Oldal: 2 / 149 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (1490) összesen

Téma: Minden ami Gravel Hound, Rising Storm! (Tamiya DF-02)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Minden ami Gravel Hound, Rising Storm! (Tamiya DF-02)

Idézet LittleG eredeti hozzászólása
    nemtudnátok megmondani, hogy hétvégén hogy van a nyitvatartásuk, mert nem hozza be a net a címüket már 3. napja a másik meg, hogy a címük a hajós utca ...? na még van kérdésem, mennyire tudja ez a kis gravel hound megszorongatni a robbanós buggykat?
    Szia.

hétköznap: 10.30-18.00-ig, szombaton 11-13-ig szoktak lenni, vasárnap semeddig.

A honlapjuk karbantartás alatt van.

A hajós utca - Ó utca sarkán vannak, a kávézó mellett.

A kis gravel hound pedig nem arra lett kitalálva, hogy megszorongassa a robbanósokat, de ha inkább a kis autóknak kedvez a pálya, akkor nagyon is esélyes lehet.
    Mivel az utcára kerültem a családommal, így a modellezést befejeztem. Újabb hsz-ek sem lesznek.

Junior Member
    Hozzászólás
    24

nagyon szépen köszönöm a válaszodat, információkat, eldöntöttem emellett a gép mellett maradok

Junior Member
    Hozzászólás
    24

mit cseréljek ki rajta sztetek? ami gyárilag nem megfelelő

Senior Member
    Hozzászólás
    221

Szerintem, már ha beleszólhatok rögtön vegyél bele csapágyakat!! Ez az egyik legfontosabb szerintem!!
    Rendet csak a kis emberek tartanak, mert mi, a zsenik átlátjuk a káoszt !!!
    <br />
    <br />-M-03-as Mini Cooper Racing! + TUNING
    <br />-Hype Hot-Shot

Junior Member
    Hozzászólás
    24

naná, hogy beleszólhatsz, minélt többen de csak tanácsokat ám szóval csapágy, más nem köll?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Az első amit beletennék az az alu kardán (kb 1'500 huf). Mivel a DF-02 Gravel Houndnak kardánalagútja van, igy nem a legegyszerűbb utóbb cserélni a gyári műanyag kardánt, célszerű már eleve az aluval összerakni és akkor azzal már soha többet dolgod nem lesz.

A Gravel alapból golyós csapágyazott difivel és kardánnal jön ki, csak a kerekek műanyag csapágyasok, amit célszerű is benne hagyni, hogyha sokat akarod koszos helyen használni, mivel jóval kisebb a takaritási igénye. Ha a kerékhez golyós csapágyakat teszel, akkor azt minden játék után célszerű takaritani, mivel nagyon könnyen rozsdásodik.
    Mivel az utcára kerültem a családommal, így a modellezést befejeztem. Újabb hsz-ek sem lesznek.

Junior Member
    Hozzászólás
    24

hühh akkor most itt ellentmondotok egymásnak? na de akor a kardánt azt megfogadom ! mennyire megy ezzel az alap motorral? végsebességet lehet tudni? vagy saccra? nemmintha ez lenne a legfontosabb, csak érdekel !

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Elkerülte figyelmedet a lényeg.

Nem azt mondtam hogy ne golyóscsapágyazd be, hanem azt hogy akkor sokkal nagyobb lesz a takaritási igénye az autónak.

Egyébként is illik minden játék után kitakaritani azonnal az autót, de legkésőbb mikor hazaérsz. Ellenben tudom magamról, hogy egy fáradt nap után nem szivesen állok neki még 1 órát takaritani. Ha koszos/sáros/nedves helyen játszottál vele és nem takaritod ki még aznap, akkor már másnapra megrozsdásodik a csapágy. Ha pedig ez többször is előfordul, akkor teljesen berozsdásodnak a golyók, amitől többet lassit, mint amennyit használ. Ekkor pedig dobhatod ki a drága (350 huf/db) csapágyaidat. Ezért mondtam hogy attól függ hogyan használod. Természetesen ha mindig karbantartod az autótad, akkor igenis jó szolgálatot tehet a golyós csapágy, nekem is van benne. De tudni kell róla, hogy töblet gondozást igényel a sima gyári műanyaghoz képest.

Az autó végsebessége alap helyzetben kb 20-25 km/h, de ez nemigen mérvadó. Egy buggynál sohasem a végsebesség számit, sokkal inkább az ereje és a "rugalmassága". Egy buggy inkább pörgő kerekes csúszkálásra, ugratásra való, nem mérhetetlen száguldozásra. Szerintem...

Junior Member
    Hozzászólás
    24

mekkora motort, azaz mit ajánlotok a gyári helyett bele? mennyivel lesz jobb tőle , mert ami benen van az nem túl meggyőző számomra, szeretném, ha kb 3x ennyire menne jobban a gép lehetséges ez valahogy? a moci az a gyári

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Idézet LittleG eredeti hozzászólása
    mekkora motort, azaz mit ajánlotok a gyári helyett bele? mennyivel lesz jobb tőle , mert ami benen van az nem túl meggyőző számomra, szeretném, ha kb 3x ennyire menne jobban a gép lehetséges ez valahogy? a moci az a gyári
    Szia.

Igen, lehetséges erősebb motort tenni bele, de tudnod kell, hogy akkor drasztikusabban lecsökken a játékidőd, kb a felére-harmadára. Tehát ha eddig játszottál egy aksival egy fél órát, akkor most kb 10-15 percet fogsz.

A kocsiba javasolt motorok erősség szerint, növekvő sorrendben:

- Tamiya Sport Tuned (fekete, a gyári alap szabályzó elbirja) újonnan kb 6'000 huf - beszerezhető: pl www.modellzona.hu

- LRP GT2 Turbo 19x2 (a gyári szabályzó NEM birja el, erősebb kell bele!) újonnan kb 5'000 huf - beszerezhető: pl www.modell.hu

- Tamiya Super Stock Type TZ (kék, a gyári alap szabályzó elbirja) újonnan kb 10'000 huf - beszerezhető: pl www.modellzona.hu

- LRP GT2 Turbo 15x2 (a gyári szabályzó NEM birja el, erősebb kell bele!) újonnan kb 5'000 huf - beszerezhető: pl www.modell.hu

Az elsővel valamivel erősebb lesz, de alig gyorsabb.

A másodikkal már jelentősen gyorsabb és erősebb lesz.

A harmadikkal (általam is ez az ajánlott, de kezdésnek talán túl sok lehet!) sokkal gyorsabb lesz és nagyon erős/pörgős. Ekkor már közel úgy viselkedik majd az autó mint egy robbanós buggy.

Az utolsó pedig a leggyorsabb lesz, de nem annyira pörgős, mint a Tamiya Type TZ-vel.

Neked kell döntened, de ennél erősebb motort semmiképpen nem tennék bele, hacsak nem kimondottan versenykiirás valahol.

Ne felejtsd el, hogy bár mind a kettő LRP motor olcsóbb a Tamiya-s társaiknál, de másik elektromos szabályzó kell hozzájuk!

Az itt feltüntetett árak az új, bolti termékekre vonatkozik. Ha szerencséd van akkor itt a fórumon olcsóbban is kifoghatsz használt, de működőképes példányokat. :wink:

Nem tudom végül milyen tuningot tettél az autódba, de motor tuningnál mindenképpen javasolt az alu kardán, az alu motor hűtő és az alu motor tartó!

Használd egészséggel az új autódat!

Oldal: 2 / 149 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva