Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 26 (26) összesen

Téma: Kütyü használat veszélyei, avagy miért zuhant le 3 m-es vitorlázóm

Senior Member
    Hely
    Táboralva
    Hozzászólás
    369

Re:Kütyü használat veszélyei, avagy miért zuhant le 3 m-es vitorlázóm

Lehet tudni a vevő màrkáját(tipusát).Hátha más is igy használná.

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Idézet pityesz44 eredeti hozzászólása
    Lehet tudni a vevő màrkáját(tipusát).Hátha más is igy használná.
    NEM
    Nem akarok hitelrontási pert.
    A tanácsom, hogy vétel előtt gondosan tájékozódj.
    Ez lehet például egy nekem küldött e-mail.
    laszlo.csaba@mail.iif.hu

Van pozitív megközelítés is.
    Ki lehet próbálni különféle vevőket.
    A Turnigy-t fél órája próbáltuk ki, lásd Klubélet/Törökbálinti Depo

Három log látható:
    Turnigy vevő,
    Hibás vevő,
    Zuhanás
    Minden reptetés új kísérlet is egyben.

Senior Member
    Hely
    Táboralva
    Hozzászólás
    369

Köszönöm és elnézést a kérdés nem kelő helyen tetem fel.

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Tegnap Turnigy vevőről bizonyosodott be, hogy nem zavarja, a SkyAssistant,
    ma Hitec, Futaba és Spektrum vevőről.
    A Hitecről rcmodellfoto írt egy PM-et a másik kettőt ma mértük ki a Depo-nál.
    A log a Klubélet/Törökbálint Depó témánal megnézhető.

Íme rcmodelefoto üzenete:

"Nálam Stork 2 elektromos gépben üzemel a SkyAssistant.
    Ezidáig -sok, sok üzemóra elteltével- hibátlanul.

A rendszer működésében zavart, hibát nem tapasztaltam.
    Vevő: Hitec OPTIMA7, plusz szenzor állomás, GPS vevő, hőmérséklet szenzorral.
    A Sky Assistant a vevőbe nincs bekötve, nem láttam értelmét. A tápot közvetlenül az akkuról kapja.

Kb 5-600 méter magasságban repültem ami a legmagasabb volt."

Senior Member
    Hozzászólás
    2.021

Sziasztok,
    A skyassistant 433MHz az rc adó vevők 35-40MHz illetve 2,4GHz frekvencián üzemelnek. Ezeknek a távoli frekvenciáknak egy _tisztességesen _megtervezett_ vevő antenna felőli első fokozata ki kell szűrje mind nem hasznos jeleket. Ha ki van szűrve akkor a modell irányítására nem lehet ráhatása.

-Flame
    Részemről a kütyükkel kapcsolatban azt a veszélyt látom, hogy a gép irányítása helyett a kütyü által adott információkkal foglalkozunk ....
    -Flame off
    A repülés a világ második legizgalmasabb élménye. Az első legizgalmasabb a leszállás!

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Nagyon örülök ennek a hozzászólásnak.

IGEN a kütyü használatnak pont ez a nem teljes odafigyelés a fő veszélye.
    Mivel az esemény miatt több nagy gépet nem veszek, visszatérni szándékozom, a 2 m-es
    Mephisto használtához varióval, hogy legyen kihívás. A Mephisto is roggyant egy kicsit, mivel EagleTree loggerrel, magasság és sebesség mérővel ki akartam mérni a Mephistó sebesség polárisát. Nem nagyon sikerült, viszont néhányszor odavertem.

Teljesen igazad van a vevő első fokozatával kapcsolatban, az itt a probléma, hogy az általam használt vevő első fozata hibás.
    Két példánnyal mértem a földi hatótáv mérések során, amikor 50 m-re már nem volt vétel, ha a vevő kapott feszültséget, ha kihúztam a kábelt ismét működött.

Ezt a Varió fejlesztője is úgy érzékelte, hogy ennek a vevőnek hibás a külső sáv szűrője.
    Két napja méricskélek ugyanis:

1. A fejlesztő észrevette, hogy a logon nem csak a lezuhanás környezete mutatja a jel elvesztését, hanem a földi tesztek is azt mutatják, hogy akkor, amikor a vevő és a távirányító egymás mellett van a PPM jeltávoság zajos, 21-25 msec között mozog
    2. Volt olyan vélemény, hogy nem a vevő hibás, hanem az adó teljesítménye kicsi (MX12)
    mivel öreg NiMH akku van benne, továbbá a varió leterhelheti az ESC- (elektronikus sebesség szabályozó) tól független csak egy csomagolásban lévő BEC-t (lapos elem kiváltó áramkör).
    3. Azért méricskélek, hogy bebizonyítsan ennek lehetetlenségét, viszont remegni kezdett a lábam mert két dolog jutott eszembe. Egyfelől, mi van ha nem típushibáról hanem példány hibáról van szó, másfelől, ha a BEC terhelés a ludas, mi lett volna ha "tommax" 250-m re emelkedő EsyStar-ja zuhant volna le vasárnap a Depo-nál a varióm miatt.
    4. Az már csak hab a tortámon, hogy a loggerem meghibásodott, a fejlesztővel keressük a hiba okát.
    5. Egyszer végre sikerült BGEE- t alkalmaznom ("Bill Gates Effectus Elimination) és egy jó logot felvennem.

VÉGREDMÉNY (több ilyen, esetleg új, vevővel nem szórakozom)
    A PPM_távolság "zaja" pont olyan mint a lezuhanás logjában pedig a teljesen feltöltött adó a harmadik vevőm mellett volt, a tápfesz 5.06 V és 5.05 V akkor ha a motor jár.

Mellék eredmény:
    A SkyAssistant fejlesztője beírt a honlapukon lévő termék ismertetőbe egy hosszú fejezetet, részletesen elmagyarázza azt, ami Te egy mondatban fogalmaztál meg mint követelményt.
    http://www.pitlab.com/skyassistant-variometer.html

Továbbá néhány mondat bekerült az angol és a magyar nyelvű használati utasításban, miszerint a 2.4 GHz-es adó-vevő pár hatótávolságét földön ellenőrzni kell, mivel a vevő szűrője hibás lehet.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve