Oldal: 33 / 38 ElsőElső ... 23293031323334353637 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 321 - 330 (374) összesen

Téma: Phoenix 2000

Member
    Hozzászólás
    85
    Helló tagtársak!
    Pár hete kaptam egy 25% kedvezményre jogosító vouchert a HK-tól, mivel már régen rendeltem tőlük. Itt átugrok kb. két hét keresgélést, meg olvasgatást, gondolom, kitaláltátok, mit vettem végül Ráadásul Hollandiából a sima csomag helyett (és árában) GLS hozta, a 4. napon megérkezett.. (ma).
    Review:
    A csomag szépen néz ki, úgy látszik, minden hardver megvan, beleértve néhány pótalkatrészt is. Pl 6 kormányemelőt kaptam (igaz, csak 4 tolórudat ), 8 snappert, 2 orrkúpot, meg egy halom szervóhosszabbítót meg Y-kábelt meg egy zacskó csavart. A motorfelfogatáshoz van egy fém és egy rétegelt tűzfal, illetve egy műanyag gyűrű. A légcsavar a leírástól eltérően 9-es, olyan 5-6-os emelkedésű. Kialakítva a fék, semmi fúrás-faragás. A madár is oké, Kínából ilyen szép munkával még nem találkoztam. Itt-ott egy kis sorja, ennyi.
    A szervókkal kapcsolatban kérek segítséget. A következő 2 típusom van, szeretném ezekből megoldani:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...arehouse_.html
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...sec_13_5g.html
    Ezenkívül sima kis kék 9gr-osak, talán néhány fémfogas is van.
    Úgy gondoltam, a fékszárnyra 17g-os megy, van akkora hely kialakítva. Ennyi biztos.
    Csűrőre, oldalra a 13-ast vagy elég a 9gr-os?
    Illetve a magasságira a nagyobbat, aminek a kereke valami carbon kompozit (ilyennel nem találkoztam ezen kívül, de a nájlonnál biztos jobb), vagy inkább a kisebb fémfogasat?
    Köszi a tapasztalatokat
    Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.254
    mindenhová elég a kék 9g szervo
    ha jobbat szeretnél akkor 9g fém szervo /9g méretü csak fém/

max magasságira lehet, érdemes nagyobbat rakni ami épp otthon van 13-19g ig. csak figyelni hogy elférjen.
    olcsó szervoknál a carbon vagy kompozit az a sima műanyag fogaskerék! semmi extra.

motorra jobban kell figyelni mert ha kicsi akkor tud melegedni. szabiból meg valami olyan kell amiben nagy a bec /3A/.
    minden ami repül...

Member
    Hozzászólás
    85
    Köszi, akkor magasságira teszek nagyobbat, a többire meg a maradékot
    Motorom egy 300w körüli 70g-os, bírnia kell sztem, de meg fogom csinálni a hűtését orrkúpon keresztül, ahogy láttam itt pár oldallal előbbre.
    Bec rendben van, mert opto szabim van itthon, meg egy 5A-es UBEC.
    Egyébként dolgoztam ma rajta egy kicsit, elég nagy hely van benne, lehetne fpv-síteni... gondolkodom rajta.

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Végül nálam a 3s 1300 -as Wellpower akkuval lett nagyon jó a gép.
    Motor: TGY 2836 1100kV motor + 45A dualsky ESC + gyári prop (tőkéletes vele)

Tegnap kergetőztünk a felhőkkel, volt h felmotozoás közben dobott a gép egy "kobrát" akkora termikbe ment bele , kapaszkodtam is a maggásig botba h ne legyen looping belőle

2db 3s 1300 -as kkuval majdnem 2 órát voltam fent

(szervok a már sokat említett Turnigy™ TSS-10HM DS Micro Servo 2.2kg / 0.12sec / 10g )

Újra beleszerettem a vitorlázásba, van 5-6 gépem, de kb a többi megint "nem" érdekel
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Member
    Hozzászólás
    85
    Kialakult a config:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=14396
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=14872
    remélem, bírja a 2A, ha nem, akkor megy bele UBEC.
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...0x6_2pcs_.html
    Szervók a fékre meg a magasságira 17g-os 2,5kg-os, csűrőkre 13g fémfogas, oldalra meg egy 9g fémfogas.
    Akksim 1000-es meg 2200-as van, majd kipróbálom, melyikkel hogyan...

Építés közben azért jönnek elő hibák. Pl. az egyik fékszárny kormányemelőjének helye kb 2 cm-re el van csúszva a szervó helyétől, a kabintető kicsit csálé, az egyik orrkúp meg olyan, mintha óvodások festették volna le temperával Dehát a tökéletesség úgyis olyan unalmas

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Hello kp

Befért a motor? Huhh, 50-es átm. ... nemrég repültem egy géppel, amibe a 3542 -es motor is már úgy tűnt kis kanállal volt benne....
    A gyári prop tökéletes lett volna. Te most kb ugyanolyat vettél? (vagy a moci tengelyméret miatt?)
    Servo, Nekem kb mindenhol ez van , 10gr: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=25454
    Motor meg TGY 2836/8 1100kV , 70gr , http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=18969
    Akku: 107gr https://www.lindinger.at/at/?sViewpo...rticle=9701139

Sajnos azt kell hogy mondjam csak a servokkal kb +20gr -od lesz, a motorral +11gr, a 3s 2200 -es akku miatt kb. +90-100gr egy 3s 1300-ashoz képest (értem én h az van...) --> vagyis a gép össztömegének a majd 15% -át "feleslegesen" fogod cipelni ... Egy 950gr -os géphez képest 1100gr már óriási különbség ugyanannál fesztávnál.

Amugy meglepődtem h az én gépem mennyivel erősebb/dinamikusabb volt mint a kollegáé, hiba volt neki benne a 3542 -es motor + 3s 2200 (sárga) zippy compact akku, mert összességében elég felemás konfig volt. És nehéz ... mondjuk nem voltak a körülmények egyformák, a szél nekem többet segített emelkedésnél ... de a súly az csak felesleges tömeg a vitorlában ...
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.254
    Idézet laszieee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hello kp

Befért a motor? Huhh, 50-es átm.
    nekem úgy tűnik nem hallgat senkire...
    hagy csinálja csak repülni azért fog csak többe kerül és szívás lesz az elektronika végül.
    mondjuk motoron is barkácsolhat mert az elejét kellene felrögzíteni.
    minden ami repül...

Member
    Hozzászólás
    85
    Laszieee:
    Szia Nem volt könnyő, de befért. Finoman. Alapvetően azért ezek, mert ezek vannak itthon, semmit nem vettem most hozzá, és egyelőre ennyi a projekt költségvetése. A 30g plusz miatt nem fogok motort meg szervókat venni, akksit megnézem, mert azzal lehet valóban súlyt fogni, vagy kipróbálom az ezressel, ha kijön a súlypont valahogy, aztán megnézem
    Utoljára módosítva: kp által : 2016-08-15 21:19

Member
    Hozzászólás
    85
    Idézet Tomcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nekem úgy tűnik nem hallgat senkire...
    hagy csinálja csak repülni azért fog csak többe kerül és szívás lesz az elektronika végül.
    mondjuk motoron is barkácsolhat mert az elejét kellene felrögzíteni.
    Ööö tisztelettel, kire gondolsz? Végigolvastam a topikot, többen írták, hogy a fékre, magasságira érdemesebb vmi komolyabb szervót tenni.
    Többe nem kerül, mert momentán az a legolcsóbb, ami már megvan. Ettől függetlenül lehet, hogy szívás lesz az elektronika, de kérlek, akkor fejtsd ki, mi módon kerülhetném ezt el.
    A motoron áttoltam a tengelyt a túloldalra.

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.254
    Ha motoron sikerült áttolni a tengelyt akkor jó. Megfelelő eszközök hiányában szinte lehetetlen vállalkozás. Jobb motorokon elég szorosan van illesztve nem könnyű sérülés nélkül kiszedni vagy áttolni. Motor felfogatás passzol a gyári helyre?
    Szabi lehet hogy jól működik de egy ilyen gépen ahol 6 szervo van és nem is legkisebbek kevés lehet a 2A. Nevesebb szabik biztos leadják 2A -t ennél nem vagyok ebben biztos ráadásul ez egy olyan modell ami könnyedén fent van akár 1 órát is tehát kell a stabil bec ami nem melegszik. Persze külön bec el meg lehet oldani de akár 1 kondi is elég lehet a tápon.
    17g os szervo szerintem felesleges ivelőre/fék re nem is olvastam itt ilyesmit mondjuk bajt nem csinál csak +súly meg kár szétfarigcsálni a szárnyat ha csak nem ennek a helye van kivágva de régebben nem ilyen volt.

hát ezért írtam hogy repülni fog csak ha konkrétan ehhez vásárolsz akkor azért lehetett volna mást is.
    minden ami repül...

Oldal: 33 / 38 ElsőElső ... 23293031323334353637 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve