Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (42) összesen

Téma: Modified motorok beállitása

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Modified motorok beállitása

Idézet CJoe eredeti hozzászólása
    Ugyanakkor ugyanezen motrokokbol tesztpadon mar hoztam ki
    12-13.5A/2V-ot is szinten 6-7 fokos elforgatas mellett ami 250-270 Wattnak felel meg.
    Na ezt hogy csinaltad ez itt a kerdes??? Errol szolna a topik vagy mi.

Member
    Hozzászólás
    47

8) 8) 8)

A megfeleloen kivalasztott motort a megfelelo kefevel es +- oldalon mas mas rugoval jol beallitva, a kommutatort tokeletesen esztergalva. :wink:

Megfelelo teszteles utan barkinek sikerulhet aki nagyon jol erti az egyenaramu motorok mukodesi elvet.

Nekem szerencsem volt villamosmernokkent ezt is tanultam az egyetemen. 8) Igy aztan mar nem is kellett tul sokat kinlodnom.
    De azert egy keveset kellett. :cry:

Jelenleg az a problemam hogy nem tudom ezekkel a motorokkal elvezetni
    az autoimat. Vissza kell butitanom oket a kezemhez .... :wink: :cry:

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Hello Cjoe ! Nem akarsz kimenni a tamiya (vagy hpi) eb-re segíteni a kijutott sporttársakat. Ahogy észrevettem nagyon hiányzik egy ember oda aki jól ért az elektomotorokhoz és elő is tudja azokat rendesen készíteni. Ha ebben nem lettünk volna lemaradva másokhoz képest sokkal jobb helyen végezhettünk volna

üdv, TaálPeti

u.i. : ezt jól megaszontam de már nem fogalmazom át .... úgymarad ...

Member
    Hozzászólás
    47

Hat igen .... a nagy csapatoknal vagy kiemelt versenyzok eseteben
    mindig van egy motorguru aki eloallitja a tuti eroforrasokat.

Egyebkent en nem vagyok egy MEHA-s tipus .... maradok a sajat motorok eloallitasanal. :wink: Azert van tobb ember is akinek szoktam segiteni.

Egyebkent a mult evben lett volna jogom kimenni a HPI eb -re mert a pro kategoriaban en lettem abszolutban a harmadik, es masodik ha a HPI autoval indultakat nezzuk, raadasul Pro3-al. 8) De en lemondtam a lehetosegrol mert nem volt hozza tul sok kedvem es igazsag szerint idom sem.

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Sztem nem rossz autó az a pro3!

Kár hogy nem utaztál ki, mert nagyon sokat lehet egy ilyenből tanulni. Meg jó buli !

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Idézet CJoe eredeti hozzászólása
    8) 8) 8)

A megfeleloen kivalasztott motort a megfelelo kefevel es +- oldalon mas mas rugoval jol beallitva, a kommutatort tokeletesen esztergalva. :wink:

Megfelelo teszteles utan barkinek sikerulhet aki nagyon jol erti az egyenaramu motorok mukodesi elvet.
    Le se tagadhatnatok egymast a Robival ugy mondasz valamit hogy nem mondtal semmit. :taps:

Senior Member
    Hozzászólás
    158

A helyzet az, hogy nagyon sok embernek probáltuk elmondani a dolgokat, és nem csak mi, hanem az Imi és a Gergő is. Ki tudja miért, eddig kevesen hallgatták meg, amit mondani akartunk. :cry: Mindenki valami nagy titokra vár, valami hókuszpókuszra, nem hiszik el, hogy nincsenek hatalmas titkok. Csak azokat az egyszerű dolgokat meg kell csinálni, és nem félévente egyszer... :?
    Csak gondolkodni kellene...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Akkor hadd irjam mar be hogy szerintem mik az alapveto dolgok egy motornal:

Tisztitas (csapagyakat ki, motorsprayvel atfujni a kannat, a pajzson a szenkefe megvezetest megcsiszolni kommutator stickkel majd ezt is atfujni sprayvel)
    Esztergalas
    Motorcsapagy tisztitas vagy csere (ha szukseges)
    Kefe csere
    Rugocsere ha felmelegedett
    Bejaratas (2Volt 6 perc)
    Tekergetes amig 2 volton fel nem vesz 10A-t (vagy tobbet) - ezt nem tudom mert meg nem probaltam

Ennyi

Szoljatok ha kihagytam valamit, de szerintem ezek az alapveto dolgok, ha ettol barkinek 260W-ot ad le a motorja annak becsokolok. En a tekergetesen kivul minden fenti dolgot megcsinalok a stock motorjaimmal kb 6 akksinkent (gyakorlasra nem mindig de ha verseny van akkor igen) megsincs a kozeleben sem a motorom azokenak akikkel egyutt megyek
    Kell itt meg valaminek lennie persze eszetekben sincs elmondani amit lehet hogy meg is ertek. Persze biztos holt egyszeru mert tul sok mindent nem lehet varialni ezekkel a motorokkal ha az "alapveto" karbantartast megcsinalod, marad a szenkefe tipusa, a rugo az idozites es az attetelezes (de ez utobbi nem erdekes ha padon mered a motorokat) ezekkel tudsz jatszani vagy van meg valami mas is?

Senior Member
    Hozzászólás
    158

> Esztergalas
    Ha teljesítményt akarsz, akkor gyémántkéssel. (forrás:Oscar Jansen)

> Motorcsapagy tisztitas vagy csere (ha szukseges)
    Igen! Tuning motornál elég sűrűn szükséges. :!: Ez önmagában 5-10% teljesítménycsökkenés!

> Kefe csere
    Rézkefénél 1-3 aksi! A motor megy utána is, csak nem úgy....
    Ezüstkefénél lényegesen több.

> Rugocsere ha felmelegedett
    Igen, ezt sokan elhanyagolják, ha kilágyult kuka.

> Bejaratas (2Volt 6 perc)
    Amíg össze nem kopik, nem mondanék időt. Megemlíteném a vizes bejáratást, azt hiszem Darazsgroup irta, én még nem próbáltam.

> Tekergetes amig 2 volton fel nem vesz 10A-t (vagy tobbet) - ezt nem
    > tudom mert meg nem probaltam
    Ez próbálgatás, tapasztalat. Függ a kezedtől, és a pályától is, és együtt kell állítani az áttétellel is. Tuning motornál te döntöd el, mennyi tartalékot akarsz, de annál több viszont ne maradjon! :twisted:

> Ennyi
    Igen. Nincs semmi misztikus hókuszpókusz, ha ennek ellenére nem megy a motor, akkor már csak a mágnes lágyulhatott ki, mondjuk egy durva túlmelegedés után, vagy az idővel. Ilyenkor vagy új motor, és ez megy eddzőnek, vagy újramágnesezés, de ez már más tészta, semmi sem tart örökké ugyebár.

> Szoljatok ha kihagytam valamit, de szerintem ezek az alapveto dolgok,
    > ha ettol barkinek 260W-ot ad le a motorja annak becsokolok. En a
    > tekergetesen kivul minden fenti dolgot megcsinalok a stock
    > motorjaimmal kb 6 akksinkent (gyakorlasra nem mindig de ha verseny
    > van akkor igen) megsincs a kozeleben sem a motorom azokenak
    > akikkel egyutt megyek

Persze. Aksi. A motort meg is kell valamivel táplálni... 8)

A gyári versenyzőknek annyival jobbak a motorjaik, hogy ott egy hozzáértő ember válogat a mágnesek, és a forgórészek között, továbbá nem számít, ha minden futam után új csapágyat (kerámia) és új szénkefét kap a motor. Nomeg az aksi a legjobb válogatásokból a legjobb. Nomeg el tudják vezetni. :lol:

Ja, és ha egy stock motor feltűnően jobban megy ennek ellenére... :shock: Nos.... :roll: Szóval én ezért menekültem a stock kategóriából. ops: Ha érted, mire is gondolok... :wink:

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Idézet RDXrobi eredeti hozzászólása
    > Esztergalas
    Szóval én ezért menekültem a stock kategóriából. ops: Ha érted, mire is gondolok... :wink:
    Ertem, csalnak a szemetek, az egyik meg is mondta nekem, hogy o hibrid motort hasznal , bar ugyanezt nem feltetelezem senkirol aki a MB-ban indul

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva