Oldal: 1 / 65 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (644) összesen

Téma: Láncfűrészmotor repcsibe vagy bármi másba

Senior Member
    Hozzászólás
    116

Láncfűrészmotor repcsibe vagy bármi másba

Sziasztok!

Ez a kérdésem főleg Deltahf-nak szól és azoknak akik már tettek láncfűrész vagy egyéb kisgépmotort bármijen RC-s alkamatosságba:
    Kérdéseim a következők:
    Mijen márkáju és hány ccm-es láncfűrész alkalmas erre a célra?
    Esetleg lehet-e külön kisgép motort venni?
    Mijen átalakítások szükségesek repülőgépekbe ill. hajókba való beszereléshez?
    Létezhet-e az, hogy a 10 ccm-es SC-mnek ( 1.68 kW, 2.2 LE) nagyobb a teljesítménye mint egy 24 ccm-es benzinesnek?

A válszokat előre is köszönöm!
    Üdv: Canis
    Zentai Balázs
    <br />Tel.: +36305973177
    <br />Skype: zizibalazs
    <br />"A modell nem esik messze a pilótájától..."

Senior Member
    Hozzászólás
    666

A megszólítottak lassan válaszolnak.

Kezdjük hátulról. Nézzük pl. az Airwold motort. Katalógus adatok szerint 22 ccm, 3,5 LE, 18x10-es légcsavart is el tud tekerni. Hol jön ennek közelébe az SC motor? Egyébként nem csak a teljesítmény számít. Az is fontos, milyen nyomaték mellett keletkezik ez a teljesítmény. Ha ettől az "apróságtól" eltekintenénk, akár 3.5 ccm-es motor is szóba jöhetne...

Nekem is voltak átépítős terveim. A tényleg értő szakember hamar meggyőzött, hogy a kezemben levő kiszerelt motornál sokkal jobban használható egy igazi modellező benzines motor...
    MMSZ kártyaszám: 1521

Senior Member
    Hozzászólás
    116

Szia Rc7!

Az általad említett Airwold motor nem tudom mennyiből jön ki,de szerintem 45000-ből biztos nem.
    AL-KO láncfűrész (2LE) pedig csak 38000 Ft
    Nem mondom hogy ez a legjobb választás, de még midíg olcsóbb mint az M&H-nál a legolcsóbb benzines.
    Ha ezek aláncfűrész motorok nem használhatók repülőbe, (a súlyuk miatt) lehet e hajóba szerelni?
    Egyébként te milyet próbáltál beszerelin?
    Deltahf egyébként 60 ccm-es stilhlmotort használt a mürepülőjébe.
    Üdv:Cm
    Zentai Balázs

Senior Member
    Hozzászólás
    666

Bután hangzik, de körül kell nézni. Az említett boltban valóban 95. De pl. az origoban az mvvs 55. Biztos vagyok benne, hogy még lehet ennél is jobb lehetőségeket találni. Persze a gyári motornál elmarad a barkácsolás öröme..

(Mi damilos fűnyíróval próbálkoztunk.)
    MMSZ kártyaszám: 1521

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Szia Canis,

egy elözö topicban (meg tavaly nyaron) irtam a motoros fükaszak konvertalasarol, adtam is egy-ket link-et, tovabba elmeseltem hogyan es mire jok ezek a motorok !!

Nem akarom ujra az egesz litaniat ismetelni, ezert küldök itt ujra egy-ket linket, talan ezek segiteni tudnak majd a dilemmadban.

Amerikaban ez variacio nagyon kedvelt es elterjedt, az konverziok arai is megengedhetö keretek között mozognak. Egy 35ccm-es, benzines es elektronikus gyujtassal ellatott konverzios motor (komplett es uj !!) meg mindig kb. 50%-al olcsobb mint egy hasonszörü modellmotor es ugyanazzal a teljesitmennyel is persze !!

Ez egy ceg akik csak ezt a tipust "gyartjak":

http://www.jagengines.com/

Itt megtalalhato az összes fükaszakrol (weed-whacker) szolo tema:

http://www.rcfaq.com/answers/engines/weedies.htm#LINKS

Ez a ceg szerintem a legjobb es legnepszerübb amerikaban jelenleg es szallitanak is barhova !!

http://home.att.net/~carrprecision/Page3.html

Amennyiben M.O.-on is tudnal hozzajuk elektronikus gyujtast beszerezni, vagy hazilag keszittetni, igy az egesz konverzio meg olcsobb lenne !!
    Aluminium kipuffancsok is könnyen hegeszthetök ezekhez, tovabba a Ryobi es a Homelite motorokhoz otthon is lehet alkatreszeket (motorfelujito kit-eket) kapni !!

Remelem tudtam valamicsket is a problemaddal segiteni !!

üdv,

Charles

PS: meg csak annyit akarok hozzafüzni, hogy a szallitas Europaba ugy US $25-35 között mozog a "Global Express"-el, de ezt ugy kell kerni hogy ezzel szallittassak a cuccot !!! Az aru 4-5 nap alat itt van !!

Senior Member
    Hozzászólás
    166

Hello

Már annyira felkeltette az érdeklődésemet a dolog,, hogy én is elkezdtem nézni noname láncfűrészeket. Pl most a Brico-ban 38cm·3-es motor van 1 fűrészben 40 000 HUF. .Persze CSAK nézni.

Bicska

Senior Member
    Hozzászólás
    116

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
    Elolvastam a benzinesekről szóló topicot és sikerült sokmindent
    megértenem.
    Egyébként azt lehet-e, hogy a fűkasza gyári gyújtását használni a
    repcsibe, természetesen megfelelő árnyékolás használata mellett
    (már ha lehet ilyet).
    A súly ebben az esetben probléma?
    A repülő egy felsőszárnyas túragép lenne 2 m fölötti fesztávval
    (olyan Pipier cub féle)
    Nekem nem a teljesítmény a lényeg, hanem az üzemeltetési költség,
    a stabil működése, a hangja :twisted: , és a gép nagysága.
    Mellesleg nem szivesen adnék ki 120$-t gyújtásszabalyzóra mivel még diák vagyok.
    Amúgy diákoknak nincs valami kedvezmény :lol: ?
    Zentai Balázs

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Nem tudom hasznaltal-e mar fükaszat ??

Nekem van egy, nem is akarmilyen, de mire berantom.........
    Most ugyanezt kepzeld el egy modellen ........ :shock:

Sajnos az elektronikus gyujtast nem fogod meguszni !!
    De azzal akar ujjheggyel is bepöccen a moci. Arrol nem beszelve, hogy normal, kevert benzinnel (benzinkuton, napi arfolyamon) repülhetek es nem kell meg egy csomo penzt sen kiadnom a draga naftaert amivel mas normal modell-motor megy !!

Szoval lehet gondolkodni !!

Szetrangatom a gepemet beinditaskor es karomkodok, hogy megsporoltam ugyan a draga gyujtast, de.......... :twisted:

Vagy pedig ha mar a motoron sporoltam kb. 50%-ot, akkor mar legalabb a gyujtas is legyen jo rajta es ne a szar-ragoskodas miatt ne induljon be a mocim !!

Valahol, valamit, valamiert.............

Ingyen sajnos nem adjak amerikaban sem, csak mert te meg a gyujtast is le akarnad rola sporolni !!
    Vagy "Akkor jo, megveszem a draga 120 dollaros gyujtast, ha ingyen hozzaadjak a motort is..."

Ebredj mar fel fiu !!!!

A normal, benzines modell-motor draga, ez a variacio mar megengedhetöbb, de neked meg igy sem jo ?? Akkor repülj inkabb gumimotorossal, meg küldök neked beföttesgumit is hozza, nehogy meg az is problema legyen, hogy venni kell azt is !! Jo ??

Most nem gonoszkodni akartam, de maradjunk a földön !! Ha tanulo vagy es keves a penzed, akkor igyekezz a penztarcadhoz meretezni az igenyeidet !!
    En is almodozom egy turbinarol, de egyenlöre nem fer a keretbe !!
    Tehat repülök tovabbra is a "szegenyember turbinajaval" azaz az impellerrel. Mihelyt nyerek a lotton, vagy beüt a gazdagsag, nekem is lesz turbinam !!
    De addig is nem keresem hol adjak ingyen !!

Senior Member
    Hozzászólás
    116

Szia Cbruder!

Ez ám a gyors válasz !
    Rátapintottál a lényegre:
    Sose indítottam még ilyen motort, de láttam egy régi 50 ccm-es
    láncfűrész indításának "rituáléját".
    Ha starterrel (akkus fúróval) próbálnám meg beindítani, talán nagyobb sikerrel járnék mint kötéllel, vagy kézzel.
    Kezdetnek megfelelne nekem ez a megoldás és 10 perc szenvedés,
    de ha egyszer elindul...
    A kérdésem az hogy mindezzel együtt technikailag megvalósítható-e ez?
    Zentai Balázs

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

igen,

föleg ha ismersz valakit akinek van egy jol felszerelt mühelye marogeppel, esztergaval..... (igy meg olcsobb :-) )

Attol a cegtöl, amelyiknek utolsokent adtam meg a cimet, lehet tervrajzokat is kapni a konvertalashoz (sajnos azt sem ingyen) a többi mar a mühelytulajdonos kezügyessegen mulik.

Rengeteg elektromos gyujtasrol is lattam rajzokat (meg a magyar Interneten is) tehat meg ez sem lenne problema hazilag es olcson ezt is elkesziteni hozza !!

üdv,

Charles

Oldal: 1 / 65 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve