Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (56) összesen

Téma: formosa

Senior Member mrsad logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.346

formosa

Szép! Ahogy elnézem, a vízszintes és függöleges csillapítókon a kormányfelületek nem a gyári "elöírás" szerint vannak kivágva. Tutti jó megoldás, kár, hogy nekem nem jutott eszembe, hogy "rásegítéssel" építsem meg. Mi az a sárga-piros darabka a géptöl balra?
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

formosa

Az épités nem az én érdemem! De azért nagyon tetszik! :-) Az a darabka egy depron fecni amin szinpróbáztam aqacolorral és ott felejtettem a gép mellett,semmi jelentösége.

Senior Member mrsad logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.346

formosa

Na, Dezsikkh kollega. Sokáig ne gyúrjon, mert lassan jön az ösz, aztán megint a falon fog lógni a gép egész télen . Jól mutat a falon, de sokkal jobban nézne kék háttér elött :wink: .
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Junior Member
    Hozzászólás
    3

formosa berepítés

El érkezett az idő, szél mentes ideális, eldobtam a masinát teljes gázon és ment abba az irányba amerre dobtam, a korrekciókra igen pontosan reagál, nagyon jól siklik, gyönyörűen kanyarodik stb..... AZTÁN le áll az egész. a feszszabályzó túlmelegedhetett energia ellátás nélkül siklik jaj mondom de mielőtt lezuhan vissza jön az áram és a masina túl éli az első repülést, de kell egy másik jobb szabályzó.

formosa

Üdv futura! Örükök,hogy a technika megkegyelmezett a madárkádnak :-) jól vitte a gyári moci? Milyen akkut használtál?

Senior Member
    Hozzászólás
    2.603

Re: formosa berepítés

Idézet Futura eredeti hozzászólása
    El érkezett az idő, szél mentes ideális, eldobtam a masinát teljes gázon és ment abba az irányba amerre dobtam, a korrekciókra igen pontosan reagál, nagyon jól siklik, gyönyörűen kanyarodik stb..... AZTÁN le áll az egész. a feszszabályzó túlmelegedhetett energia ellátás nélkül siklik jaj mondom de mielőtt lezuhan vissza jön az áram és a masina túl éli az első repülést, de kell egy másik jobb szabályzó.
    Szia!

Milyen akksival repültél? Ha NiMh, akkor az akksid a ludas szerintem.
    Valszeg nagyot esett a feszültség, és ezért lekapcsolt.

Ha Lipo, vagy NiCd, akkor nem szóltam.

Áron
    Üdv: Áron
    <br />------------------------------
    <br />06-70-453-1813
    <br />HoBao Hyper 8 Pro

MODERÁTOR
    Hely
    RedOneHouse
    Hozzászólás
    832

formosa

Készítettem én is egy formosa-t. Egyéni elképzelés alapján alkottam meg a festést és a motorizációt. A festésre büszke vagyok, bár egy jó kis szenvedés volt, mire kész lett... A kormányokat én is a gyári ajánlástól eltérően, rásegítő aerodinamikai felületekkel alakítottam ki. A hajtány és az elektronika: AXI 2212/34, Jeti Advance Plus 18, Jeti Rex 4 vevő, Hitec HS55 servo, LiPo 3s 1250mAh
    A kormányfelületek "zsanérjai" a már jól bevált üvegszálas ragasztószalagból készültek. Picit látszik, de ha szépen van vágva, nem olyan ronda. Erős, és biztosan nem jön szét hosszabb idő múlva sem.
    A farokfutó helyett csak egy "csúszka" van, mert amúgy sem sokat tartózkodik a földön, ezért feleslegesnek érzetem a földön-kormányozhatóság megoldását. Eredetileg a főfutók sem kerültek rá, de leszálláskor a fű meg az erősebb gazok összekarcolják és összepiszkolják az alját, így inkább kapott futókat. Nagyon szépen repül, jól siklik és a megfelelő súlyponthelyzet miatt nagyon biztosan vezethető.
    Szóval, mégiscsak ráharaptam az elektromos repülésre, hosszabb kihagyás után. De feltétlenül csak a háromfázisú motor, és a LiPo akksi az, ami miatt újból belekóstoltam ebbe a műfajba. (A GWS könyv által ajánlott (illetve a kitben kapott) 350-es, áttételes moci, meg a javasolt 8 cellás akkupakk-al csak egy aero-merőkanál lett volna a gép, vagy legalábbis nem lenne ilyen jó, mint amilyen most lett.)

Képekben:

.

Member
    Hozzászólás
    78

formosa

Hali Aron1! Sorry h eddig nem reagáltam, érdekelne a formosad! Milyen összeállitásban tudnánk milyen felállásban tudnánk megesggyezni, nekem kissé drága az axi motor de ékiváncsiságból ugy vele mennyi lenne4 Komolyan ahogy érdekel az a gyári mocijával áttétellel és kasznival(sárkánnyal)érdekelne! Mennyiértadnád el? vannak rajta sérülések? Esetleg van valami olyan géped ami lassab teremben is repülhető?(tornacsarnokban)
    Előre is köszönöm a választ! Képet tudnál küldeni? üdv Zsolti
    spad, uborka, pitz, mini3dx, félkész hydrofoam, hpi savage.

Senior Member
    Hozzászólás
    450

formosa

Zsolti,

remek a stílusod! Háromszor olvastam el, mire megértettem!

A lényeg, én repültem formosa-val csarnokban, Nyíregyházán... ez a gép nem való nagyon csarnokba szerintem, túl gyors hozzá. (Pedig a nyíregyházi elég nagy "tornaterem" )

Üdv: Vasix
    Üdv: <a href="http://vasix.hu/vasix">Vasix</a>
    <br />Vashegyi Zoltán
    <br />Skype: vasix75, Tel: 06-20-529-9504

Member
    Hozzászólás
    78

formosa

Háj Vasix azért lett érdekes a hozz
    szólásom mert kissé kapkodtam! Sajnálom h nem lehet vele annyira teremben repülni.... :cry: De van valami ötleted mivel lehetne, esetleg eladó géped, vagy rajzod? nagyon megköszönném!
    ugye ez már rendezett ops:
    spad, uborka, pitz, mini3dx, félkész hydrofoam, hpi savage.

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva