Oldal: 189 / 189 ElsőElső ... 89139179185186187188189
Eredmény: 1.881 - 1.889 (1889) összesen

Téma: FrSky Taranis 16 Channels, Full Telemetry, RSSI

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.685
    Gyorsan kipróbáltam. Ugyanaz a bajom vele, mint az előzővel.
    Számokkal és másodperccel együtt nagyon kilóg.
    Az óra, perc, másodpercet egy stílusban kellene generálni, úgy talán jó lenne.
    Az viszont tetszik, hogy nem hadar annyira.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    784
    Ok-ok, sajnos mostanában nincs időm a rádión, valós környezetben tesztelni.
    Legközelebb majd akkor újítgatok, ha több időm lesz.
    Nektek nem érződik túlvezéreltnek a magyar hang? Teljes hangerőn már-már kissé recsegősen hangzik.
    Azt hittem, hogy a hangszóró upgrade után másabb lesz, de ugyanaz a helyzet.

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.685
    Érdemes kitenni potira a hangerőt. Ha ezt a global function-ba írod, akkor nem kell minden modellnél ismételni.
    0 dB-re vannak normalizálva a fájlok, de azt én is hallom, hogy elég recsegős. Lehet máshogy normalizál az audacity.
    Előny, hogy jó hangos is tud lenni, ami akkor jön jól, ha ordít melletted egy metiles vagy benzines.

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    610
    Sziasztok!

Némi fejlemény, azoknak akik a Horus X10-ben látják a következő távirányítójukat.

Ha valaki olvassa a külföldi fórumokat tudja, hogy a legnagyobb port a töltés mikéntje és az akku kavarta. Az Frsky, bár nem kommunikálta, de módosította a távot, mégpedig úgy, hogy az eleinte külön egységként kiadott töltőt, integrálta az alaplapra, tehát elég csak a tápegységet beledugni ami sajna továbbra is 15 voltos( bár állítólag 12v-ról is tölt). Az akku továbbra sem cserélhető, és nincs külön akkufedlap, de lehet, hogy az is változni fog. Most megy a fröcsögés, hogy az Frsky arcul csapja a korai vásárlóit, ha nem ad valami megoldást, átalakító kitet a korai modellekhez.
    A táv egyébként hibátlanul teszi a dolgát az OpenTX nightly build-el egyetemben. Lassan a végére ér a 2.2.1 fejlesztése, mert ahogy nézem jóformán csak csinosítgatnak rajta. A könnyebb és keskenyebb Taranis után meg kell szokni. Két kézre kényelmesebb mint a Taranis, de egy kézben fogva nem biztos, hogy jobb. Még nem ejtettem el, de lehet, hogy egy pörgős DLG feladat közben kicsúszhat a kézből.
    Eddig csak a belső antennával használtam. A külsőt lecsavartam mert a belsővel is kielégítő a vétel.
    Hatótávtesztet végeztem "range test" beállítással Open tx alatt, belső antennával, X4R vevővelúgy, hogy egy füves reptéren a gép a földön volt. Az egyik antenna a távnak kersztben keresztben, a másik a távtól el mutatott. A távot a gép felé fordítva, vízszintesen, csípő magasságban tartva távolodtam a géptől. kb 10m-en jött az RSSI riasztás, majd kb 40m-re távolodva, a telemetria kapcsolat megszakadt riasztás és ezzel egyidőben a vevő átváltott failsafe beállításra.
    Elégedett voltam az eredménnyel, és vidáman röpködtem. A Taranisszal, ha nem vízszintesen volt az antenna, és balról jobbra kb 80-100 m távolságra kb 20 m magasságban áthúztam akkor általában beriasztott, ennél nem volt ilyen.

Szép estét!
    Á.
    Utoljára módosítva: csaron által : 2017-11-29 23:07

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    610
    Köszönöm a helyesbítést!
    Mindkét dologban igazad van!
    Javítom.

Ps: szerettem volna áthúzni a hibát és úgy javítani de nem sikerült.
    Leírná valaki hogy hogyan lehet áthúzott szöveget beszúrni?
    Á.
    Utoljára módosítva: csaron által : 2017-11-29 23:09

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    784
    Végre újra tudom használni a szobaröppencseimet.
    Megérkezett a multiprotokoll modul. E hónap közepén rendeltem a bg-ről, sikerült elcsípnem egy villámakciót, így "csak" $35.99 -t fizettem érte.
    Egy Syma X5C és egy MJX X800-al teszteltem, tökéletesen működik. Még a led-ek kapcsolását és a bukfencezést kell kisakkoznom. A legfrissebb, 1.1.6.24-es firmware-el szállították... egyelőre maximálisan elégedett vagyok vele. Annyi bibi van csak vele, hogy elég nehéz a modult tüskére játszani behelyezés közben, de végül is úgy sem szedegeti ki az ember mindennap.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    784
    Szeretnék a 680-as hexámra ledvezérlést szerelni, amit a taranis-ról lehet kapcsolgatni. A karok végén van 3-3, hagyományos, nagy fényerejű led, 12V-ra ellenállásozva. Ezt a ledvezérlőt néztem ki:
    https://www.banggood.com/Multi-funct...r_warehouse=CN
    Lehet variálni, hogy milyen sorrendben kapcsolja egyesével fel/le a ledeket, viszont minden egyes kapcsolásnál egy ledet kapcsol csak. Néztem a működéséről videókat, kissé mókás, ahogy kattognak a táv kapcsolójával.
    A kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e oldani lua script-el, vagy valahogy, hogy egy kapcsolással végigkapcsolja a rákötött ledeket, illetve ugyanígy lefele?

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.685
    Talán script nélkül is lehet.
    https://www.youtube.com/watch?v=i6XUGSD18wU
    A lényeget ebben látom: "Uses the timer function in the logical switch setup to control the auto cycle feature."
    Csak tipp, mert abban sem vagyok biztos, hogy értem a kapcsoló vezérlésének mikéntjét.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    784
    Igen, valami ilyesmire gondoltam.
    A lényeg, hogy meghatározott számban, meghatározott időközönként maximális pwm jelet adjon a vevő a beállított csatornára.
    Köszi a segítséget, szerintem ezen már el tudok indulni.

Oldal: 189 / 189 ElsőElső ... 89139179185186187188189

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva