Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (42) összesen

Téma: Modified motorok beállitása

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Modified motorok beállitása

Szeretnek tobbet megtudni ezekrol a motorokrol.
    - mit jelent pontosan az idozites?
    - mik a szabalyok az idozites allitasaval kapcsolatban?
    - hogyan valtozik a javasolt attetel az idozites valtoztatasaval?
    - miert van az, hogy nehanyan a '+' oldalon mas kefeket hasznalnak mint a '-' oldalon vagy mas rugokat?
    - milyen trukkokkel lehet ezeket a mocikat csucsformaba hozni?

Ne fogjatok vissza magatokt johet minden jotanacs vagy tapasztalat.

Member
    Hozzászólás
    47

Szia Petya!

Alig győzöd olvasni a sok hozzászólást mi?

Ezt a témát látszik, hogy vágja mindenki.

Mi már soxor megdumáltuk, de beírom ide is.
    A Mody motorokat úgy szoktam (én spec...) beállítani, hogy 2V-os bejáratásnál 9-10 A kötzötti áramot vegyen fel.
    Ez a Pulsarral jól mérhető.
    Ennél a TIME-olásnál a 12x2-es motor kb 40-42 ezret forog és 210-220W a teljesítménye. Ha a jó a motor a nyomatéka 115-125 Nmm között van.
    Ezt Robitronic teszterrel mértem.
    Ha tovább tekered akkor magasabb lesz a fordulat, de csökken a teljesítmény és a nyomaték, nő az áramfelvétel és érezhetően melegszik a motor.
    Persze egy jól megválasztott áttétellel egy nagy pályán csak az 5perc szab határt

Az én motorjaim annyit fogyasztanak, hogy az 5 perc után még 200-300mA kijön belőlük 20A-el merítve.
    De vannak akik 5perc 10mp-re időzítenek és úgy viszik a rajtrácsra az autót kézben

Jó tanács, aki mody motorral megy. Érdemes megnézni az időeredményeket. Ha a leggyorsabb köröd a futam vége felé van (pl az utolsó kör láttam már ilyet sajátomon akkor nem a motorral van a gond. Nem tudod elvezetni az autót.
    Amikor már merül az akksi vezethetőbb lesz az autó és jobb köridőt tudsz menni ,mert szűkebben kanyarodsz és nem húzod túl a gázt.
    Amígy ez így van addig nem a TIME a legfontosabb.
    Addig én nem tekerem fullra, inkább hagyom kímélőbbre, hidegebbre a motort.

De ezek mind az én véleményeim, nem mérvadók, csak tapasztalatok.

Member
    Hozzászólás
    91

Lamma kérdés: mely típusok javllottak különösen a modified kategóriában? Hátha beruháznék egyre
    T1 Evo II/LRP F1 PRO Reverse/NOSRAM Vision 17x2/T3PDF (FM 40.735, 40.815, 40.835 MHz),

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

A javallott tipusok:

Corally Black series,
    Orion/Peak V2
    Trinity Cobalt
    Reedy Titanium

Petya,

Igazabol ezt a temat senki sem vagja ezert nem is szamitottam sok hozzaszolora, egy kezemen meg tudom szamolni azokat akik ertenek egy kicsit ezekhez a motorokhoz.

Ha valakinek van barmilyen linkje ahol le vannak ezek a dolgok irva ne habozzon megosztani. (az orion honlapjan oscar bacsi ket eve igeri hogy leirja a tutit de szarik a fejunkre)

Probaltal mar a rugokkal jatszani, hogy mi valtozik tole? Azt ugye altalanossagban tudjuk, hogy a kemenyebb rugo nagyobb nyomatek kisebb fordulatszam. De mit mutatnak a meresek?

Member
    Hozzászólás
    47

A javallott tipusok kozul volt szerencsem kiprobalni a Trinity Cobalton kivul a tobbit. :? Ezeken kivul a Corally uj Groowed 12x1 -es verziojat is.
    Messze a legjobb a Corally Black Gold Series 12x1 -es Groowed verzio
    volt szamomra. Amugy en ketfele full ezust kefet hasznalok es Corally
    extra hard rugot. A ketfele ezust kefe kozul az egyik CS T0605 egy kemenyebb ezust kefe. A masik a NOSRAM P-Super-Silver brush.
    A CS kefe kisse gyengebb teljesitmenyu mint az etalonnak tekintheto
    GM champion kefe a NOSRAM ezust viszont jobb kisse. Cserebe mindketto kefere igaz az hogy kimeli a kommutatort es igen magas a kefe
    elettartama is a hagyomanyos kefekhez kepest.

Idozites/elforgatas: En is a 9-10 A /2v -ot szoktam beallitani.
    Ugyanakkor elmeletileg szerintem adott rugoval adott kefevel a legjobban
    akkor jar az ember ha a maximalis hatasfokot keresi meg.
    Erre szokott a gyarto elforgatasi szogre ajanlatot tenni. Pl. Corally 6-7 osztas. Ha ezen a ponton kicsi az aramfelvetel en akkor jobb kefet / kemenyebb rugot teszek a motorba.
    Attetel: Elmeletileg a motor uzemi munkapontjanak a legnagyobb teljesitmeny es a legjobb hatasfok kozott kellene lennie, akkor lenne idealis.

+- kulonbseg: Haat ... szerintem az aramnak van egy iranya ahogy atmegy az egyenaramu motoron ... az egyik kefen at belep ... a masikon at kilep. Sokkal jobb lesz a vegeredmeny ha az ember ezt figyelembe veszi. Ugyanakkor a mi szintunkon ez szerintem nem relevans.

Trukkok: Egy trukk ami nem trukk ... hagyomanyos morokhoz hasznalj pajzs beallito palcat .... gyakran. :wink: Foleg ha mondjuk hajlamos vagy felreattelezni a motort es ezaltal kisse tulmelegiteni.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Na alakul ez

Idézet CJoe eredeti hozzászólása
    ...A masik a NOSRAM P-Super-Silver brush.
    A CS kefe kisse gyengebb teljesitmenyu mint az etalonnak tekintheto
    GM champion kefe a NOSRAM ezust viszont jobb kisse.
    Nem lehetseges, hogy a Nosram kefe az ugyanaz mint az LRP P-kefeje? Eddigi tapasztalataim szerint minden Nosram kutyunek megvan az LRP megfeleloje - sot a Reedy is kiadott egy P kefet ami erosen hasonlit az LRP kefehez. (persze mindharom aranyarban van )
    A Trinity is kijott valami hasonloval de az duplashuntos.

+- kulonbseg: Haat ... szerintem az aramnak van egy iranya ahogy atmegy az egyenaramu motoron ... az egyik kefen at belep ... a masikon at kilep. Sokkal jobb lesz a vegeredmeny ha az ember ezt figyelembe veszi. Ugyanakkor a mi szintunkon ez szerintem nem relevans.
    Itt mire gondoltal? Arra hogy a poztiv oldalra egyel kemenyebb rugot ajanlanak mint a negativra?

Trukkok: Egy trukk ami nem trukk ... hagyomanyos morokhoz hasznalj pajzs beallito palcat .... gyakran. :wink: Foleg ha mondjuk hajlamos vagy felreattelezni a motort es ezaltal kisse tulmelegiteni.
    Mindig leelenorzom a motorjaimat pajzsbeallito palcaval de eddig meg egyszer sem tapasztaltam, hogy elallitodott az eredetihez kepest, bar ezek nem 12 koros dogok.
    Egyebkent, hogy szoktad beallitani? A palcahoz kapott leiras azt irja, hogy akkor jo ha osszerakod a motort a forgoresz nelkul es a palca siman atcsuszik a pajzson. Mashol viszont azt olvastam, hogy pont az a jo ha nem csuszik at hanem azonos szogben el van forditva forgasirannyal szemben egymashoz kepest a + es a - oldal. Ez a szog minden motornal mas es a kefe kopasa hatarozza meg.

Van valami jo szerszam a rugot tarto henger lecsavarozasara? A motorok tobbsegen nem lehet valami jol hozzaferni - fogoval meg megse szivesen esik neki az ember.

Member
    Hozzászólás
    47

NOSRAM=LRP=Reedy tok ugyanaz a kefe tudtommal.

+- problema. Az aram kilepesi pontjan nagyobb a szikrakepzodes
    valoszinusege es ebbol kovetkezoen a kefe melegedese is.
    Ezert itt joval fontosabb az hogy gatoljuk a szikrazast es a kefe esetleges lebegeset nagyobb fordulatszam eseten. Ugyanakkor a masik oldalon ha gyengebb rugot hasznalunk talan magasabb fordulatszamot erhetunk el ... esetleg ... Ezzel a resszel nem tul sokat kiserleteztem a gyakorlatban de egy kicsit igen. Ha ez lesz a szuk keresztmettszet majd bevetem. :wink:

A motorpalca tuning motoroknal tobbszor hasznos mint stock motoroknal.
    Nagyobb teljesitmenyu motoroknal gyakoribbak a pajzs - problemak a joval nagyobb teljesitmeny es ho miatt.
    Az atmeno palcaval meroleges beallitast kovethetsz el ill stock motornal egy minimal forgatast is kb. +1 fok. Ha meroleges palcaallitas utan is van
    a kefen torzulas kopasban akkor a kefe lotyog a pajzsban. Hasznalj pontosan illeszkedo kefet ... vagy oldalankent fordits ra egy kicsit a pajzsra a palcaval a forgasirannyal szemben ... modositva az atdugott palcaval elkovetett meroleges kefe beallitast. Ha igy sem jo cserelj pajzsot vagy valassz jobban passzolo esetleg szorulo kefet es csiszold be a megfelelo meretre.

Senior Member
    Hozzászólás
    629

NOSRAM=LRP=Reedy tok ugyanaz a kefe tudtommal.

+- problema. Az aram kilepesi pontjan nagyobb a szikrakepzodes
    valoszinusege es ebbol kovetkezoen a kefe melegedese is.
    Ezert itt joval fontosabb az hogy gatoljuk a szikrazast es a kefe esetleges lebegeset nagyobb fordulatszam eseten. Ugyanakkor a masik oldalon ha gyengebb rugot hasznalunk talan magasabb fordulatszamot erhetunk el ... esetleg ...
    Ez azt jelenti, hogy a + oldalon gyengébb rugót, a - on meg inkább keményebb rugót illik használni?
    Üdv, Tegzi<br />FF01; TA03R-TRF; TA03RS-TRF; DF-02; Volvo Penta<br />3PK PCM 41.180;<br /><br />Tel: 0630-828-3324

Senior Member
    Hozzászólás
    123

Íme a legutóbbi mérési eredményeim, két kefe közötti különbség:

Motor: LRP-HPI Challenge 17x2 (#57772), frissen esztergálva, a hozzá járó standard rugóval. (A mért kefék használtak voltak, kb 6-8 aksit futottak, és a frissen esztergált kommutátorral csak alig tudtam összekoptatni egy picit &#245;ket. Így lehet hogy a mérés elvi hibás de azért íme

Kefe: Peak Racing PEK2153 Serrated Silver Brush 4-10
    Power | RPM | Efficiency | Current @ max Eff | Torque
    184 | 33712 | 80.3 | 29.9 | 225
    186 | 34246 | 78.7 | 26.4 | 221
    183 | 34558 | 79.1 | 26.3 | 215
    ---------------------------------------------------
    184.33 | 34172 | 79.37 | 27.53 | 220.33

Kefe: LRP Original (P-Silber Brush) Part Numbert majd otthonrol
    Power | RPM | Efficiency | Current @ max Eff | Torque
    180 | 32677 | 80.1 | 24.5 | 222
    182 | 33185 | 81.5 | 24.1 | 222
    -----------------------------------------------
    181 | 32931 | 80.8 | 24.3 | 222

Angelo

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Idézet Tegzi eredeti hozzászólása
    Ez azt jelenti, hogy a + oldalon gyengébb rugót, a - on meg inkább keményebb rugót illik használni?
    Szerintem a + oldalon kell kemenyebb es a - oldalon puhabb rugo, ezt abbol is gondolom, hogy a trinitynek van polarized spring set-je ahol a + oldali lila (heavy) a negativ oldali meg Piros (Medium Heavy)

Nem tudom, hogy mi mulik rajta a MPM szerint nagyobb lett igy a motorom aramfelvetele es a csucsfordulatszama de sajnos teszterem nincs pedig az adna biztos eredmenyt.

Angello, jo teszt - ez a peak kefe is hasonlo ezust szinu vagy ez a hagyomanyos bronz szinu magasabb ezusttartalommal.
    Kivancsi lennek 12 koros mocikkal mi lenne az eredmeny.

Egyaltalan elmondhato, hogy ha egy kefe jo egy 17 koros mociba akkor az jo lesz a 12 korosbe is????

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva