Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (42) összesen

Téma: Modified motorok beállitása

Member
    Hozzászólás
    91

Modified motorok beállitása

Angelo!

Mivel mértél? Nálam is elférne egy ilyen kütyü
    Amúgy látható a különbség, mind teljesítményben, mind fordulatszámban.
    T1 Evo II/LRP F1 PRO Reverse/NOSRAM Vision 17x2/T3PDF (FM 40.735, 40.815, 40.835 MHz),

Member
    Hozzászólás
    91

Ja, az említett motor (HPI 17T Challenge Motor (Best.Nr. 57772) )gyári adatai a honlapról:

Durchschnittliche LRP-HPI 17T Challenge Motoren haben 185 Watt bei 31.000 U/min, teilweise auch darüber! Radarspeed im 1700g schwerem HPI Super EP auf der Challenge DM: 56Km/h!
    T1 Evo II/LRP F1 PRO Reverse/NOSRAM Vision 17x2/T3PDF (FM 40.735, 40.815, 40.835 MHz),

Senior Member
    Hozzászólás
    123

Idézet cvt01 eredeti hozzászólása
    Angello, jo teszt - ez a peak kefe is hasonlo ezust szinu vagy ez a hagyomanyos bronz szinu magasabb ezusttartalommal.
    Ez inkább bronz magas ezüsttartalommal (4-10 runs és kopik is rendesen), az LRP P-Silber sokkal "ezüstösebb", és hosszabb életű is.

Idézet Totyasrác eredeti hozzászólása
    Mivel mértél? Nálam is elférne egy ilyen kütyü
    Egy CS motorteszterrel, de nem az enyém, segítőkész modellezőtársak bocsájtották a rendelkezésemre röpke 1-2 órára.

Angelo

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Ez egy borzasztóan bonyolult téma. A tamiya EB-n (hollandiában) nekem is volt alkalmam kipróbálni egy ilyen tesztert. Ezek után kicsit másképp állok a dologhoz. Nem biztos, hogy az rpm mindig számít. A motorjaim olyan 27000-től 31000-ig pörögtek állapottól függöen a teszteren. De a lényeg mindig az volt, hogy melyik fordulaton van a teljesítmény maximuma, mert az volt a tapasztalat, hogy ezután a motor kifullad és nem tudja tovább gyorsítani a kocsit. Tehát a motorok nagyjából 22-23000-et forogtak csak a célegyenesben (ezt a célegyenes hosszából és a megtételhez szükséges időből számoltuk ki) . Most ezek után legyen okos az ember... Na majd BAT21 megmondja a frankót

Hogy a motor milyen fordulatig tudja gyorsítani még az autót áttétel és motor függvénye. Egy biztos a max rpm mindig csalóka.

Miért nem 10rugó egy ilyen teszter ?

TaálPeti

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Idézet Toki eredeti hozzászólása
    Miért nem 10rugó egy ilyen teszter ?
    Biztos van olyan valutanem amiben 10rugo

Az vilagos, hogy a fordulatszam onmagaban nem mond semmit a motorrol ezert figyelik a sracok az aramfelvetelt is. Meg igy is el lehet menni a malnasba de azert ez mar jo tajekozodasi alap legalabb arrol hogy sikerult-e az esztergalas es a bejaratas.

Member
    Hozzászólás
    47

Sajna a Cs teszter is csalóka.
    Mert ugye a normál 7,2 V-os akksiról megy.
    Nekem is volt CS-em és uagyanazt a motort tesztelve, az akku feltöltést követő óránként mérve folyamatosan romló eredményt kaptam.
    Ami betudható az akku "fáradásának"
    Ha Angelo ebben a sorrendben mérted a 3-3-as sorozatot akkor ez is csalhat.
    Ki kellene próbálni friss akkuval fordított kefe sorrenddel.

Ezért cseréltem le a Cs-t Robitronicra. Ennek sokkal kisebb a szórása a mérések között. És teljesen független az akkutól, mivel egy 12V-os 20Ah-sa akksiról megy.

A rugó kérdést a Trinity úgy ajánlja, hogy az erősebb rugót a + oldalra.
    Én kipróbáltam és a 12x2-es HUDY motor rosszabbat teljesített ezekkel mint a saját rugójával.
    Viszont a Corally 17x2-es a GM3 kefével sokkal jobbat szakított polarizált rugókkal.
    Erre varrjatok gombot...

Visszatérve az eredeti kérdésre, szerintem a feszültség (mivel egyenáramú a motor) fontosabb mint a mA.
    Ha jól van beállítva a motor akkor az 5 percet ki kell bírnia a 3300-as akksinak, még maradni is kell egy kevésnek.
    Amiért mégis egyre nagyobb kapacitású akksikat csinálnak az a merülési görbe miatt van.
    A Futaba tölő merítésnél kijelzi a kezdeti, középső és végső szakasz átlagfeszültség értékét.
    Legutóbbi mérésem Peak válogatott sor első összerakásra:
    Merítés: 30A
    Átlag fesz: 6,569 V
    Kezdeti szakasz: 6,843 V
    Középső szakasz: 6,622 V
    Végső szakasz: 6,227 V
    Belső ellenállás: 1,43
    Merített kapacitás: 2978 mA
    Merítési idő: 6,05 perc
    Cellaák kiegyenlítettsége: 97,49%

A nagyobb kapacitás pont emiatt fontos (szerintem)
    Minél inkább belelsik az 5 perces futam a merítési görbe első szakaszába annál magasabb lesz a feszültség a futam alatt.
    Szerintem ezért nem fontos a mp és ezért sokkal fontosabb a feszültség.
    CVT és Robi szerint is ez nem igaz de nem értem miért.

Miért is???

Senior Member
    Hozzászólás
    123

Idézet T-Petra eredeti hozzászólása
    Sajna a Cs teszter is csalóka.
    Mert ugye a normál 7,2 V-os akksiról megy.
    Ha Angelo ebben a sorrendben mérted a 3-3-as sorozatot akkor ez is csalhat.
    Ki kellene próbálni friss akkuval fordított kefe sorrenddel.
    Igen, ezt a "hibáját" a CS teszternek ismertük, már nem emlékszem pontosan, de ugyanarról az aksi sorról az első kettő mérés a Peak Kefe volt utána a 2 mérés az LRP és végül a 3. Peak mérés.

Mindkét kefét kb 5x - 5x mértem, de mivel az eredmények romlottak, így az átlag számításnál csak az első 5 mérést vettem bele.

A mérés alatt 4 "szén"kefe volt a motorra forrasztva, és így tudtam cserélgetni könnyen. 8)

Angelo

Senior Member
    Hozzászólás
    123

Visszatérve az eredeti kérdésre, szerintem a feszültség (mivel egyenáramú a motor) fontosabb mint a mA.
    Ha jól van beállítva a motor akkor az 5 percet ki kell bírnia a 3300-as akksinak, még maradni is kell egy kevésnek.
    Amiért mégis egyre nagyobb kapacitású akksikat csinálnak az a merülési görbe miatt van.
    Minél inkább belelsik az 5 perces futam a merítési görbe első szakaszába annál magasabb lesz a feszültség a futam alatt.
    Szerintem ezért nem fontos a mp és ezért sokkal fontosabb a feszültség.
    CVT és Robi szerint is ez nem igaz de nem értem miért.

Miért is???
    Szerintem az állításod akkor lenne igaz, ha nem merülnének le 5 perc alatt az akkupakkok, csak kb 7-8 perc alatt akkor eldobhatjuk a cellák merülésének utolsó harmadát, és akkor valóban mindegy lenne a kimerülési idő és csak az számítana hogy az első kétharmadban mekkora a cellák feszültsége.

Szóval ez igaz lehet a 17körös motoroknál, ha 5 perc egy futam és nem 7. De a 12körös motorok (5 perces futam alatt) még mindig teljesen lemerítik az aksikat.

Angelo

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

A nagyobb kapacitás pont emiatt fontos (szerintem)
    Pont amit itt leirtal azert fontos a masodperc ertek. Nem tudom, hogy a futaba mi alapjan osztja el a szakaszokat de ha megnezed a teljes feszultseg gorbet a kezdeti nagy eses utan kisimul es majdnem linearis aztan valahol a 3-4 perc kozott van a gorbenek egy inflexios pontja. Mondjuk azt hogy ott kezd el meredekebben esni a feszultseg. Minel nagyobb a masodpercertek annal kesobb van ez az inflexios pont. Szerintem ez tobbet szamit mint az a nehany tized volt plusz feszultseg. 12 koros motoroknal biztosan.

Meg egy fontos dolog az akksi temahoz: kulonbozo gyartok szamait nem lehet egymassal osszehasonlitani. De ket pakkot ugyanazon gyartotol ossze lehet sot kell.

Member
    Hozzászólás
    47

12 koros motoroknal addig amig el lehet fogyasztani az aksi teljes energiait tartalek nelkul az ossz kiveheto teljesitmeny szamit ....
    Ide az a jo aksi aminek nagyon magas a kiveheto aram atlagfeszultseg szorzata. Szerintem. :wink:
    Attol a pillanattol kezdve ha marad tartalek meg mindig nem teljesen egyertelmu a dolog mert a problema optimalis megoldasa fugg meg egy tucat dologtol ..... tuning motorok eseteben.

Stock kategoriaban gyokeresen mas a helyzet ... itt az ujkori aksikban mar rengeteg tartalek marad 5 perces szabvany futamok eseteben raadasul a motor allitasi lehetosegei is jelentosen behataroltak. Ezen esetben egyertelmuen csak a masodik fazisig jut el merulesben az akkupack igy itt a feszultsegertekek magassagaval lehet jobb eredmenyeket kihozni a motorokbol.

En 17 koros Corally motororbol 24 fokos pajzsu verziobol ami raadasul mar nem is EFRA szabvany max 2V/7-7.5A tudtam kihozni ... ez kb. 190 Watt -nak felel meg. A szabvanyos 5 fokos EFRA Corally motorbol meg ennyi sem jon ki ... csak max 6 - 6.5A/2v ami mar csak kb. 180 Watt.
    (A tobbi altalam tesztel motor ennel csak rosszabb volt.)

12 koros motorjaimat 9-10A/2V -on jaratom jelenleg 6 fok elforgatas mellett mert ennyit birnak a 3300 -as harmadik generacios cellak.
    Ez 220-240 Watt-nak felel meg.

Ugyanakkor ugyanezen motrokokbol tesztpadon mar hoztam ki
    12-13.5A/2V-ot is szinten 6-7 fokos elforgatas mellett ami 250-270 Wattnak felel meg. Ezt meg a 3700 -as aksi sem lesz kepes kiszolgalni.
    Tehat ugyanott jarunk a 3700 aksikkal is ahol a 3300 -asokkal csak kisse
    brutalisabbak lesznek a motorjaink .... es tovabbra is az oszz kiveheto teljesitmeny szamit ... mindegy hogy mibol all ossze a teljesitmeny szorzat. Annyiban persze nem mindegy hogy a motort az aksihoz kelll
    hangolni. :wink: Akinek ez jobban sikerul az lesz a gyorsabb.
    Persze a brutalis autokat el is kell tudni vezetni ... vagy mifene 8)

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva