használható lesz ...
    Csatolt k Csatolt k
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.027
    Nem tudom milyen elven mér ez a kis műszer, de ha esetleg átlagol és nem méri a tüskéket, akkor a telemetriai vétel (és az EU FW. "belehallgatása") miatt nem látja a tüskemaxokat, akkor az nem valós mérés. A tüskék még attól meglehetnek 100mW-osak is.

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.721
    Előfordulhat, hogy a műszer nem csípi el minden tüske tetejét, de csak azt tudom elképzelni, hogy a maximumokat átlagolja. A teljes spektrum átlagolása nagyon semmitmondó eredményt adna.
    Azt, hogy direkt lenne csökkentve újabban a teljesítmény szintén valószínűtlennek tartom.
    Erre a másodjára linkelt videó a bizonyíték. Nem olyan régen van a piacon az SE és a videó sem túl régi. A teljesítmény mérő meg ua.

Én még tennék egy próbát másik pigtail-lel, hátha azon vész el sok.

Oldal: 195 / 195 ElsőElső ... 95145185191192193194195

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva