Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (136) összesen

Téma: 3D-s kérdések...

Senior Member
    Hozzászólás
    974

Igen!?
    Ok! Bár az enyém ERőSEN alulmotorizált. Bár az avatott kezekben lehet, hogy elég lesz.
    ha egy kicsit "gyengébb" a motorod, nos itt jön a többet ésszel....
    vagy tapasztalattal....... :!:
    Ha pl. azért nem lógysz, lent földközelben, mert ippeg megtartja a
    motorod, a gépet.....úgy gondolod, hogy nem tudsz majd elemelkedni..
    ....nos, itt egy megoldás van(!?) "Veszélyes" szituációban, nem fölfelé kell elindulni, hanem VIZSZINTESEN, DE AZONNAL......
    Itt jön a tapasztalat, vagy a TUDAT, meg persze az a MEGTANULT,
    begyakorlott készség, hogy a géppel, BÁRMILYEN helyzetben is van
    "tisztában" vagyok, vagy!...Háton, hason, oldalt, függ.-lefelé, vagy felfelé!

Higgyétek el....az elején nálam sem működött ez a készség!
    "Mondták" a profik, hogy kell, szükség van rá.....tehát először,
    ezt gyakoroltam: A MENEKÜLÉS külömböző "fajtáit"! :wink: :!: 8)
    Raid F16-1:6,B300 32Kg tolóerő<br />Ami Valakinek még kisérlet, az lehet, hogy már Valakinek a múlt.

Anonymous
    Guest

3D-s kérdések...

Sziasztok?

Pontosan mi a T-R?

Raid, a Red Bull milyen tipusú gép?
    Félrezó: Én Parádi Laci javaslatára vettem egy MVVS-dobot, amelynek
    az eleje azonos a kis gyáriéval, a vége kicsit hosszabb, és sima, zárt
    hengerben végződik. Erre gondoltál? Ez miért jobb, mint a sima gyári?
    Ebben nem látom a rezonátor elvet érvényesülni.

Kösz!

Üdv: Áron

Anonymous
    Guest

3D-s kérdések...

Bocs, elfelejtettem:

Akkor a nagyobb gép végül is jobb?

Kösz!

Üdv: Áron

Senior Member
    Hozzászólás
    974

Szia Áron!

A T-R a Tork-Roll "rövidítése"! Azaz "nyomaték orsó" (függőleges-lehetőleg egy helyben)

A Red-Bull...egy 3m fesztávolságú EXTRA 330 as modell, Besenyei Péter által használt EXTRA 330-as festésével!

A félrezó az más....Van "egyszerű" hangtompító, amit vettél, az egy kicsit jobb minőségű, halkabb kivitele az egyszerű hangtompítónak!
    A Rezonátor felépítése (nagyjából) 5-20 (kb) cm-es cső köti össze a motort a rezóval, a rezonátor átmérője kb.:3-4 cm, két kúpból áll, kúponként Kb.:15-20 cm....hangsúlyozom, ezek nagyon hozzávetőleges adatok! A rezonátor használatnak, kötött szabályai vannak!
    A "félrezó" hasonlóan néz ki, csak a hátsó kúp helyett, csőben folytatódik.
    A vége, simán le van zárva, a cső belseje, pedig, hangtompítási céllal, kamrákra van osztva! A rezonátor-elvre nincs is szükség, mert a 3D-hez folyamatosan jó nyomaték szükségeltetik, minden fordulatszám-tartományban!

Természetesen a nagyobb gép, sokkal nyugodtabb, bár a fordulékonysága hasonló!
    Jobban is látszik, kicsit magasabban tudsz vele gyakorolni!
    A kicsivel, könnyen kirepülhetsz a "jólláthatóság" határai közül!
    Bocsi a kissé bonyolult megfogalmazásért!
    Raid F16-1:6,B300 32Kg tolóerő<br />Ami Valakinek még kisérlet, az lehet, hogy már Valakinek a múlt.

Junior Member
    Hozzászólás
    2

3D-s kérdések...

ÜDV!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ti mit kedveltek a 3d-repülésben mert engem ez e kategória nem tud meg fogni????

Amikor valahol repitünk és van kint egy- két 3D már egy jo ideje mindig ugyan azt látom:légcsavaron logás
    elemelkedés után orso
    alacsony hátonrepulés
    touch and go

Mélyen tisztelem ezeket a pilotákat ,hogy ilyen ügyesek de amikor már ezredszer látom ugyanazt a figurát akkor elgondolkodom hogy nézzem még ezt a repülést vagyinkább forditsak hátat és beszélgessek?

Amikor egy 3d-s pilota már minden figurát mesterien elsajátított akkor ezek uán mihez kezd, abbahagyja a modellezést mert más nem édekli hisz eért választott ilyen repulot, vagy eladja és ráfanyalodik egy másik kategoriára????????

MODERÁTOR
    Hely
    RedOneHouse
    Hozzászólás
    832

3D-s kérdések...

Idézet mumi eredeti hozzászólása
    Amikor egy 3d-s pilota már minden figurát mesterien elsajátított akkor ezek uán mihez kezd, abbahagyja a modellezést mert más nem édekli hisz eért választott ilyen repulot, vagy eladja és ráfanyalodik egy másik kategoriára????????
    Én, ha sok év után talán (remélem) már esetleg elmondhatom majd magamról, hogy majdnem mindent tudok a 3D-ről, akkor én például szívesen adnám át a tudást másnak, annak aki még akkor nem fogja tudni, de szeretné. illetve valóban, egy-egy másik kategória is vonzó lehet. Nekem például nagyon tetszenek az itthon - vszinű az áraik miatt - nem annyira elterjedt sugárhajtású modellek, amik vezetéséhez szerintem nélkülözhetetlen a hosszú időn át (akár 3D-vel) megszerzett gyakorlat is.
    .

Senior Member
    Hozzászólás
    919

3D-s kérdések...

Én azt javaslom néz meg egy amerikai vagy német oldalt, ahol a srácok 3D-t repülnek. Én azt tüztem ki célnak, hogy ezeket megtanulom. Szerintem ha minden jól megy akkor 5-6 év és már az alapok menni fognak.
    Engem pl ugyan ugy nem köt le az F3A vagy a vitorlázórepülözés, kinek a pap kinek a papné.

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    275

3D-s kérdések...

Szia Mumi!

Csatlakozom Hilti kollegahoz, nem a "csavaron logas" az egyetlen 3d-s figura. A tobbi amit irtal az meg nem is az.
    Termeszetesen ha majd latsz igazi 3d-s repulest akkor meg mindig gondolhatod ugy hogy unalmas. Ez izles dolga.(Egyebkent nezni tenyleg unalmas lehet egy ido utan. Egy masik topicban volt rola szo hogy minden videon csak fuggenek es ez miert van, nos azert mert tok nagy elvezet csinalni!!! )
    10-telettel:<br /><br />Vlaca

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

videó és függeszkedés..

Amellett, hogy teljesen egyetértek az előttem szólókkal abban, hogy egyéni ízlés dolga- kinek melyik repülési mód. vagy figura tetszik, a sok
    videón látott "lógatásnak" van egy igen prózai oka is! Ezt könnyű videóra venni. Évek óta csinálok videófilmeket modellrepülésről és állíthatom, hogy aki pl. egy komplett F-3- A műsort élvezhető módon videóra vesz az nagy varázsló. Egy komlett 3-D műsort sem könnyebb rögzíteni. A függeszkedés adja magát, ha jól csinálják közel is van, stb.
    Erre is gondoljatok, mikor sok ilyen videót láttok. Persze jó kamerával,
    / lehetőleg optikai képstabilizátorral / lehet szép videókat csinálni a
    "haladósabb" - figurákról is, de ez legalább olyan művészet, mint egy szép
    rollingharrier- stb.
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Junior Member
    Hozzászólás
    2

3D-s kérdések...

Sziasztok!

Elobb azt kérdeztem ,hogy amikor egy 3D pilota már minden figurát mesterien elsajátitott akkor ezek után mihez kezd, abbahagyja a modellezést mert más nem érdekli hisz ezért válazstott ilyen rpulot, vagy eladja és ráfanyalodik egy másik kategoriára?

Ez a kérdés Szab-ra nem vonatkozi mert ő megválaszolta.

Hilti-nek teljes mértékben igazat adok:kinek a pap kinek a papné!

Ezzel a kérdéssel nem akartam semmijen indulatokat kelteni(bocs ha azt tettem)csak azt akartam tudni , mihez kezd a 3d pilota csúcsrajutás után.

Mert én eddig a reptereken azt vettem észre ,hogy aki 3d velrepül az semmilyen más kategória nem érekli.

Jó REPITÉST

üdv:mumi

Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve