Oldal: 175 / 177 ElsőElső ... 75125165171172173174175176177 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.741 - 1.750 (1768) összesen

Téma: FrSky Taranis 16 Channels, Full Telemetry, RSSI

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.976
    Idézet Oko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Nem sikerült alkalmasabb topicot találnom, ne kövezzetek meg!
    Kicsit összetettnek tűnik a probléma, így hát az elejétől kezdem a leírását:

Egy új kopter építéséhez Omnibus F4 vezérlőt vettem. Rögtön frissítettem a legújabb Betaflightra a FW-t rajta. Frsky XM+ vevővel és Taranis X9D+ -al használnám. Csakhogy, az RSSI ezzel a kombinációval fix 50%-on állt folyamatosan. Másik gépemen ugyanilyen vevővel semmilyen gondom nem volt, nem beállítási problémáról van szó. Kis keresgélés után kiderült hogy az új betaflight ezzel a vezérlővel ilyen hibát okoz, ennek megoldása a vevő FW frissítése.
    Letöltöttem a FW-t, rábogoztam a Taranisra a vevőt, elindítottam a firmware telepítést, és kaptam egy "Firmware update error" üzenetet. A vevő ekkor a ledek alapján nem kompatibilis FW miatt már nem bindelhető a taranissal. Eu, non EU firmwarrel sem megy. ,
    Ekkor az Opentx 2.1.6-ról frissítettem a 2.2-re. Láthatóan fejlettebb a szoftver, így hosszabb üzenetet kaptam: "Firmware update error, module not responding."
    Az XJT firmware letöltése után a távirányítóról nem engedi a program az international FW telepítését. Az EU FW telepítését nem reszkíroztam, mert jelenleg a többi gépem működik a távirányítóval, akad amelyik az EU fw előtti korszakból származik, és azok FW frissítésétől az előzmények után ódzkodom. Nem igazán értem hogy miért nem "látja" fw frissítéskor a modult a táv, mikor minden gépem működik vele, kivéve ezt az egyet.

Van valakinek építő jellegű javaslata? Esetleg van aki olyan rutinos vevő FW frissítésben hogy az XM+ vevőm firmware-ét frissítse? (Remélem az árban megegyezünk. ) Az egész hétvégém ráment erre, és be kell lássam hogy ehhez kevés vagyok...
    Pedig nem nagy művészet a vevő firmware frissítése sem... S-BUS kimenetre, testre, 5 voltra a megfelelő drótok rádug, Taranis hozzácsatlakoztat a géphez, firmware felmásol a megfelelő helyre, utána gépről levesz, és már csak a menüben kell nyomogatni a gombokat.

https://www.youtube.com/watch?v=X0xLrPa__FM

Szerk: Egyedül a drótok sorrendjére kell figyelni, a táv felőli oldalon a piros vezeték nem középen van, hanem felül!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Utoljára módosítva: feket663 által : 2017-06-25 22:48

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.618
    Itt egy másik, ami kifejezetten a vevő FW feltöltésére koncentrál.
    https://www.youtube.com/watch?v=eYVk2lWPJxU
    Más sem tudná máshogy.

Junior Member
    Telefon
    204294267
    Hozzászólás
    3
    Szia!

Elméletileg így kellene működie. Sajnos sokaknál ez nem működik (nem csak nálam), és nem tudom miért. A menüben kiválasztott FW-t elkezdi írni egy pillanatra, majd firmware update error üzenettel leáll. A "helyreállító" xx.frk firmware-el ugyanezt csinálja.

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.618
    Feltételezem ezen már túl vagy: https://www.rcgroups.com/forums/show...-16CH-Rx-10-16
    Lehet, hogy mégis másik Taranis-szal kéne megpróbálni.
    Olyat el tudok képzelni, hogy a modul port rövidzárlat védelme túl érzékeny, ill. példányonként eltérő.
    Vagy FTDI adapterrel, ha van nem hamisból ilyened.

Ahogy olvasom, vannak érdekes és nem magyarázható "megjavulások". Én azt még kipróbálnám, hogy mi történik akkor, ha olyan modellen áll a Taranis, aminél ki vannak kapcsolva az adómodulok.

Junior Member
    Telefon
    204294267
    Hozzászólás
    3
    Igen, ezt a topikot átolvastam, A Banggood-os FTDI adapterrel nem kísérleteztem. Kiszedtem egy másik gépemből a másik, eddig jól működő ugyanilyen vevőt. Megpróbáltam frissíteni azon a fw-t. El is kezdte írni, majd a folyamatjelző mm-ekkel a kijelző túlsó vége előtt megállt, és hibaüzenetet adott, mely szerint a modul nem engedélyezte a frissítést.
    Ekkor vérszemet kaptam, és a belső modul FW-t is frissítettem. A vevők azóta sem flashelhetők, ugyanaz a hibaüzenet mint korábban. Épp csak bármely FW-t rakom fel a belső modulra, a többi, más fajta vevőm sem tudom bindelni.
    Tehát van egy 2.2-es Opentx-re frissített, beszélő távirányíróm, ami semmilyen modellemmel nem kommunikál.

Tudtok valakit aki javít távirányítókat hasonló problémával?

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    591
    Sziasztok!

Egy kicsit off, de taranis....
    Ez az a pont amikor a család elfogadja apa csőlátását......

Szép napot!
    Á.
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.011

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.226
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Senior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    +36 30 2298369
    Hozzászólás
    328
    Q X7 en hogyan lehet lejátszani zenét. Mivel kell mp3 at konvertálni wavra, és milyen beállításokkal?
    Elan; Bonzai; Seagull extra 300 EP

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.226
    Nocsak-nocsak-nocsak:

Ki lesz az első, aki kipróbálja?

FRSKY R9 868/900MHz RC link szett 100$
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Oldal: 175 / 177 ElsőElső ... 75125165171172173174175176177 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve