Oldal: 34 / 38 ElsőElső ... 24303132333435363738 UtolsóUtolsó
Eredmény: 331 - 340 (374) összesen

Téma: Phoenix 2000

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.097
    A másik meg hogy megvetted azokat a noname prop okokat amik lehet hogy jók nem néztem rá...
    Nekem is van HK ról prop tudok vele repülni de van amit helyből kidobtam mert vacak volt. Ezen nem érdemes spórolni 1 prop rezgés tönkreteheti a gépet. /mondjuk P2K gyári prop nálam jó volt/

A hétvégén is így jártam volt jó moci volt jó prop és volt a gagyi prop adapter HK ról. 1 bizonyos fordulat szám felett berezonált nem tudtam kivenni pedig próbáltuk ezér gondolom a prop adapter volt a hibás. Volt jó 4 startom a géppel ment szépen csak nem nyomtam full gázt aztán 5 ik startban letört tőben a motor tengely csak még kiharapott 1 darabot a gép orrából
    Csatolt k Csatolt k
    minden ami repül...

Member
    Hozzászólás
    84
    Hát örültem volna, ha konkrétan ehhez vásárolhatok, perszehogy más lenne...
    Nos. Nem mondom, hogy simán átcsusszant a tengely, de egy kis szakmai segítséggel meg türelemmel sikerült A felfogatás érdekes, mert több alkatrészt is kaptam a csomagban, egy előre lyukasztott fémlemezt, ehhez nem passzol, a törzs elején levő lyukakhoz sem, viszont a rétegelt tűzfalhoz (ha ugyan az az) igen, úgyhogy a gép orrát megfúrtam, és a saját keresztjével + a rétegelttel tettem fel.
    Szervók áramigényénél gondoltam arra, hogy a magasságit + oldalt meghajtom az escről (meg persze a vevőt), a szárnyhoz meg van egy pici 3A-es ubecem, azokat meg arról.
    A szárny valahogy más lett valszeg, a korábbi hsz-ok szerint, ha jól emlékszem, nem volt konkrétan kialakítva a fékszárny, ezen teljesen komplett ki van vágva, szervó helye kialakítva, a motyót is adták hozzá. A 17g-os szervóhoz faragni kellett 1 mm-t, a 13,5g-os viszont nem tölti ki a helyet... A törzsben a magassági helyére szépen passzol a 17g-os, az oldalkormányon kissé laza a 9g-os, mármint csavarozás előtt ... Mire gondolhatott a költő?

A prop jól muzsikált 2 másik gépen, kipróbált darab. A gyári is felmegy, csak csúful néz ki a felülete, mintha vastagon megfolyt olajfesték takarná.
    Utoljára módosítva: kp által : 2016-08-15 22:04
    Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.684
    Szabi lehet hogy jól működik de egy ilyen gépen ahol 6 szervo van és nem is legkisebbek kevés lehet a 2A
    szinte tuti h nem ... azt mondják az okosok hogy max. 0.5A / servo (kék 9gr -os) x 6 = 3A BEC ... neked meg van 2A ... HK Bixler -nél 2A -es BEC 4 servot még elbír, de 6 nál már behal... ez az ESC se sokkal különb, de hátha ... szrtm nem kell a fékszárny (első körben), anélkül is lehet jól repülni vele, leszállni is. Persze egy termik álláshoz kellhet(ne), vagy egy ici pici reptérre.

Ui.: reméljük h nem kalapáltad a tengelyen keresztül csapágyasra a motort, én már jártam úgy

Már várom a köv. repülést a Phönix -vel, sajnos min 2 hét (de lehet h 3 lesz belőle)
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Member
    Hozzászólás
    84
    Idézet laszieee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Befért a motor? Huhh, 50-es átm. ...
    Ma ránéztem, és valami furcsa volt az emlékeimben... 35-ös a moci, az 50-es tényleg nem férne be, hozzáteszem

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.139
    Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy csak a légcsavarral volt gond. Én olyan motort, mint ami ebbe is benne volt-van biztos nem veszek többet, mert néhányszor komoly galibákat okozott!

Idézet Tomcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A másik meg hogy megvetted azokat a noname prop okokat amik lehet hogy jók nem néztem rá...
    Nekem is van HK ról prop tudok vele repülni de van amit helyből kidobtam mert vacak volt. Ezen nem érdemes spórolni 1 prop rezgés tönkreteheti a gépet. /mondjuk P2K gyári prop nálam jó volt/

A hétvégén is így jártam volt jó moci volt jó prop és volt a gagyi prop adapter HK ról. 1 bizonyos fordulat szám felett berezonált nem tudtam kivenni pedig próbáltuk ezér gondolom a prop adapter volt a hibás. Volt jó 4 startom a géppel ment szépen csak nem nyomtam full gázt aztán 5 ik startban letört tőben a motor tengely csak még kiharapott 1 darabot a gép orrából
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.097
    háát igen nem világbajnok de én eddig bíztam bennük..

jön most hozzá SK3 azzal még nem volt bajom.
    minden ami repül...

Member
    Hozzászólás
    84
    Kéremtisztelettel, repült a gép 7végén. Szép napos idő volt, nem repültem hosszúakat, inkább próbálgattam a súlypontot, meg a légcsavarokat. Végül 988g lett egy kölcsön 1500-as akksival. Bekötöttem a fékszárnyat is, de még szoknom kell, kb a 3. leszálláskor jutott eszembe, hogy van Kipróbáltam némi plusz súllyal is, hogy egy esetleges fpv-t teszteljek, kevésbé vitorlázó már, de még +200g-al is szépen repült (feljebb nem mentem). Egyelőre vitorlázó marad, jobban tetszett így

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Idézet laszieee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hello kp

Befért a motor? Huhh, 50-es átm. ... nemrég repültem egy géppel, amibe a 3542 -es motor is már úgy tűnt kis kanállal volt benne....
    A gyári prop tökéletes lett volna. Te most kb ugyanolyat vettél? (vagy a moci tengelyméret miatt?)
    Servo, Nekem kb mindenhol ez van , 10gr: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=25454
    Motor meg TGY 2836/8 1100kV , 70gr , http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=18969
    Akku: 107gr https://www.lindinger.at/at/?sViewpo...rticle=9701139

Sajnos azt kell hogy mondjam csak a servokkal kb +20gr -od lesz, a motorral +11gr, a 3s 2200 -es akku miatt kb. +90-100gr egy 3s 1300-ashoz képest (értem én h az van...) --> vagyis a gép össztömegének a majd 15% -át "feleslegesen" fogod cipelni ... Egy 950gr -os géphez képest 1100gr már óriási különbség ugyanannál fesztávnál.

Amugy meglepődtem h az én gépem mennyivel erősebb/dinamikusabb volt mint a kollegáé, hiba volt neki benne a 3542 -es motor + 3s 2200 (sárga) zippy compact akku, mert összességében elég felemás konfig volt. És nehéz ... mondjuk nem voltak a körülmények egyformák, a szél nekem többet segített emelkedésnél ... de a súly az csak felesleges tömeg a vitorlában ...
    Szia Laszieee

A motor, amit linkeltel jo bele? Csak mert a kepen ugy nez ki, hogy forditani kell a tengelyt.

Koszi
    Udv
    Sz

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.684
    Motor meg TGY 2836/8 1100kV , 70gr , http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=18969

jogos,
    valóban meg kell fordítani benne a tengelyt, némi ügyeskedés és +1 zeger gyűrűvel könnenyedén megoldható - olcsó és jó megoldás, és a géphez illő erő is lesz, egy vitorlázónak nem feltétlen kell több erő
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Szia Laszieee!

Te hogyan forditottad meg a Tgy D2836/8 1100kv motoron a tengelyt. Most rendelnek en is egyet, csak nem tudom hogyan tudom a masik oldalra felrakni a zeger gyurut, gondolom ott nincs nut neki ahova bepattanhat.
    Vagy te kimartad a tengelyt?
    Vagy egy masik lehetosegkent meg egy NTM 35-30 1100kv motoron gondolkozom. Csak ez nehezebb es dragabb.
    Ami jelenleg benne van pedig egy eromu es nehez 90g. 3536-1270kv

Koszonom a segitseget elore is.
    Udv
    Sz

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről

Oldal: 34 / 38 ElsőElső ... 24303132333435363738 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •