Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (46) összesen

Téma: Corocub építése

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Megépítettem az amerikai S.P.A.D. oldalon található CoroCub gépet.

Egy pár képen megmutatom az építés folyamatát, hátha érdekel valakit...
    Nem Pumilaci féle online építés™ lesz (ld.: Corotrainer építése topic), mivel a gépet már orvul előre elkészítettem
    Viszont nem rakom fel egyben az egészet. Egyrészt, mert nincs kedvem egyszerre 20 képet konvertálni, feltölteni, stb... Másrészt így mégiscsak úgy tűnik, mintha most építeném

A törzs anyagának kivágása. Szép méretes darab lesz...

A törzs összeállítása.

A 3. képen látszik, hogy még mindíg nem tudtam teljesen lemondani a kábelkötegelő használatáról
    A főbordát és a futóműtartó blokkot is kábelkötegelővel fogtam oda. Szerintem a ragasztó nem fogta volna rendesen össze, mivel a főborda 5 mm-es rétegeltből készült, kevés lett volna a kontaktfelület.
    Hátul "L" alakba hajtott kartonplaszt fogja össze a törzs alját az oldalával. Ezt már ragasztóval csináltam.

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

A vezérsíkok:

Az eredeti tervben a függőleges és a vizszintes vezérsík is egy réteg kartonplasztból készült, hurkapálca merevítéssel. Szerintem ekkora méretben 1 réteg az nagyon hajlott volna, ezért én két réteggel csináltam úgy, hogy a kartonplaszt bordázata a két rétegen egymásra merőleges legyen.

A két réteg kartonplaszt:

A kész vizszintes:

A magassági kormány két oldalát egy megfelelően hajlított bicikliküllő köti össze (a zöld csík jelzi, hogy hova van betolva a küllő)
    Remélem nem fog nagyon hajlani...

A hátsó futómű és a tengelye:

A hátsó futómű tengelye is bicikliküllőből készült, méghozzá úgy, hogy a küllő menetes végénél van a kerék, így egy műanyag tolórúdvéggel (nem tudom mi a szakszerű neve) rögzíteni tudtam. A második képen látszik hogy van a tengely betolva az oldalkormányba és a függőleges vezérsíkba (azért van két tengely, mert természetesen első próbálkozásra nem sikerült)
    Ezzel a megoldással a hátsó futómű kormányzása is meg van oldva.

Corocub építése

Hy looszg 8)

Üdvözöllek az elmebetegek között :lol: örömmel látom hogy
    más is kedvet kapott az ilyen NEM csak a szám jár topic inditásához :!:

Egy két kérdésem azért lenne.

1: Hány mm-es Cartonplastot használtál az épitéshez :?:

2:Ha már elárultad hogy kész a darab :lol: Neked menyi lett a repsúlya :?:

FIGYELLEK 8) 8) 8)
    KLIKK IDE HA JÓT AKARSZ : http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=MTc4NDQ2

Senior Member
    Hozzászólás
    748

Corocub építése

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem:
    Ilyen "cartonplastot hol lehet kapni? Milyen kiszerelésben? Mennyire nehéz? Mennyire strapabíró?
    +1: Melyik az a SPAD oldal?

Előre is köszi!
    Üdvzlettel: GyA
    <br />
    <br />gyandras@gmail.com
    <br />skype: enderr641
    <br />http://smashmodell.atw.hu/
    <br />HUN - 2910

Senior Member
    Hozzászólás
    759

Corocub építése

üdv: tata<br /><br />40MHz Ch.85<br />Twinstar (FPV, mikor hogy)<br />Vespid

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Hello Pumilaci.

3.5-ös anyagot használtam, ahol én vásárolom (Panton) mást nem is lehet kapni.

Na azért annyira még nincs kész , apróbb simítások hátravannak, de szervók, akku, vevő és üzemanyag nélkül kb 2.6 kg. Én kicsivel 3 kg fölé saccolom a végét.
    Sajnos nagyon lassan haladok vele, mert szabadidővel nem vagyok túl jól ellátva

Smash:
    Kartonplasztot én a Panton Dekornál veszem. Két budapesti üzletüket tudom, hogy hol van:
    1. valahol a thököly úton a Hungária körút és a Bosnyák tér között
    2. III kerület Vihar utca Raktár utca sarkon Sárga épületben

2x1 méteres táblát lehet kapni, most csak 3.5 mm-es vastagsában
    Hogy mennyire nehéz? Nem nagyon. Közelebbit nem tudok mondani.
    A strapabíróságáról annyit, hogy repültem már be 60-al erdőbe úgy, hogy a kartonplasztból készült szárny egy kb 5 centi vastag faágat letört. Alig látszik rajta egy kis horpadás.

üdv. lg.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.149

Corocub építése

Szia !

Akkor ez most hogy van?
    Védd a fákat repülj SPAD-al?

A rákóczi téri csarnok jobboldalán lévő utcában is van egy Panton bolt ahol szokott lenni de ott is csak a 3.5-ös.Viszont vagy 6 féle szinben!

Üdv a Picipocc
    Skypeeicipocc

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Akkor ez most hogy van?
    Védd a fákat repülj SPAD-al?
    Hát igen... Erre nem gondoltam. ops:

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Szárny:

A szárny építéséhez egy ipari minőségű célszerszámot gyártottam bútorlapból, laminált parkettából és némi rétegelt lemezből
    Az eredmény:

A nagyításon látható résbe illesztettem a belépőélt, a kilépőelt pedig hozzányomtam a másik végén levő rétegelt lemezekhez. Ez a módszer megakadályozta, hogy a szárnyprofil alsó része meghajoljon, igy sikerült egy viszonylag szép emelőprofilt kialakítani (2. kép, kis photoshopos tupírozás után).

Az építés lépései:

Az első képen - sajnos nem olyan jól, de - látszik, hogy az elmaradhatatlan kábelkötegelő itt is szerepet kapott . Sajnos a vékony főtartó és a kartonplaszt ragasztásában nem bízok, ezért bombabiztos megoldásként alkalmaztam a kábelkötegelőket. Egyébként a főtartó 6x30 mm-es keresztmetszetű rétegelt lemezből van.
    A másodiklátszik, hogy a csűrő két rétegből van, a kartonplaszt bordái egymásra merőlegesen a merevség miatt. Az első képen látható még az is, hogy a csűrőt hogy alakítottam ki: Mint említettem két részből áll, az alsó fekete, és a száliránya a főtartóval párhuzamos. A fekete kartonplasztból Kb 6 bordányit levágtam úgy, hogy csak az egyik fedőréteget hagytam meg, a másik fedőréteget, és a bordákat eltávolítottam. Erre ráragasztottam a csűrő sárga rétegét, így kialakult egy 7 mm vastag csűrő, aminek a közepén (3.5 mm-nél) van a zsanérja, amit a fekete kartonplaszt megmaradt fedőrétege szolgáltat. Ezt ragasztottam a szárny alsó lapjára még a szárny összeragasztása elött.
    Ezután a fent említett célszerszámban összeragasztottam a szárnyat, és kb 1 napig leszorítva hagytam.
    Az elkészült szárnyak végein a kerekítést körzővel bejelöltem, és sniccerrel levágtam (3. kép)

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Corocub építése

Vezérsíkok rögzítése.

Az első képen látható a két vezérsík összeszerelve. Az egymáshoz rögzítésük a függőleges vezérsíkba betolt hurkapálcákkal valósult meg (a piros karikáknál).
    A második képen látható az a törzsborda (ez is 5-ös rétegelt lemezből van), amibe a függőleges vezérsík előre nyúló része illeszkedik. (pirossal kiemeltem a rés kontúrját). Igen igen... jól látjátok. Ezt a bordát is kábelkötegelővel rögzítettem.
    A vezérsíkok törzshöz rögzítését csodák csodájára szintén kábelkötegelővel oldottam meg (mi mással... Nincs mese, imádom ezt az anyagot ) .
    A harmadik képen pirossal van bekarikázva a két (összetolás után) illeszkedő lyuk. Ezekből van a vizszintes vezérsík alatt is.

A lent látható két képen a kábelkötegelős rögzítés módja látható. Egy rögzítési ponthoz két kábelkötegelőt használtam: Az egyiket átdugtam a furaton, a másikat pedig ráhúztam, majd mindkettőről levágtam a felesleget. Igy egy csak roncsolással oldható, de a csavarkötésnél lényegesen könnyebb rögzítést kaptam, ráadásul az is biztos, hogy az anya nem fog lerázódni.
    Igaz légellenállsi szempontból lehetne jobb is a megoldás, de hát ilyen a SPAD...

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva