Oldal: 3 / 14 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (136) összesen

Téma: 3D-s kérdések...

Senior Member
    Hozzászólás
    275

3D-s kérdések...

Szia Mumi!

A kerdesedre a valasz: a 3d repules az egyik legdinamikusabban fejlodo aga a modellezesnek, rengeteg uj figura talalodik ki. A lehetosegek szinte hatartalanok. Szoval ha mar minden regi figurat tud akkor nekiallhat az ujaknak es kitalalhat meg ujabbakat.
    10-telettel:<br /><br />Vlaca

3 d

Tisztelt modellező társak! Bocs, hogy a nagyok dolgába ütöm az orrom.
    Én trainerrel kezdtem repülni.aztán műrepülővel folytattam, most lettem tulajdonosa egy 135 cm fesztávú 3d gépnek. Aki azt mondja, hogy a trainerrel könnyebb repülni mint a 3d vel az még nem repült soha ilyennel. A 3d gépemmel gyakorlatilag egy kerékpáros sebességével lehet repülni,ÉS NEM ESIK ÁT URAIM!!! A leszállási sebeségéről még nem is szóltam! A műrepülő a pontos, szép tért ölelő figurák gépe nagy sebességgel, a 3d lassú sebességgel amit a fantáziád és a vezetési tudásod elbir. Szerintem óriási lehetóségek vannak benne. Ja, és elég hozzá akár egy focipálya légtere.
    Tisztelettel: Oldyboy
    Skypeldyboy

Senior Member
    Hozzászólás
    275

3D-s kérdések...

Szia Oldboy!

En is ezt mondom mar tok regota!!!(3d-s gep kezdoknek topic!)
    Tenyleg az a vicc hogy ezzel altalaban az nem ert egyet aki meg nem vezetett(Jol beallitott) 3d-s gepet.
    10-telettel:<br /><br />Vlaca

Senior Member
    Hozzászólás
    158

3D-s kérdések...

áhhhhhhhoj kérdésem van hogy kell összeragasztani a 3D repzit mert ha szemből nézem a repcsit akkor egy + alakzatú a repülőt látok vagy nem így van [-o<
    Lazuljunk, mint rozsdás csavar a csavarlazítóra!
    <br />
    <br />I LOVE YOU MODELLZÓNA

Senior Member
    Hozzászólás
    494

3D-s kérdések...

Hi!

Ha depron gépröl van szo, akkor igen, nagy valoszinüséggel egy + jel alaku formát látsz elölröl. Ez a legegyszerübb forma, csak könnyen csavarodik majd, igy szükséged lehet majd egy kevés 3szögü (a derékebb szögböl) fenyölécre.

Üdv
    -Teljesen normális vagyok.. Megmondták a hangok is..

Senior Member
    Hozzászólás
    974

!!!!

Helló Geryke91!

SPAD topicban is találsz sok jó ötletet :wink:
    Ez a topic....majd akkor "játszik" amikor, már jó haladó leszel!
    Sikerülni fog :!:
    Raid F16-1:6,B300 32Kg tolóerő<br />Ami Valakinek még kisérlet, az lehet, hogy már Valakinek a múlt.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.299

3D-s kérdések...

Helló !

Remélem 2 év után újraéled ez a topic.

Egy 1.5m-es Extra tervet szeretnék megépíteni 3D repülésre.

A terv,bár jónak tűnt elég sok (durva) hibát is rejtegetett.
    Egy barátom, a nagy részét (amit megtaláltunk) kijavította,és saját kútfőből megpóbáltuk 3D-re alakítani.
    (csűrők,oldalkormány,magassági felület növelése 5-20%-al.)

A hordfelülete (szárny+vízszintes) 47 dm2,azaz jó lenne a felszálló tömeget 2000gramm alatt tartani.
    Ezt nehéz lesz megoldani egy erősre épített géppel,kezdő 3D-s repülősnek....
    4T motornak 10ccm körülit képzeltem el,ami alapból 550-650 gramm.

A hordfelületbe (tehát a felületi terhelésbe) beleszámít a vízszintes csillapító is,ill. a törzs által kitakart vízszintes felülete is ?

(ha nem,akkor még rosszabb a helyzet súly tekintetében

A rajzon nincs nevén nevezve a szárnyprofil,ránézésre NACA 14-15 %-os lehet,de tartok tőle,hogy nem lesz elég 3D-re.
    Naca 18,Naca 20 ? Mit javasoltok ?

Állásszögnek az 1 fok,és le,ill. elhúzatásnak a 1.5 fok kezdésnek gondolom jó lehet.

Mennyi az a minimális tömeg,amiből ki lehet hozni egy 1.5 méteres sárkányt ? (minden nélkül,csak balza,ragasztó,és fólia).

Nem vagyok egy kövér srác,de mióta modellezek,mindig súlyproblémáim vannak

Kisa
    ...felelős lettél azért, amit megszelídítettél...<br /><br />3D ? - A műrepülés karikatúrája...

Senior Member
    Hozzászólás
    494

3D-s kérdések...

Szia!

Csak a sulyproblémáidhoz tudok nagyjábol hozzászolni, meg ami ehhez tartozik
    Ha 1,5méteres 3D-s gépet akarsz, azt nehezen fogod elérni 2000 grammbol... Csak tapasztalatokat tudok neked mondani, az én FuntanaS40-es repcsim (piszokmod ki van könnyitve nekem elhiheted) alapbol volt 1,8 kg még az összerakás elött, szárazon.
    Nekem mire elkészült, a felszállosulya lett 2,9 kg vagy egy picit több, igaz, nem sporoltam sem ragasztoval, sem a sulyon, gyári kerekek, futoszár, papucsok, nehéz szervok. Nagyon jol megkonstruált, összeszerelt, és minden egyes alkatrésznél odafigyelsz a sulyra, szerintem 2,5-2,7kg-bol kihozhatod. Az én repcsimet egy 15ccm-es 4ütemü ASP viszi, erre azt tudom mondani, hogy elég, nem kevés bele, de nem is erömü, 3D-hez még jó, bár lehet hogy csak az én mániám hogy rakétaként kéne gyorsulnia fölfele :roll:

Remélem tudtam segiteni.
    Üdv: Wick

Senior Member
    Hozzászólás
    1.299

3D-s kérdések...

Szia !

Kösz a megerősítést abban,hogy nem lesz 2 kiló

És az elszomorító tényt,hogy lehet 3 kiló is...
    Ahogy magam ismerem lesz is

Köszi !

Kisa
    ...felelős lettél azért, amit megszelídítettél...<br /><br />3D ? - A műrepülés karikatúrája...

Senior Member
    Hozzászólás
    494

3D-s kérdések...

Hi!

Természetesen nem lehetetlen nagyon könnyüre megcsinálni, ebben az esetben ne ragaszkodj a 4ütemhez, ha a szervokon is tudsz sulyt sporolni, akkor egy 10ccm-es 2ütemü böven jó. Kisebb tank, szivacs kerekek, orrburkolat és papucsok nélkül 2,5 kg-bol szerintem megoldható, ha a gépet is meg tudod ugy csinálni, hogy nagyon könnyü legyen de ugyanakkor erös.
    Sok sikert, majd számolj be az épitésröl/kivitelezésröl

Üdv

Oldal: 3 / 14 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva