Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (56) összesen

Téma: formosa

Senior Member mrsad logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.346

formosa

Elvagyok itt magamban....
    Nos, nagyon jó lett az AXI-val (2212/26) a Formosa! Függöleges emelkedés orbitális pályáig :wink: , fél-háromnegyed gázon hurkot repül, orsózáskor mintha zsinóron húznák. Az az igazság, hogy egy kicsit pontatlanul dolgoztam, és 1-2 fokkal "sikerült" lefelé elhúzatni a motort (ahogy néztem, az eredeti megoldásnál nem volt lefelé húzatás). Hagytam így, és lehet, hogy jót tettem vele, motor nélkül is szépen siklik, és gázadásra sem "bólogat". Amennyire a tudásom engedte, megpróbáltam késben megtartani, és félig-meddig sikerült is! Igaz, süllyed lefelé, valószínüleg az oldalkormány kitérését még növelni kellene. Elég erös széllökések voltak, de egész jól elviselte azokat is. Egy szó mint száz: hirtelen vétel volt, de egyáltalán nem bántam meg!
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

formosa

[quote="mrsad"]Elvagyok itt magamban.... . Nem vagy ám egyedül minden formozás témát figyizek mert nekem is lóg 1 a falon.Csak még kevésnek érzem magam hozzá.Egyenlöre még gyurok rá

Senior Member
    Hozzászólás
    1.149

formosa

Szerintem se vagy egyedül !

Én még csak tervezgetem a megszerzését de azért figyuzok ám rendesen!
    Skypeeicipocc

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.346

formosa

Idézet dezsikkh eredeti hozzászólása
    Csak még kevésnek érzem magam hozzá.Egyenlöre még gyurok rá
    Ehhh... :wink: Elsö eldobásnál már úgy ment, mintha zsinóron húznák. Tulajdonképpen hozzá se kellett volna nyúlni a rádióhoz, ha egy pöttyet nem csürt volna balra. Lényeg, hogy a törzs összeragasztásánál oda kell figyelni, mert könnyen lesz belöle kifli (nekem csak másodszorra sikerült egyeneset alkotni). Ha egy mocorgósabb slowflyer-rel elboldogulsz, és irányokat sem tévesztesz, akkor nem lehet gond. A futót én nem tettem rá, egy kicsit vadul száll le, de így sokkal szebb (szerintem). A "futó-nélküliség" hátránya annyi, hogy nincs igazán jó fogás a törzsön, csak a szárny mögött, az meg a súlyponttól már messze van. De ez nem lehet nagy gond.

Én 80% expóval repülök vele, ez egy kicsit soknak tünik. Picit "nyúlósan" reagál, késöbb vissza lehet venni 50-60%-ra. A konfig: AXI 2212/26, 3s1p 1500-as LiPo, Jeti lipo-s szabályzó, GWS Nano szervók, Futaba F114 vevö. Repidö kb. 15-18 perc fél-háromnegyed gázon, 12 percnél még függölegesen emelkedik.
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

formosa

Nekem még axira nem telik.Kefés jöhet szóba,van a gyári,van graupner speed 300,van simprop speed 280 BB,van 2x 1250 lipo.A sárkány profin van összerakva (nem én épitettem lásd avatar) A rádióm öreg robee 8 csati expo nuku.Egyenlöre ezeket kell beosztanom.

formosa

Csak még egy kérdés:mennyi kb az ideális repsuj? Ja még van vevöm is 5 géphez 1db (rex7)

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.346

formosa

Már dobom is a mérlegre....
    Az elöbb leírt összeállításban, repképesen, futó nélkül 454 gramm. A gyári motorral sem lehetett nehezebb.
    A két cellával nem lesz egy erömüvész...
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

formosa

Köszi a segitséget! Nekem egyenlöre nem célom,hogy gyors erös gépem legyen.Legyen inkábá kicsit öregesebb,mert a leg gyakoribb hibám a tulreagálás.(sajna nincs elektronikus segitségem pl expo) És szerintem ez egy erös gyors repcsinél még veszéjesebb!

Junior Member
    Hozzászólás
    3

még egy formosa

ÜDV mindenkinek ma este nekem is elkészült a formosa nevű gépem. Egyenlőre gyári motorral de ha jól repül kap egy axit, valmelyik nap a héten kipróbálom. Irok a tapasztalataimról.

formosa

Kiváncsian várom a te tapasztalataidat is. :-) Addig ha nem baj megmutatom az enyémet. A külleme nem az én érdemem de nekem akkor is tetszik

Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva